شورای ترافیک یا شورای دست انداز؟؟!!

دسته: عمومی , مقالات
۱۴ دیدگاه
شنبه - ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
IMG_1491-257x3001-257x300
گاهی وقتها آنقدر آش برخی از اقدامات شور می شود که نمی توانی براحتی از کنار آن بگذری،خصوصا اگر مجبور باشی هر شب و روز دست پخت آشپزهایی که خود میزان مصرفشان از آن آش به علت عضو یک خانواده نبودن یا نشسته بر مرکب راهوار دولت بودن در حد چشیدن باشد و من اصلا نمی گویم منظورم رئیس محترم شورای ترافیک شهر بافق است.
 در این یادداشت می خواهم به رویش قارچ گونه دست اندازهای ناهمگون خیابانهای شهر که در دو هفته اخیر کاسه صبر ملت را سرریز کرده اشاره کنم .
هرچند می دانم خیلی ها از منظرهایی مانند غیر استاندارد بودن ساخت این به اصطلاح سرعت کاه ها و یا آسیبهای جدی که به خودرو و سرنشینان آن وارد می کند  آن هم به زبان طنز نوشته اند و چه بسا برخی اعتراض گونه برای این موضوع به بعضی از متولیان شهر مراجعه کرده باشند .
 آنچه می خواهم در این مجال به آن بپردازم و توجه دوستانم در این شورا را به آن جلب کنم نگاهی فرهنگی و اجتماعی به مقوله ساخت پر تعداد سرعت گاه در یک شهر است.
مسلما هنگام سفر از یک شهر نوع مبلمان شهری یا تمیزی و فضای سبز مناسب آن اولین موضوعی است که به چشمتان آمده و یا نحوه پارک خودروها جلو یک سوپر مارکت بزرگ یا یک مسجد و حسینیه شما را بر آن داشته است که نوع فرهنگ مردمان آن شهر را در ذهنتان تداعی کنید و به رعایت هنجارهای اجتماعی آن سرزمین نمره ای خوب یا بد بدهید.
حال تصور کنید با وجود این همه سرعت کاه یا سرعت گیر یا بهتر بگویم دست اندازهایی که همه چیز ملت را دست انداخته است مسافری از بافق بگذرد اولین برداشت او از مردمان شهرمان چه خواهد بود؟مگر غیر از این است که با خود و یا دیگران می گوید از این همه دست انداز نتیجه گرفتم مردم این شهر آنقدر قوانین را رعایت نکرده اند که مسؤلین خوش فکرشان در این وادی مجبور شده اند برایشان محدودیت ایجاد کنند و آیا این برازنده شهری مانند بافق است؟
به نظر می رسد مسؤلین محترممان در شورای ترافیک به علت ناتوانی در حل مسائلی مانند در اختیار گرفتن نیروی کافی در پلیس راهنمایی و رانندگی بیشتر دنبال پاک کردن صورت مسئله بوده اند تا حل مسئله،مثلا کمتر شاهد آن هستیم که از ابزارهایی مانند تنبیه و تشویق بجا در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بهره ببرند و حتی اقداماتی مانند کمین پشت درختان گز در مسیر یزد – بافق بیشتر برای مچ گیری و کسب درامد از جریمه هست تا راهنمایی افراد و یا تجمع همه روزه چندین مامور نیروی انتظامی جلو امامزاده عبدالله – نه یک قدم جلوتر نه یک قدم عقب تر آن هم برای ساعات متمادی – بیشتر گذران وقت ماموریت است تا اقدام لازم برای نظم دادن به عبور و مرور.
از طرفی آیا تاکنون شاهد آن بوده اید که شورای ترافیک شهرمان برای فرهنگسازی هزینه ای در آموزش از قبیل برگزاری یک دوره آموزشی همگانی یا همایش گونه ای در این راستا کرده باشد؟ و یا با توجه به وجود ابزارهای نوینی مانند شبکه های اجتماعی در فضاهای مجازی که امروزه به راحتی در دسترس همگان قرار گرفته است اقدام به  ساخت کلیپهای اثرگذار در این زمینه نموده باشد؟
مسلما جواب منفی است و اگر هم اقدامی شده باشد بسیار ناچیز بوده است و اقدام اخیر در احداث این همه دست انداز آخرین اقدامی بوده که همان اول انجام گرفته است.
به مسؤلین عزیزمان در شورای ترافیک پیشنهاد می کنم گز نکرده نبرند و با در نظر گرفتن جوانب مختلف یک اقدام نسبت به نوشتن و ابلاغ مصوباتی مبادرت ورزند که علاوه بر حل مشکل مردم از صدمه خوردن به جان،مال ،فرهنگ و نگاه اجتماعی دیگران در آنها جلوگیری کند.
محمد علی قاسم زاده

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

محمد علی جان احسنت

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام درد دل خیلی از مردم بافق همین بود که آقای قاسم زاده گفتند بنده صبح رفتم یزد وقتی شب برگشتم بدون هیچ علامتی برخورد کردم با این (دست انداز ) نه سرعت گاه اول میدان معلم خودم و خانواده ام نیمه جان شدیم !!! پیشنهاد دارم به کسانی که سنگ کلیه دارند دیگر نیازی به خورد کردن سنگ با دستگاه نباشند در خیابانهای شهر یک چرخی بزنید تمام سنگهای کلیه بر اثر دست انداز خورد خواهد شد ( اگر جان سالم به در بردید ) تشکر میکنم از شورای ترافیک شهر؟؟؟؟؟؟

یک چیز بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زدی وسط خال عالی بود
جالب این هست که این مشکلی که گفتید به نوعی دیگر در ادارت و کارها دیگر قابل مشاهده است ،واقعا کی میخواهیم دست از این کارها برداریم به جای اینکه جاده ها و کوچه ها و خیابانها و ماشینها را استاندارد کنیم،آخرین راه کارشناسی نشده را انتخاب می کنیم
به جای اینکه از خبرگان صاحب نظریه استفاده کنیم از نظر… استفاده کنیم ،وقتی انسان راهی را اشتباه می رود. و سالیان سال نمی فهمد وقتی می فهمد که دیگر در ناکجا آباد ساختگی گم شده است ،نه دیگر تلاشی برای پیدا کردن راه اصلی و هدف اصلی می کند ،نه تلاشی برای ساختن ناکجا آباد ساختگی که لااقل آسوده باشد ،واقعا با فرهنگ درهم و مخلوط شده ای ساخته اند امیدی به بهبودی نیست مگر اینکه عینک خوش خیالی را بروی چشم بگذاریم و چشم را ببندیم
اماری که قوه قضاییه در مورد جرایم اجتماعی و اخلاقی و اقتصادی و سیاسی می دهد واقعا تاسف بار است شاید این آمار نشان دهنده این هست که مسئولین سیاست خارجی و سیاست جناحی از تمام مسایل فرهنگی و اموزشی ،اخلاقی و معیشتی مردم برایشان مهم تر است .
خدایا ببخش خدایا ببخش برای اشتباهاتی که میدونستم اشتباه است ولی انجام دادم و بدتر اینکه این اشتباهات را دوباره و چندباره تکرار کردم

ناشی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا داشت روزنامه میخوند بچه گفت: بابا بیا بازی!
بابا که حوصله بازی نداشت ی تیکه از روزنامه رو ک نقشه دنیا بود
رو تیکه تیکه کرد وگفت فرض کن این پازله…! درستش کن!
چند دقیقه بعد بچه درستش کرد, بابا، باتعجب پرسید: توکه نقشه دنیا رو بلد نیستی چطور درستش کردی؟!
بچه گفت: ادمای پشت روزنامه رو درست کردم …دنیا خودش درست شد…!!

آدمای دنیا که درست بشن…
دنیا هم درست میشه …

?????????

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وجود دست انداز وسط خیابان چیز خوبی نیست اما چاره ای هم جز این کار در مقابل کسانی که خیابان را با پیست موتور سورای و ماشین سوراری اشتباه گرفته اند نیست . تا درست شدن و جا افتادن فرهنگ صحییح رانندگی این دست تاداز ها را تحمل کنید

  ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام محمد اقا
  به خاطر یه عده قانون شکن که ناید کل شهر تنبیه بشن.
  پادگان نظامی نیس که اخوی
  پس این دوربینهای کنترل ترافیک به چه دردی میخورند؟
  مشکل اینکه شکل مدیریتی این شهر با سایر شهرهای ایران فرق میکنه .
  بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
  خدای ناکرده به کسی توهین نمیکنم اما ایجاد دست اندازهای زیاد درشهر جای خیلی سئوال دارد .
  جواب گردشگران و مسافران غریبه را چگونه میدهید؟؟؟
  با تکمیل جاده های نوق و سیریز و اردکان سیل عظیم مسافران و گردشگران به شهربافق رخ خواهد داد و البته داده است خدای ناخواسته مضحکه دست دیگران نشویم

   از پرسنل شهرداری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

   ما که سیل مسافران و گردشگران را ندیدیم .
   آقای محترم
   دست اندازها کاملا کارشناسی شده است و برای ایجاد هر کدام از آنها ساعت ها بحث شده است . خدا را شکر که مردم از این سرعت گیرها راضی اند و ما نیز بر آنها خواهیم افزود .

    ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام
    همین عدم اطلاع از وضع شهر باعث این چنین تصمیماتی میشود اخوی.
    پیشنهاد میکنم یه چند ساعتی در ورودی و خروجی شهر تشریف ببرید تا رهگذاران و مسافرین عبوری را بهتر ببینید مخصوصا پل سه دهنه قاضی میر جعفر .

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کجای بند مصوبه نوشته سه تا دست انداز تو یک خیابون 500-600 متری ،از طرف امامزاده که میرسی به میدان شهدا دست انداز اون تخت پرش است درست اولین کوچه ایی که وارد خیابان شهدا(قاضی)میشی ،موتور و ماشین مثل …. میان تو خیابون و هیچ سرعت گیری نداره ،جلو داروخانه دکتر تشکری نداره میدان شهرداری نداره آدم دم خروس رو قبول کنه یا
مقداری از این آسفالتهای بلوکه شده که آزاد شده را درست مدیریت کنید و چاله چوله های تو کوچه هارا پر کنید که مردم دعاتون کنند نه..

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۸:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسمزاده عالی بود ,ای کاش تو هر شورایی و جلسه ای یک نفر پیدا میشد که نگاه فرهنگی و اجتماعی هم به تصمیمات داشته باشه . این آقایون خسته هستند و اصلا فکر کنم راحت ترین کار را انتخاب کردن , اینهمه پول حیف و میل میشه یک مصوبه هم داشته باشید یک کمی از اون را خرج فرهنگ ترافیک کنند .

اکبر خالقدادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از مطالب زیبا و توصیه ها ی بجا ازجناب آقای قاسم زاده من هم با نظرات شما موافق هستم ولیکن در ارتباط با فرهنگ رانندگی باید به این موضوع هم توجه داشته باشیم که فرهنگ ترافیک ففط نیاز به مدیریت و برنامه ریزی ندارد بلکه مهمتر این است که ” فرهنگ ترافیک در جامعه نهادینه شود” ومهمترین نقش را جهت آموزش خانواده بر عهده دارند اینجانب بعنوان مربی فنی آموزشگاه یکی از توصیه ها همین است که :همیشه جوری رانندگی کنید که دوست دارید در آینده فرزندان شما رانندگی کنند ویا اینکه وقت بچه ها در ماشین هستند با بی احتیاطی رانندگی نکنید ومقررات را رعایت کنید

کارشناس !!?? این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۶:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت یکی از پرسنل محترم شهرداری بنده خودم از پیشنهاد دهندگان سرعت گیر در بعضی نقاط بوده و هستم ولی نه به این شوری بلکه واقعا رو اصول و به قول شما کارشناسی , اولا این آقایون محترم را همه میشناسن , فکر نکنم کارشناس باشن , ثانیا کسی به شهرداری گیری نداده که به شما برخورده ثالثا شما زیاد خودتون را تحویل نگیرید شما فقط مجری مصوبات شورای ترافیک (ببخشید کارشناسان ) هستید . رابعا به اصطلاح کارشناسان در برنامه های کلان کشوری هم وقتی طرحی را پیاده میکنن با کلی چالش و نقطه ضعف برخورد میکنن و در آخر از کارشناسان محترم که اینقدر فکر سوزوندن و اینجور کارهای کارشناسی و تصمیمات واقعا سخت گرفتن تشکر میکنم البته کاملا در جریان دغدغه و دلسوزی این عزیزان هستیم

جواب جناب از پرسنل شهرداري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزيزم مردم كه در اين حد ميفهمن كه دست اندازها كارشناسي هست يانه ؟شما مردم را بي سواد فرض كردين شايد كارشناس نباشيم ولي هر ادم ناشي خواهد فهميد كارشناس هاي شما دقيق بررسي نكردن يا مجريان درست اجرا نكرده اند بالاخره مشكل بدون شك وجود داره به جاي موضع گيري اصلاح كنيد برادر من

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۲:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب پرسنل شهرداری باید بگویم سیل مسافران و گردشگران نمی آیند در ب خانه شما را بزنند و بگویند ما آمدیم .لطف کنید سرتان را از برف بیرون بیاوریدخودتان می بینید .به طور مثال هفته پیش با خانواده به مجتمع شهید برزگری رفتم فکر میکردم ما بافقی ها این هوا را تحمل میکنیم که دیدم سه تا مینی بوس و ده دوازده سواری با پلاک غیر بافقی در آنجا بودند که برایم جالب بود در این گرما چه میکنند.حتی پنج شش نفر خارجی در محل بودند.حالا نمی دانم منظورتان از مسافران و گردشگران چیست.
و در تایید فرمایشات جناب آقای قاسم زاده باید بگویم اینهمه دست انداز توهین به همشهریان عزیز میباشد.