چه كسي از اين آب گل آلودماهي درشت تري مي گيرد؟

دسته: مقالات
۸ دیدگاه
جمعه - ۵ تیر ۱۳۹۴

محمد-رضا-رضایی

بين ما وهمسايه شماليمان قبلا هيچ خصومتي نبود.ولي مسئولين محترم با سعي وافر توانستند كم كم ما را نسبت به هم بد بين كرده وبا دست درازي به خاك بافق زمينه اختلاف بين شهرها را بوجود آورند.اختلافي كه روزبه روز آنرا گسترش داده وكم كم اصول مردانگي را هم زيرپاگذاشته اندوفقط به منافع خود مي انديشند .وامامردم بافق ثابت كرده اند بسيار آرام ومعقول هستند وتا كارد به استخوانشان نرسد در پي كسب وكارخود هستند وبه داشته هاي خود قانع.هيچگاه به داشته هاي همسايه چشم ندارند واينرا به اثبات رسانده اند.همين مردم اگركاسه صبرشان لبريز شودهمان ميشوند كه ارديبهشت نود شد.مي شوند مردمي كه لقب شهرشان برازنده اشان هست((دارالشجاعه)) اين نام بدون دليل به اين شهر تعلق نگرفته است .
سالهاست براي برون رفت شهر از بن بست ونزديكي راه زوارامام رضا (ع)جاده اي ازبافق به خرانق درحال احداث است.ومردم دلخوش كه قرار است حد اقل يكصد كيلومتر از مسافت بافق تا مشهد مقدس كاسته شود .وراحتتر بتوانند به زيارت مولايشان بروند.بنده اطلاعات دقيقي از اين جاده ندارم اما شنيده ام كه مسئولين اردكان از احداث جاده درخاك اردكان جلوگيري كرده اند وآنرا تعطيل نموده ند.براي پيگيري اين خبر سري به سايتهاي اردكان زدم واز صحت آن باخبر شدم.
متن كامل خبر.
احداث جاده و اکتشاف معدن بافقی ها در خاک اردکان / نسل یوزآسیایی در خطر انقراض))
یک منبع اگاه که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با خبرنگار “اردکان خبر” بیان کرد: برخی از مسئولین شهرستان بافق نسبت به احداث جاده ای تحت عنوان جاده بافق – مشهد اقدام نموده اند که حدود ۲۴ کیلومتر آن در محدوده شهرستان اردکان می باشد و همچنین حدود ۴ کیلومتر از این جاده نیز در منطقه حفاظت شده دره انجیر اردکان قرار دارد.
لازم به ذکر است گفته می شود در این منطقه (محدوده شهرستان اردکان) نیز معدنی بزرگتر از معدن سنگ آهن چادرملو یافت شده است و عده ای سعی در بهره برداری از این معدن برای بافق دارند.
باید توجه داشت که منطقه حفاظت شده دره انجیر اردکان به عنوان یکی از زیستگاه اصلی یوز آسیایی در جهان به شمار می رود و احداث این معدن می تواند نسل این گونه نادر و در معرض انقراض را به کلی با خطر نابودی مواجه نماید.
حال باید دید مسئولین شهرستان در این باره چه موضعی می گیرند و چه جوابی در این زمینه دارند.))
مسئولين به هوش باشيد مسئولين اردكان سخت مشغولندتا از آبي كه خود گل آلود كرده اند درشت ترين ماهي را بگيرند.
در اين خبر چند نكته جاي تامل دارد.
اول اينكه بافقيهادر خاك اردكان درحال ساخت جاده هستند-لازمست بدانيد چندينسال است كه اين جاده درحال ساخت است .حال كه به جاده اصلي اردكان وصل شده است آقايان آنرا تعطيل كرده اند بنظر شماتا كنون نميدانستند جاده اي درحال ساخت است .حال كه مراحل پاياني خودرا ميگذراند آنرا تعطيل كرده اند.تاخود بتوانند ازآن استفاده نمايند براي d19.
مسئله دوم انتقال زيستگاه اصلي يوز آسيايي ازكوه بافق به اردكان ميباشد كه جاي تامل دارد البته اينرا هم اضافه كنم كه مركز تحقيقات يوز آسيايي در اردكان افتتاح شده است همانگونه كه قبلا بزرگترين مجسمه يوز در اردكان افتتاح شد.
ومسئله اصلي كه با پررويي تمام بيان شده است اين است كه بافقيها سعي دردست درازي به خاك اردكان ومعدن d19را دارند.معدني كه متعلق به ماست ودر خاك بافق بوده.هست وخواهد بود.

محمدرضا رضايي بافقي


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
حامی محیط زیست، بافقی تبار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای رضائی بافقی
در مورد معدن دی 19 کاملاً حق با شماست… اما در مورد مسئله زیستگاه یوز پلنگ آسیایی این را بدانید که علت تغییر زیستگاه یوز ها از کوه بافق به اردکان ناامنی و تخریب کوه بافق در اثر جاده سازی و چندین پدیده مخرب دیگر است. کسی یوزها را به اردکان هل نداده است. آنها خودشان با بروز نامنی های به وجود آمده مهاجرت کرده اند. وقتی دوربینهای سازمان محیط زیست در بافق کمترین رویت یوزپلنگ و در اردکان بیشترین آمار یوز را ثبت نمایند، همین است!
در بافق کسی به محیط زیست و منابع طبیعی اهمیت نمی دهد. اگر به مقالاتی که در مورد محیط زیست در همین سایت گذاشته می شود مراجعه نمایید متوجه خواهید شدکه حداقل بازدیدکننده را دارندو در نظر همگانی مسئله مهمی نیست.
اما آگاه باشید روزی متوجه اهمیت مسئله خواهیم شد که شاید دیگر خیلی دیر شده باشد…

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این حرف و یه کسی به گوش طیف اصلاح طلب برسونه که به مردم میگن آروم باشین همه چی توی سکوت حل میشه!!!!
به اون آقائی بگید که میگه سرکه گرفتن رو بلده!!!!
به اون آقایونی بگین که حمایت میکنن از حرفهای اون آقا و بلدن سرکه بگیرن
به آقای طالبی بگین که مدعی هستند بافقی هستند!!!!

داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تحلیل هایی که دقیقا مطابق با خواست افرادی است که همیشه سعی نمودند بین شهرها،مذاهب و اقوام ایرانی اختلاف ایجاد کنند تا در سایه ی آن بتوانند به چپاول گری ادامه دهند .
خاک بافق،خاک اردکان ، خاک خوزستان و … یعنی چه ؟؟؟
ما یک خاک داریم و آن خاک ایران است . خاکی که 2500 سال است آن را از پدران خود به ارث برده ایم و برای حفظ آن جان ها داده ایم. نمونه اش جنگ 8 ساله است که بهترین جوانان ایران را در طی آن از دست دادیم .
آیا مردم اردکان هستند که می گویند از اردکان نباید جاده رد شود و مسیر مشهد بافق کوتاه گردد ؟
آیا مردم اردکان گفتند ایستگاه یوز آسیایی از بافق به اردکان منتقل شود ؟
آیا مردم یزد ، آب زاینده رود را خشک کردند ؟
آیا مردم اصفهان آب کارون را خشک کردند ؟
آیا مردم کردستان گفتند افغانستان به تعهدات خود در مورد رود هیرمند عمل نکند تا بلوچستان خشک شود ؟
.
.
.
نه عزیز من .مشکل از بی لیاقتان وطن فروش است .
آقای رضایی عزیر ، مردم را به جان هم نیندازید . در قضیه ی خصوصی سازی دیدید که صدای مردم بافق به جایی نرسید چون شهرهای دیگر با مردم بافق همراه نبودند .
دیگه کی قراره درک کنیم که مشکلات شهر بافق در کنار مشکلات سایر مردم ایران حل خواهد شد ؟
راه حل من چیست ؟
در شرایط بد اقتصادی که الان در آن قرار داریم ، هر روز اعتصابی در جای جای ایران اتفاق می افتد . چه اشکالی دارد نماینده ی کارگران با انتشار بیانیه ای از این اعتصابات و حق خواهی کارگران سایر نقاط حمایت کند ؟مطمئن باشید اگر این حرکت اتفاق بیفتد و فراگیر شود حرکت ما رو به جلو خواهد بود و حق ها گرفته خواهد شد .
به امید توافق اتمی نشینید که از دل آن هیچ منفعتی برای مردم ایران بیرون نخواهد امد . حتی اگر این توافق حدود یک هفته دیگر بدست اید تفاوتی در وضعیت مردم ایجاد نمی کند .

