اگر مصوبه شورای ترافیک اجرا نگردد و حادثه ای رخ دهد، شهرداری در دادگاه به عنوان مقصر باید جوابگوباشد

دسته: عمومی
۲۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۵ مرداد ۱۳۹۴

رییس پلیس راهنمایی رانندگی بافق در گفتگو با خبرنگار بافق فردا درباره نارضایتی مردم از نصب بی رویه سرعت کاه در سطح شهر گفت: می توان گفت افراد متخلف از نصب سرعت کاه نارضایتی دارند. زمانی که سرعت خودروها بیش از30 کیلومتر در شهر است ملزم به نصب هستیم.
زارع بیان کرد: شهرداری باید مصوبه شورای ترافیک را اجرا کند و اگر این مصوبه اجرا نگردد و حادثه ای در آن معبر رخ دهد شهرداری در دادگاه به عنوان تقصیر در تصادف باید جوابگوباشد.
وی ادامه داد: آخرین راه نصب سرعت کاه بود. اگر هر کسی سرعت کای خود باشد نیازی به نصب نیست چرا که با نصب این سرعت کاه شهرداری و مردم متحمل هزینه می گردند
.
سرپرست شهرداری بافق نیز در این رابطه در گفتگویی تلفنی با خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: نصب سرعت کاه یکی از مصوبات شورای ترافیک است. شهرداری نیز طبق قانون و مقررات ملزم به رعایت مصوبات می باشد.
سید علی نوروز زاده افزود: نصب این سرعت کاه با رعایت مقررات ایمنی و نصب علائم هشدار دهند قبل از نصب است. هدف نیز کاهش سرعت وسایل نقیله و حفظ جان عابرین پیاده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بیشتر این سرعت گیرها بدرد ماشینهای شاسی بلند میخوره تا پراید که قوت بیشتر مردمه!!!!!
یه پراید که خونواده شلوغی داشت امروز به یکی از این سرعتگیرها گیر کرده بود و داشت باعث و بانی این کارو دعا میکرد….

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.پس تا حالا این مصوبه ها کجا بوده آقای سرپرست؟

کاظم تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام”سرپرست محترم شهرداری شما که عنوان میکنیدنصب سرعت کاه بارعایت مقررات ایمنی وعلایم هشداردهنده.کجا رعایت شده؟ایا واقعا دور میدان امامزاده عبدالله4سرعت کاه لازم است(البته دومورد از انها محل عبور عابر پیاده هست که جالب طراحی شده وهیچ بحثی درموردش نیست)ولی ایا توپیچ نصب سرعت کاه اون هم با اسفالت,بدون رنگ امیزی وعلایم هشدار کار درستیست؟این سرعت کاه ها به غیر از ضرر به وسایل نقلیه مردم وخدانکرده ضرر جانی به خانمهای باردار ایا منفعتی دارد؟

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از کلیه افرادی که جهت حفظ جان مردم تلاش می کنند صمیمانه تشکرو آروزی سلامتی و موفقیت داریم وخطاب به علی آقا ببخشید شاید این دوست پرایدی ناراحت شده وشاید هم این مانع ها استاندارد نیست ولی مطمئن باشید که خیلی ها رضایت دارندچون ماخودمان را موظف به رعایت اصولی قوانین نمی دانیم و ناچاراًمسئولین دلسوز جهت سلامتی هموطنان خود تصمیمی می گیرند که به نفع ماباشد نه به ضرر

رنجبربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام کاشکی کمی هم به فکرآسفالت بعضی ازخیابونهابودن که ازصدتادست اندازی بدتره مثل بلوارامام به سمت یزد

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بی انصافها لا اقل برید ود رشهر های بزرگ گشتی بزنید پارامترهای یک سرعت گیر (طول- ارتفاع- و از مهمتر شیب….)رعایت شود این سرعت گیرها بدون طول و شیب مناسب بوده و باعث ضربه خوردن به وسایل نقلیه می شود اقای زارع لطفا با ماشین شخصی از روی سرعت گیرها مثلآ جلو مسجد امام رضاع عبور کنید بعد تصمیم بگیریدبابا سرعت گیر درست کنید نه ماشین خراب کن این جور سرعت گیر ساختن خیانت است به اموال کشور!!!!!!!!!!!!!!!!!

تشکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این کارها توهین به فهم اجتماعی مردمه وقتی آقایان جربزه کنترل وتنبیه متخلف را ندارند.بنوعی برای همه مردم افسار تدارک می بینند.پرداخت هزینه بی کفایتی گروه کوچکی از متولیان به قیمت اعصاب خردکنی همه مردم .تقصیر شمانیست .مامردم خیلی وا رفته ایم شما ها ……

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دستتون درد نکنه خیلی کار خوبی می کنید که سرعت کاه نصب می کنید. هرچند بعضی هاش بی فایدست مثل سرعت کاه کنار پارکینگ شهرداری جنب امامزاده عبدالله که ماشین ها از روش می پرند.

علی ق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان شورای ترافیک و سرپرست شهرداری
آیا به جای هزینه هایی که صرف این سرعت کاه های غیر استاندارد کردید و باعث نارضایتی اکثر مردم شدید و به اصطلاح تر و خشک را با هم سوزاندید:
بهتر نبود در طول مسیر دوربینهایی نصب میکردید تا آن منطقه را پوشش دهد و افراد متخلف شناسایی و فقط اشخاص خاطی جریمه بشوند(از نظر امنیتی هم مناسب بود)
یا در محلهایی که تردد زیاد است و شما صلاح دونستید که سرعت کاه قرار بگیرد بهتر نبود پل عابر پیاده میگذاشتید و اینجوری به قول آقای تشکری فهم و شعور اجتماعی مردم فهیم بافق را زیر خروارها علامت سئوال نمیبردید.

قصد جسارت ندارم اما برداشتی که من از صحبتهای شما عزیزان داشتم این بود که شما میخواستید با اینکارتون اگه اتفاقی خدانکرده برای شخصی پیش آمد بتوانید خودتان را تبرئه کنید و به قول معروف یه جورایی صورت مساله را پاک کردید.
لطفا فرهنگ و آداب شورای ترافیک شهرهای دیگر را مطالعه کنید تا خدای نکرده با یک کار غیر کارشناسی باعث صدمات و خسارات به خودروهای مردم نشوید.
ممنون

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پرتگاه هستندتاسرعت گیر.واقعابه کمرآدم ضربه های ناجوری میزنندهرچندهم یواش ردشی.

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای نوروز زاده می خاستی امدن را مردم بفهمند این چکاری بازار کار جلو بندی وصفحه کلاجها راداغ کردی خدا خیرت دهد بروید فرهنگ سازی کنید جای این کارها یکسری هم از بافق بیرون بروید وساختن سرعت گیر را یاد بگیرید

یکی می گفت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شنیده شده است یکی می گفت نام شهر بافق به شهر سرعت گیر ها تغییر نام پیدا کرده است.
راستی شورای ترافیک کیستند؟ شاید مطالعات کمی دارند؟ شاید شهر های دیگر را ندیده اند؟ با با بی خیال.

فرهنگی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این سرعت گیرهاافتضاح است بفکرمردم باشیدتاکارخودتان…..

رسول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۵:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه دوستانی که در خصوص توهین به شعور شهروندان فرمودند فامیل نزدیک
بنده یکی از جمله کسانی بود که در میدان امامزاده در اثر سرعت غیر مجاز جانش را از دست داد . در هر شهری عده ای هستند که جان عزیزان دیگران برایشان مهم نیست و باید به زور قانون و سرعت گیر کنترلشان کرد تا جان مردم را نگیرند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بقول دوستمون نمیتونید جلوی یه عده معلوم الحال را که با پولهای پدرانشان ماشین میخرند (فرقی نمیکند پیکان باشه یا پراید یا ماشینهای چند صد میلیونی ) و با بستن سیستم صوتی فلان و شیشه دودی مثل ظلمات و سرعت فلان باعث سلب آسایش مردم میشوند و اغلب بدنبال کارهای ناشایست!!!! در شهر هستند
دیگه با اینکارتون چرا برای مردم دیگه درد سر درست میکنید و بهانه را چیز دیگری قرار میدهید
اگه عرضه دارید جلو این افراد رو که تعداد زیادی هم نیستند بگیرید و برای عبرت دیگران چند روزی ماشینشون رو جلو امامزاده بگذارین اونوقت ببینین سرعتها خودبخود کم میشه یا نه و دیگه لازم به اینکارها هم نیست که اگر غریبه ای بیاد تو شهر مردم رو مسخره کنه یا شورای ترافیک همچین نظرات پر ارزشی رو بده…

فرستاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم فهیم بافق قریب به اکثریتشون طریقه استاده از راهنما را بلد نیستند یا نمیخواهند استفاده کنند در این مورد خواهشا فرهنگ سازی کنید

مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شما کدام شهر کوچکی را سراغ دارید این هم سرعت گیر داشته باشد.. سر هر دوربرگردان و میدان سرعت گیر گذاشتید. شورای ترافیک فکر تامین نیرو و امکانات باشه برای راهنمایی و رانندگی جلو بانک ها و میوه فروشی … سوبله چوبله پارک می کنند ولی کسی نیست کنترل کنه. یک دستگاه ماشین راهنمایی دارند تا کل سطح شهر را دور بزنه شهر به هم می ریزه. بدتر از این سرعت گیرها نصب میخ های فلزی قبل از این سرعت گیرها برای هشدار است. می شه به جای این میخ ها از رنگ و تابلوهای هشدار استفاده کرد. خواهشا به نظرات مردم توجه کنید. همه قانون رو دوست دارند نه یک چیز من دراوردی (شورادراوردی!!!!!!!!)

حاشیه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان عزیز شهرداری آمادگی داره در تمام نقاط شهر دست انداز نصب کند روی پله ها- پشت بام ها- ورودی منازل درخواست هاتون رو سریع بفرستید تا سرپرست عوض نشده

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امروزه هر چیز استانداردی دارد – سوال من این است آیا در استاندارد شهری چه تعداد در یک خیابان مجاز است؟ یعنی چند سرعت گیر در خیابان آزادی تا انقلاب تهران- جمهوری …. تعریف شده است. نوع سرعت گیر آیا با آسفالت برجسته است؟ آیا در دنیا را حل کاهش تخلف سرعت با برجستگی آسفالت درست میشه…. خواهش میکنم کارشناسی کار کنیم تا دچار تابلو شدن نباشیم همچون خیل عظیم تابلوهای راهنمای استفاده شده در سطح شهر که بنظر خیلی احتیاج نیست

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان زیاد ناراحت نباشید شهردار بعدی همش رو جمع میکنه
خدارو شکر که سرعتگیر های پلاستیکی رو نصب نمیکنند

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
به غیر از پول لاستیک…..
از الان سوالی یه دفعه ، مبلغ پولی هم واسه عوض کردن کمک های ماشینتون بذارید کنار.
خدا قوت مسئولین

بچه مهدیه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا جمع کنید این سرعت گیرها رو برید اسفالت خیابونها رو درست کنید بعد بگیداسفالت نداریم ,بودجه نداریم و از این حرفهای چرت و پرت., رییس راهنمایی رانندگی سالی چند بار از تو خیابون امام رضار د میشه کی تا حالا با ماشین شخصی خودشون تو دست اندازهای خیابان که بوسیله این کار و اون کار بوجود آمده رد شدهبابا بیخیال اقای زارع مردم گوشاشون درازه.

کاظم تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام”گویا این طرح توسط شورای ترافیک طرح شده وشهرداری ملزم به اجرای ان ,ازبحث کارشناسی که بگذریم(نیاز دست انداز) بهتر نبود بجای نصب اینهمه دست انداز,یکی یکی درست میشد ولی اصولی با رعایت کامل علایم هشدار.هیچ یک از این سرعت گیرها حتی رنگ درست حسابی نشده.کجاست تابلو دست اندازها؟ای کاش دراین مورد یک کم تامل میشد وکار اصولی اجرا میگردید.

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۴:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
آخه کدام یکی از شهرهای ایران این تعداد سرعت گاه داره که برای بافق درست کرده اند !!!!!!!!!!!!!!!!!
حداقل اگر هم میخواستی کاری بکنید استاندارش را اجرا میکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چی را میخواستید ثابت کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگر وسایلمون مفتی دستمون رسیده که شماها چنین کارهایی میکنید