امیدورام هر چه سریعتر کد دوم اورژانس به بافق تعلق گیرد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۹ تیر ۱۳۹۴

دکتر مسعود دانشی سرپرست شبکه بهداشت شهرستان بافق در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار بافق فردا به سوالات مطرح شده پاسخ داد .
بافق فردا: شنیده می شود روسای برخی از مراکز بهداشت در بعضی اوقات در محل کار خود حضور ندارند علت خاصی وجود دارد؟ بله برخی از روسا پزشک بوده و مانند کارمندان پاس اداری، شخصی، ماموریت دارند. شاید همشهریان زمانی مراجعه کرده اند که رییس در ماموریت اداری یا غیره بوده؛ به طور نمونه داروهای هموفیلی به زودی در بافق توزیع می شود نامه ای از استان برای معرفی یک پزشک ارسال شده بنابراین یکی از پزشکان به استان به همین منظور معرفی شده و لازم است تا دوران آموزش را بگذراند . طبیعتاً برخی اوقات شاید نتوانند در مراکز حضور داشته باشند . اتوماسیون تردد در مراکز نصب است و کارگزینی دانشگاه شهید صدوقی تردد تمام مراکز را کنترل می کند . و قابل قبول است که برخی مواقع مردم اعلام نارضایتی دارند
بافق فردا: با توجه به اینکه در تابستان بسر می بریم آیا بیماری شایع گزارش شده است؟ کمیته بیماری های مشترک انسان و حیوان و بیماری آب و غذا مرتبا موارد آب آشامیدنی را کنترل می نماید.
کلر سنجی و نمونه برداری انجام و اگر مورد خاصی باشد به مردم منطقه روستایی یا شهری بیان خواهد شد. زولبیا بامیه، بستنی، ساندویچ و شیرینی به طور مکرر نمونه آن به یزد ارسال و نتیجه را درافت می کنیم موارد آلودگی نیز به مغازه داران اعلام می شود . اگر مورد مسمومیت در خانواده ای گزارش شود سریعاً آب و غذای مصرفی مورد آزمایش قرار خواهد گرفت .در سه ماه اول سال 94 فقطیک بحران بود و آن هم مسمومیت سه نفر ازیک خانواده با خوردن نان خامه ای .
بافق فردا: آیا برای تخصیص کد دوم مرکز فوریت های پزشکی تدبیری اندیشیده شده است؟ اردیبهشت ماه جلسه ای با هیئت مدیره دانشگاه شهید صدوقی برگزار شد و این مورد نیز توسط آقای سعید ملک زاده رییس اورژانس 115 مطرح شد . اما طبق قانون به ازای جمعیت بالای 50 هزار نفر کد دوم اختصاص داده می شود . متوسط ماموریت روزانه اورژانس 115 پنج مورد است. اما نمی توان پیش بینی کرد امکان دارد چند حادثه یا گزارش در یک زمان باشد . امیدورایم هر چه سریعتر از سوی استان تصمیم گیری شود و کد دوم نیز به بافق تعلق گیرد .
بافق فردا: آیا نظارتی بر مواد غذایی، شیرینی، سبزیجات که کد شناسه ندارند صورت می گیرد؟ در مغازه ها گاهاً دیده می شود که این موارد به فروش میرسد هر ماده غذایی که شناسه نظارتی و بهداشتی نداشته باشد از نظر بهداشت قابل عرضه در مغازه ها نیست اما مواد غذایی که به صورت پخته مصرف آلودگی آن کمتر خواهد بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
مادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . مواقعی که کار کنان دسته جمعی به دیدو بازدید همکاران به هر عنوانی می روند یا در بعضی مراکز به مراسم خاص روزانه می پردازند تکلیف ارباب رجوع چیست؟ کاش کد جایگزینی 2 اینجا جواب می داد؛