کارگران شرکت کار آب پی دست از کار کشیدند

دسته: عمومی
۱۷ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۸ تیر ۱۳۹۴

طی تماسی امروز صبح از سوی کارگران شرکت کار آب پی با خبرنگار بافق فردا متوجه شدیم که کارگران این شرکت در پی اعتراض به حقوق معوقه خود مقابل درب کارگاه تجمع نمودند.
یکی از کارگران معترض در گفتگو با خبرنگار بافق فردا گفت: از اسفند ماه سال گذشته هنوز حقوق ماهیانه خود را دیافت نکرده ایم . دو ماه قبل نیز به همین منظور اعتراضی کرده اما با توجه به آن که وعده داده شد که حقوق معوقه پرداخت می شود باز به محل کارخود بازگشتیم . تا به امروز هنوز این وعده محقق نشده است . زمانی هم که مدعی دستمزد خود می شویم به صراحت می گویند می توانید بروید.
کارگر دیگری که تمایل نداشت نامش فاش شود اظهار داشت: برخی از ماشین آلاتی که دراین شرکت کار می کنند حقوق معوقه 8 ماهه دارند . حتی حاضر نیستند در قبال این طلب کارگران چک یا ضمانتی ارائه دهند . هیچ فردی هم پاسخگوی اعتراض ما نیست . از سوی اداره کار نیز اقدام نمودیم. چندین تماس نیز از سوی مسئولین اداره کار با رییس شرکت داشت اما بی پاسخ ماند. رییس اداره کار قول داد تا موضوع را از روز شنبه هفته آینده پیگیری نماید. خدا می داند غیر بومی این شهر بوده و به جایی رسیده ایم که پول شام خود را هم نداریم. الان دور روز است که کار نمی کنیم اما کسی پاسخگوی خواسته و حق ما نیست.
یکی از کارگران بومی نیز در این بین عنوان نمود: اعتراضی داشتم و شرایط زندگی خود را با مسئول شرکت در میان گذاشتم. هر باری دو تا صد هزار تومان به من داد. این سوال را دارم با وضعیت کنونی و این پرداختی چگونه می توان اجاره خانه و خرج زندگی را تأمین نمود؟

0


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
جواد پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه ی کار به این بزرگی که حدود50 میلیارد تومان می باشد را به شرکتی دادندکه دوجوان غیربومی دردست دارند من نمی دونم چه پارتی داشتن آخه اونها در دو پروژه دیگه هم می گن گند زده بودند وحالا هم فقط میان پولها را می برن ومشتی کارگر ومغازه دار وپیمانکار بافقی را بیچاره می کنند.

سه روزه هيجي نخوردم پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه فرماندار محترم.
لطفا با همان تدبيري كه به ديگر كارگران، اميد داديد، به اين بيچاره ها هم بدهيد. شايد از اين شيره هايي كه بر سرشان ماليده مي شوددر اين ماه مبارك بتوانند كمي دهانشان را شيرين كنند.