نشان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ - ۵:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تازه از خواب بیداریم نویسندگان فقط می نویسند مسولان شعار می دهند سایت کلیپ d19میگذارد مردم به هم به دنبال آسفالت و کوچه و خیابان و پروانه مغازه هستند حتما با این کارها می توان به حق از دست رفته بافق دست پیدا کرد .قانون حق اکتشاف داریم سند و مدرک داریم بعد از d19 دقی است بنام دق بافقیها سند مراتع داری گله داران را داریم اینهمه قدیمیها هستند که شهادت می دهند این اراضی متعلق به بافق هست .به نظر من آب آلوده به گل نیست وماهی درشت هم وجود ندارد فقط قانون است که آلوده به افراد بی قانون است که می تواند این همه قانون و حق قانونی را غیر قانونی جلوه دهد و بتوانند قانون مختص خودشان را بر کرسی عدالت چشم بسته بنشانند
امید آنکه قانون از این آلودگیها پاک شود تا هیچ کس نتواند از این آلودگی ماهی درشت بگیرد
افسوس و صد افسوس شهرم یاوری ندارد
بین این همه ادعا و شعار و خطابه دادرسی ندارد

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۷:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی مسئول اداره محیط زیست بافق که از انتصابات دولت قبل به جا مونده و بیش از سه ساله بر کرسی ریاست این اداره تکیه زده، اردکانی الاصل باشه و مسئولین دولت تدبیر و امید نخوان یا نتونن از بین جوانان بافقی متعهد و مستعد یک نفر رو جایگزین وی کنند، دیگه نباید بیشتر از این انتظار داشته باشیم!
اگر تاریخ اداره محیط زیست بافق رو مرو کنید می فهمید که تا حالا حتی یک نفر بافقی در اون اداره مسئول نبوده و سرپرستان غیر بومی آن اداره تنها به فکر حفظ چند تا کل و بز بوده اند و بس. دیدگاه زیست محیطی بزرگ از ضروریات توسعه در هرجایی است و این غیر قابل انکار است

آشنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا جان یوز و پلنگ بهانه است ،با این خوشکسالیهای چند سال گذشته با این گرمای شدید دیگه حیوانی نمانده است اینها هر جا معدنی است به بهانه محیط زیست آنجا را امنیتی می کنند تا کس سر در نیاره چه کسی معادن را داره میبره خلاصه اینکه،
اين اشک دیده من و خون دل شماست
ما را به رخت و چوب شباني فريفته است
اين گرگ سالهاست که با گله آشناست

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به قولی :
در این ماتمکده انگار نفس با مرگ درگیره
چقدر این بغض بی رحمه چقدر این قصه دلگیره

قزلباش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب مهندس رضایی هیچ خرجی نداره اگر قسمتی ازکویرزیبای بافق را به پارک طبیعی برای حیوانات کمیاب تبدیل میکردند تا هم حیوانات مورد حمایت قرارمیگرفتند هم گردشگران به اینجا سرازیرمیشدند ودرامد وشهرت این پارک از همه معادن پیشه میگرفت .معادن روزی تهی می شوند اما یک پارک حفاظت شده هرروز پرتر وپرتماشاچی تر…