با تلقین ناسازگاری شهرهای میبد واردکان مانع اصلاح حوزه های انتخابیه می شوند

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۴

index

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی:
دخیل عباس زارع زاده در دوازدهمین مجمع هم اندیشی شهرستان بافق که با حضور امام جمعه و جمعی از نخبگان برگزار شد گفت: نفس دور هم بودن و مجمع کاری بس ارزشمند و موثر است. تشکیل مجمع برای حل و فصل شدن برخی نقاط عقب مانده استان موثر خواهد بود. و هیچگاه نباید از تشکیل این مراسم ها ناامید شد.
وی اظهار داشت: جلسات حداقل می تواند بازیافت هویت، موجودیت، و نوید بخش حیات باشد. در کنار چنین مجمع و جلساتی کارگروه مطالبات مردم و کارگران شرکت سنگ آهن تشکیل شده است که سرسختانه و به طور قاطع خیلی از مسائل را پیگیری و رصد می کند. برخی از مشکلات قابل حل می باشد اما برخی ریشه چرکین در آن در گذشته شکل گرفته است. تغییر خطوط مرزی جغرافیای که فقط مختص بافق هم نیست و شهرستان های میبد، بهاباد و مرکز استان را نیز شامل می شود اززمانی رخ داده که 5 شهرستان فرمانداران آن ازیک طیف و محل بودند.
زارع زاده بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در بافق وجود دارد تاخت و تاز در معدن است که به نفع دیگران و به ضرر شهرستان صورت گرفته است. و متأسفانه اراده ای هم بر توسعه صنایع جوار معدنی در بافق وجود ندارد. مسئولین مربوطه با زبان بی زبانی اعلام می کنند که خوراک موجود در بافق از قبل تقسیم شده و جالب این جا است که در این تقسیمات سهم صنایع جوار معدنی شهرستان نیز مد نظز نیست.
وی افزود: از 8 طرح فولاد فقط یکی از آن به بخش خصوصی واگذار می شود. به راحتی و با جنجال اصرار بر قطع زنجیره فولاد است و اعتقاد دارند استعداد فرآوری مواد معدنی در بافق وجود ندارد. یکی از سوالاتی که اسحاق جهانگیری در ملاقات با وی مطرح نمود این بود که آیا آب کافی برای راه اندازی فولاد در بافق هست. در دشت حسن آباد هر کجا که قدم بگذاری آب قابل استحصال خواهد بود. متأسفانه فولاد کسری تاکنون چندین بار کلنگ زنی شده و هر بار به بهانه ای به نقطه صفر رسیده است.
نماینده مردم ادامه داد: چند بار باید مردم را سرچشمه سراب گونه برد. چرا به نسل آینده ظلم می شود؟ طرح آگلومره اگر زنجیره آن تکمیل نشود کلکسیون زیان خواهد بود. به واقعیت ها باید پرداخت .مگر چند سال دیگر معدن وجود دارد؟ چقدر باید شعار داد؟ در باغ سبز تا کی به مردم باید گشود؟ جنگ مافیایی فولاد در سطح کشور چهره ی حقیقی خود را نشان می دهد جایی که هیچ خوراکی وجود ندارد گندله احداث می گردد. سنگ خام به خارج از کشور صادر می شود و در قبال آن گندله وارد کشور می شود.
وی اضافه کرد: پتانسیل و زیر ساخت بافق را برخی از شهرهای استان مقایسه کنید. منابعی که در شهرستان بافق وجود دارد به مراتب بیشتر از دیگر شهرستان ها خواهد بود. مسئول یکی از شهرستان های استان بیان کرد 60 میلیارد تومان شهرداری شهرش پول مازاد دارد. در حالی که هنوز تازه بافق توانسته به سمت توسعه پیش برود. جاده بافق گاهی با التماس و خواهش و گاهی با برخوردهای تند می تواند نفسی بکشد. کل اعتبار تخصیص داده شده 2 میلیارد و 700 میلیون تومان است . و این در حالی است که شرکت سنگ آهن مساعدتی نیز در خصوص تأمین میلگرد و بودجه داشته است. مردم بافق هنوز تفرجگاه مناسبی ندارند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از شعارهایی که اکنون پیرامون حوزه انتخابیه داده می شود این است که شهرستان های اردکان و میبد با هم سازگاری ندارند . این شعاری پوچ و بیهوده است. میبد و اردکان مردمی فرهیخته و فرهنگی دارد . مردم آن جا را نباید وحشی قلمداد کرد و به گونه ای عنوان نمود که نمی توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. ادکان و میبد هراسی صورت می گیرد.با تلقین ناسازگاری شهرهای میبد واردکان مانع اصلاح حوزه های انتخابیه می شوند. اگر زیر ساخت در شهرستان های کوچک انجام نشود در آینده تحصیلکرده ها و نخبگان به شهرهای بزرگ مهاجرت خواهند کرد. که در آنجا به اجبار تن به هرکاری خواهند داد .
باید توجه داشت مسائل عمرانی شهر و سیاسی دو مقوله جدا است. در حال حاضر کارگروه با انگ سیاسی مورد تهاجم واقع شده است. حزب و گروه ها مانند قارچ رویش کرده اند .بافق نباید دچار حزب گرایی شود. غارت های شهرستان و کسانی که در خلاء نفاق و اختلاف پول پارو می کنند باید شناسایی شوند در شهرستانی که عده ای برای تأمین نان شب خود محتاج هستند روزی 3 الی 4 میلیارد تومان از شهر توسط برخی زالو صفتان خارج می شود بدون آن که نیم نگاهی هم به اطراف خود کنند. درد حقیقی را بشناسیم و دردمندانه مشکلات را حل و فصل نماییم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
جوان بافقی دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر حرف زدی دستت درد نکنه جلسات با معاون اول را جور کردی دستت درد نکند ولی تا ته ماجرا کی میر ه