عبداله زاده پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و
درود فراوان بر مسئولین این سایت
درود فراوان به شهرستان بافق
درود فراوان بر مردم آگاه وبیدار بافق
شاید در این روزگار که دفع صحیح فاضلاب حتی از انتقال آب از یزد نیز حیاتی تر است اما به چه بهایی !
اصلا آیا تعریف این پروژه با این نوع لوله،با این طراحی و با این مدیریت درست است؟حال از این موضوع که بگذریم آیا می شود پیمانکار با ضمانت نامه ای جعلی در مناقصه ای که دو رقیب دیگر قیمت هایی کمتر داده اند برنده شود ؟آیا می شود میزان دریافتی پیمانکار از میزان کاری که انجام داده است بیشتر باشد؟چطور و چگونه است که پیمانکاری که درمنطقه ب مشغول به کار است بدون هیچگونه معارض و طلب کاری بدون هیچ حاشیه ای کار کند اما پیمانکار دیگر که معلوم نیست چگونه از ساری سر از بافق درآورده است و با چ ضمانت نامه ای برنده مناقصه شده است با این همه طلبکار و شاکی که متاسفانه هم نوع قشری را از رستوران دار تا اداره اوقاف از مهندس تا کارگر از شهردار ی تا اداره آب از مشاور صدای همه را در بیاورد ؟
چگونه می شود وقتی با مدیر طرح و مسئولین این طرح حرف از مطالبات خود میکنیم با سخنی این چنین مواجه شویم که هنوز صورت وضعیتی از طرف کارآب پی نیامده تا پرداخت شود!!!!!ولی در صورتی که دریافتی پیمانکار تقریبا دو برابر میزان کارش است مانند میزان 8 به 4 !!!!!!
آیا در شهری که این همه تجلیل از کارگر و زحمت کش در سنگ آهن می شودکارگران فاضلاب تافته ای جدا بافته اند؟
آیا می شود اینگونه از این همه آه مظلوم گذشت؟آیا می شود بقیه را حواله کرد به ….
در پایان کور سوی امیدی است که صدای این مظلومان این کارگرانی که از فرسنگ ها دور تر برای سیر کردن شکم زن و بچه خود و دست دراز نکردن جلوی احدی این راه طولانی با هزارن خطر را بر جان می خرند و برای شرکتی که ادعا می کند پول ندارد و خودروهای سواری شان اندازه مطالبات 4 سال آینده تمام این کارگران است به گوش یک دلسوز و یک حامی برسد !
با تشکر

محمد پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چشم و دل شرکت سنگ اهن روشن. مبارک است!!!!!!!

ناشناس پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر ما فاضلاب نخوایم کی را باید ببینیم…؟؟؟

یک بافقی پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه … پی هنوزدردوران بربریت برده داری سیر میکند وفکرمیکند کاربرده اوست

یک بافقی پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مقرب پشت پرادونشین پول مردم رابده

بافقی پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.اقای عسکری شما که میخواستید توی چشم مردم خوب جلوه بدید و طی مدتی هی بنر زدید اغاز فاضلاب و غیره…حالا چرا جواب گو نیستید؟

محسن جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۶:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جای تاسف داره…..که بعضی ها خیلی چیزا را میبینن و چشم روی همه چی میبندن….

کارگر حفار شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مقرب با این وضع میخواهد روح خواهر و مادر محترمشون در آرامش باشند?!!!!

سلام شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

الان چهار ماه است که از سال 94 می گذرد ولی هنوز حقوق اسفند ماه سال گذشته را دریافت نکردیم. پنج ماه است که خبری از حقوق نیست.

مهندس شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باید به شرکت سنگ آهن مرکزی تبریک گفت!!!!!!!!!؟؟؟؟
واقعا خدا قوت. دست مریزاد

همشهری شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۴ - ۴:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه اقای عسکری مدیرعامل سنگ آهن.بافق:باهمه ی زحماتی که می کشید متاسفانه شرکت کاراب پی نتنها حق وحقوق کارگران ومردم بافق را می خورد بلکه باعث بد نام کردن شما هم گردیده است ‘به دادکارگرها وپیمانکاران جزء ومغازه داران بافقی برسید.

شهروند یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سوالی که اینجا مطرح میشه اینه که ایا کسی هست پیگیری کند ایا مسولین پاسخگو این کارمندان هستن و برای انها فکری کردن گناه انها چیست که گرفتار … افتادن
خواهش میکنم حمایتشون کنیم

خ سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۴:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای بهمن مقرب شما به این بیماری سختی که گرفتار شده اید آیا برایتان درس عبرت نشده?!!!!!آیا هنوز دنبال اه بیشتر از کارگران هستید?!!!!نزارید بیشتر از این گرفتار شوید…

دستگاه دار چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه اقای …. فقط به فکر منافع خودشان و خانواده هستند سفرهای خارج از کشور و ماشین… خانه چنین چنان و … و نمیدونم اینها ادعای مسلمانی هم میکنند.

ناشناس یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تاسف تاسف