جبهه استكبار در مسیر بن‌بست حركت می‌كند و ملت‌ها با جوشش و حركت، این مسیر را تغییر خواهند داد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۱
در ابتدای دیدار کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور بر تعهد دولت به ارزش‌ها، اصول و حقوق اساسی ملت نظیر توحید، عدالت، آزادی، كرامت مردم، پاك‌دستی، خدمت‌گزاری و پیشرفت كشور تأكید و گزارشی از عملكرد هفت‌ساله دولت را در عرصه‌های مختلف بیان كرد.
آقای احمدی‌نژاد با اشاره به قرار گرفتن ماهواره ایرانی در مدار و پیوستن كشورمان به باشگاه فضایی، تولید و تأمین سوخت رآكتورهای داخلی، فعالیت 11 هزار دستگاه سانتریفیوژ در مجتمع‌های غنی‌سازی و ساخت 20 رادیو دارو، از سرعت چند برابری رشد علمی كشورمان در مقایسه با رشد علمی جهان خبر داد و افزود: تقویت روحیه امید و خودباوری به‌ویژه در میان جوانان در صدر جهت‌گیری‌های دولت است.
رئیس‌جمهور با بیان برخی آمارها و ارقام در طول هفت سال اخیر و مقایسه با گذشته، به هشت برابر شدن تولیدات علمی بخش پزشكی، افزایش چهار برابری سهم كشور در تولیدات علمی منطقه و رشد بیش از چهار برابری مقالات علمی نمایه شده در مجلات معتبر بین‌المللی در حوزه وزارت علوم اشاره كرد و افزود: سهم ایران در تولید علم جهان از یك‌دهم درصد در سال 57 به سه‌دهم درصد در سال 84 و 1.2 درصد در سال 90 رسیده است كه 12 برابر افزایش را در طول هفت سال گذشته نشان می‌دهد.
آقای احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت‌های كشور در حوزه صنعت اشاره كرد و با یادآوری افزایش ظرفیت تولید در بخش‌های مختلف گفت: ایران در بخش تولید خودرو در رتبه سیزدهم، در تولید فولاد در رتبه هفدهم و در تولید مس در رتبه دهم جهان قرار دارد.
رئیس‌جمهور با بیان اینكه سرمایه‌گذاری در بخش نفت و گاز از 21 هزار میلیارد تومان در سال 84 به 110 هزار میلیارد تومان در سال 90 رسیده است، افزود: با بهره‌برداری از تمام فازهای پارس جنوبی، مشكل برداشت از مخازن مشترك نیز رفع می‌شود.
رئیس‌جمهور افزود: علاوه بر سرمایه‌گذاری 335 هزار میلیارد تومانی در حوزه راه و شهرسازی، در هفت سال اخیر، شش میلیون و 719 هزار واحد مسكونی ساخته شده است.
وی از افزایش تولیدات كشاورزی به 110 میلیون تن در سال 90 خبر داد و با بیان اینكه صادرات محصولات كشاورزی نیز از 2.27 میلیون تن در سال 84 به 5.51 میلیون تن در سال گذشته رسید، به پیشرفت‌ها در بخش آبیاری تحت فشار، ظرفیت صنایع تبدیلی كشاورزی و تحقیقات اشاره كرد.
آقای احمدی‌نژاد همچنین با تأكید بر افزایش توجه دولت به بخش فرهنگ، به افزایش 9.3 برابری بودجه عمومی فرهنگ و 27.6 برابری بودجه حوزه دین اشاره و خاطرنشان كرد: 27 اثر تاریخی تا پایان سال 90 به ثبت جهانی رسید و رتبه ایران از 32 به 14 ارتقا یافت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، كاهش ضریب جینی از چهارصد و بیست و سه هزارم در سال 84 به سی و هشت صدم در سال 90 و متوسط رشد اقتصادی شش درصد در هر سال را مورد اشاره قرار داد و در مورد واگذاری شركت‌های دولتی بر اساس اصل 44 قانون اساسی نیز گفت: تا سال 84 سه هزار میلیارد تومان واگذاری انجام شده بود كه این میزان تا پایان سال 90 به 115 هزار میلیارد تومان رسید.
رئیس‌جمهور همچنین از صرفه‌جویی 32 میلیارد دلاری مصرف انرژی بر اثر اجرای طرح هدفمند كردن یارانه‌ها خبر داد و طرح‌های دولت را در زمینه اصلاح درآمدهای مالیاتی، اجرای طرح مالیات بر ارزش افزوده، سرمایه‌گذاری خارجی، اصلاح نظام توزیع، كاهش وابستگی بودجه به نفت برشمرد.
وی به طرح ویژه دولت برای تكمیل 905 طرح بزرگ كشور تا پایان فعالیت دولت دهم  اشاره و خاطرنشان كرد كه طرح‌های نیروگاهی، شبكه ریلی، 9 پالایشگاه و ساخت ورزشگاه‌ها، جزو این طرح‌هاست كه تكمیل آن‌ها نیازمند 168 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.
آقای احمدی‌نژاد هدف از بیان این پیشرفت‌ها و مقایسه آن‌ها با ادوار گذشته را نادیده گرفتن خدمات پیشین و یا ادعای نبود ضعف و اشكال ندانست و افزود: تشریح پیشرفت‌ها با انگیزه تأكید مجدد بر توانایی‌های ملت و یادآوری این نكته است كه می‌توان با حفظ اصول و آرمان‌ها، تكیه بر قدرت مردم و توكل به خداوند، با سرعت مضاعف حركت كرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به طراحی دشمن در تجمیع توان و تجربه خود به‌منظور وارد كردن فشارهای سنگین برای مختل كردن بازار نفت و مبادلات خارجی ایران و ایجاد جنگ روانی گسترده در این بخش‌ها اشاره و از تشكیل جلساتی در سه سطح نمایندگان بین قوا، ستاد دستگاه‌های عملیاتی و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای خنثی كردن توطئه‌ها خبر داد.
رئیس‌جمهور همچنین با یادآوری برنامه استكبار برای منحرف كردن مسیر حركت انقلاب‌های مردمی گفت: جبهه استكبار در مسیر بن‌بست حركت می‌كند و ملت‌ها با جوشش و حركت، این مسیر را تغییر خواهند داد.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷
برچسب ها: