کنترل پایش بازار میوه به صورت ویژه در اولویت کار قرار گر فت

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۴

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بافق:
کنترل پایش بازار میوه به صورت ویژه در اولویت کار قرار گر فت
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت از کنترل و تنظیم بازار میوه خبر داد.
ولی اله رنجبر در گفتگو با خبرنگار بافق فردا اظهار داشت: کنترل و پایش بازار میوه و تره بار به صورت ویژه در اولویت کار قرار گرفته است. جدای از این که از ظرفیت بازرسان افتخاری استفاده شده هفته ای 3 مورد گشت مشترک با اتاق اصناف صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: با توجه به قیمتی که از بازار میوه و تره بار استان به اداره اعلام می شود و با در نظر گرفتن درصد سود مصوب بازار میوه بافق نیز کنترل و پایش می گردد. طبق گزارشات سرانه مصرف میوه برای هر نفر در سال 170 کیلوگرم است. یکی دیگر از مصارف مردم به خصوص در تابستان پالوده و بستنی می باشد با بازرسی های انجام شده در ابتدا تمام مغازه داران از نرخ مصوب شده تبعیت نداشتند با تذکرات شفاهی و کتبی و تشکیل پرونده اکثریت آنان قیمت را اصلاح نموده اما یکی دو مغازه هنوز هستند که همچنان مرتکب تخلف می شوند که طبق قانون نظام صنفی بعد از 3 بار تشکیل پرونده نسبت به نصب پارچه و نهایتا در صورت تکرار تخلف تعطیلی واحد صنفی اقدام خواهد گردید
رنجبر ادامه داد: در طول سه ماه گذشته 300 مورد بازرسی انجام که از این مورد 76 پرونده تخلف شامل گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت تشکیل گردیده و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است لازم است این را متذکر شوم که کم فروشی در بافق به ندرت یافت می شود و در صورت مواجه شدن با معدود مواردی تخلف عمدی نبوده است. در ماه مبارک رمضان نیز سعی شد با توزیع مایحتاج شهروندان شامل 12 تن شکر، 15 تن برنج و 5 تن مرغ منجمد با قیمت مصوب از طریق برخی واحدهای صنفی , فروشگاه رفاه و شرکت تعاونی فرهنگیان در راستای تنظیم بازار گامی برداشته شود.
رییس اداره صنعت، معدن وتجارت در بخشی دیگر به صدور جواز واحدهای خدماتی اشاره و گفت: صدور جواز تأسیس واحدهای خدماتی که قبلاً در مرکز استان انجام می شد در حال حاضر با تفویض اختیار به شهرستان و به منظور رفاه حال مردم در بافق صادر می شود و تاکنون 4 مورد صدور جواز در این زمینه صورت گرفته است . صدور جواز واحدهای تولیدی از دیگر مواردی است که متقاضیان می توانند اطلاعات کامل خود را در اختیار اداره گذاشته و فقط برای دریافت جواز واحد به اداره یزد مراجعه نمایند.
وی همچنین از برگزاری انتخابات انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خبر داد و افزود: این انجمن تشکلی غیر دولتی است که در چارچوب قانون و ضوابط فعالیت می کند. در نخستین مرحله عضو گیری تعداد 90 نفر به عضویت این تشکل درامدند و طی فراخوان سال جاری نیز تعداد 160 نفر عضوگیری انجام شده است. 28 نفر نیز برای هیئت مدیره کاندید شده اندکه 21 نفر تایید صلاحیت گردیده اند انتخابات انجمن 26 مرداد سالجاری برگزار می شود. که لازم است اعضای انجمن از بین کاندیداها 5 نفررا به عنوان هیات مدیره و یک نفر بازرس انتخاب نمایند
رنجبر در بخشی دیگر از این گفتگو در رابطه با برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا بیان کرد: سازکار و مقدمات برپایی نمایشگاه پاییزه و بهاره در دست اقدام و پیگیری است و در اواسط شهریور ماه با برگزاری نمایشگاه پاییزه همشهریان می توانند مایحتاج خود را از این نمایشگاه تأمین کنند.
وی در خصوص وضعیت آرد و نان در شهرستان توضیحاتی ارائه داد و گفت: وضعیت آرد و نان شهرستان به طور مستمر پایش گردیده وجلسات متعددی با نانوایان پیرامون آموزش پخت و کیفیت نان انجام و تشویق و تنبیه نانوایان نمونه و متخلف نیز از دیگر برنامه های اداره صنعت، معدن و تجارت در طول این مدت بوده است.همچنین آرد روستایی با بازنگری مجدد سهمیه بندی شد.
رییس اداره صنعت ادامه داد: بازدیدهایی از فولاد بافق، گندله سنگ آهن و فلات مرکزی داشته تا طبق قانون پروانه بهره برداری از معادن بر فعالیت آنان نظارت باشد. پیگیری عوارض2 درصد هم به این اداره محول گردیده که مجدانه برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.
در پایان این گفتگو مهندس رنجبر
از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان بافق در آینده نزدیک خبر داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکراززحمات بازرسین اداره صنعت معدن وتجارت خدامیدونه همیشه دعاگوی شماهستم چون بارها شاهد بازرسی های خوب شمابودم فقط کاش اصناف هم….

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا بستنی بایداینقدگرون باشه نرخنامه رونصب کرده وقتی بهش میگیم که نرخش 6 تومنه میگه این الکیه ازخدابترسید..آقای رنجبراگه شما یکی ازاین واحدها رو دوروز پلمپ می کردی بقیه حساب کاردستشون میومدآخه مردم گناهشون چیه

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چطورشده چندوقته رئیس ادارات گزارش کار میدن؟ هیچکی نیس بگه همتون با رابطه اومدیدنه ضابطه ..کجایی تجربه مهارت؟

بی نام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیرجون چقدخوب گفتی دمت گرم

محمدرضارضايي. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشكر اززحمات جناب آقاي رنجبر
هفته گذشته براي كاري به بهاباد رفته بودم براي مصرف يك هفته ميوه خريدم چون قيمت ميوه دربهاباد ارزانتروميوه هاي باكيفيت تري درآنجاديدم.لازم به ذكراست كه ميوه هايي كه خريداري كردم بومي منطقه نبود يعني مغازه داراز يزد تهيه كرده بود وهمه ميدانيم بعد مسافت بهابادنسبت به يزدنود كيلومتر بيشتراز بافق هست.
حال شما پيدا كنيد پرتقال فروش را

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت مهندس رنجبر
جنابعالی موضوع بستنی وپالوده رانیزمطرح کردید.دربافق خصوصادرموردکمیت وکیفیت بستنی قیفی باسایرشهرستانهای همجوارمتفاوت بوده(وزنآ30درصدپایین تراست)لطفادرصورت صلاحدیدپیگیری فرمایند.باتشکر.به امیدموفقیت جنابعالی