اقدو آرومتر ، تو هم شريک باش

دسته: مقالات
۸ دیدگاه
چهارشنبه - 4 شهریور 1394

IMG_20150826_111152

 

اقدو آرومتر ، تو هم شريک باش

سرعت کاه يا سرعت گير ، يا اقدو باسا حالا برو .

اين روزهاي اخير همه از سرعت گير  و سرعت کاه گفتن . از اينکه چه خوب شد سبز شد تا انکه: افراط کردن در کار . از اين خواسته که مسئولان قبل از انجام هر کاري عواقب آن را بررسي کنند تا اينکه عده اي معتقد بودند اي کاش قبل از آن نظر سنجي ميشد و خلاصه کار بجائي رسيد که همه و همه به آن پرداختند از طنزپردازان تا نويسندگان هميشه در صحنه ، آنها که باعث تامل و تفکر مردم و مسئولين مي شوند و باعث افتخارند تا آنها که در اوج شلوغي کارشان ، به اين مسئله مهم و اساسي و زير بنائي شهر  پرداختند و البته نظر ايشان محترم و جاي سپاس دارد انشالله در تمام مسائل شهر چنين پررنگ باشند .

خلاصه بعد ازاين مدت مقصود ، بيان زاويه ايست که به کجا چنين شتابان و شايد ميبايست زودتر مطرح ميشد :

سرعتگيرها پيام آور اين جمله است که عجله نکن عجله کار شيطونه . خوب چرا کار شيطون؟ شايد به اين دليل باشد که کلا کار شيطان تلاش براي جهنمي کردن انسان است يعني ايجاد تبعات بد براي ديگران ، فلذا عجله کردن و سرعت رفتن نيز گاهي چنين ميکند و در کل امنيت جاني و آرامش رواني را در سطح شهر بر هم مي زند و ممکن است يک خانواده خوشبخت را به چالش مالي و يا از دست دادن عزيزي بکشد کمااينکه موارد متعددي را شاهد بوده ايم و حالا افزايش سرعت گيرها يعني تلاش براي کنترل عجله و شتاب ، و همان طور که صاحب نظران فرمودند چيز خوبي نيست اما واقعيت است و کم و بيش در شهرهاي مختلف کشور ديده ميشود .

مسئولان جامعه براي برقراري امنيت و آرامش بايد از ابزارهايي که در اختيار دارند ، استفاده کنند و سرعت کاه يکي از انهاست و شايد در اين شرايط وانفسا بهترين گزينه و تنها گزينه اي باشد که مسئولان را در کوتاه ترين زمان بنتيجه مورد نظر ميرساند ، هرچند باسلايق مختلف همخوان نباشد و درصدي خطا در مکان و نحوه اجرا داشته باشد .

لذا جاي تقدير و تشکر از مجريان و تصميم گيرندگان است که بالاخره براي اين مسئله تصميم گرفتند چرا که ما را در زنده ماندن و خوشبخت ماندن يک خانواده بافقي شريک کرده اند و اين خيلي زيبا و بقولي رمانتيک و افتخار آميز است هر چند مبلمان و … را بهم زده است ولي خوب است « اقدو آرومتر بريم و شريک خوشبختي ديگران باشيم »، همچنان که جاي بازخواست و گلگي از مسئولان فرهنگي ، اجتماعي و… است که چرا طرحي و کاري اساسي در رابطه با شتابزدگي و عجله در جامعه برنداشته اند تا مجبور به ايجاد سرعت گير در سطح شهر نشوند؟ چرا مسابقاتي در راستاي افزايش آستانه صبر و شکيبائي برگزار نشده است؟ و چرا و چرا هنوز پيست موتور سواري بافق به نتيجه نرسيده است تا انرژي جوانان شهر ما در آنجا جمع شود و شرايطي براي افتخار آفريني نيز در سطح کشوري فراهم گردد .

اميد است تصميمات ريشه اي تر گرفته شوند .

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
از پرسنل شهرداری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 11:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی از افتخارات شهرداری ایجاد سرعتگیر بود .
دوستانی که به سرعت گیرها ایراد می گیرند تخصص ندارند .افراد غیر متخصص بهتر است به جای ایرادگیری به کار خود برسند و در کاری که به آنها مربوط نیست دخالت نکنند .
همه ی مردم از سرعت گیرهای ما راضیند به جژ عده ای مغرض و کج فهم که باید در گونی کرد آنها را.به خاطر اینهمه آزادی است که عده ای خیال برشان داشته . اگر کسی در لندن به اقدامات شهرداری مثلا سرعت گیرها اعتراض کند حداقل 500 یورو جریمه می شود . اما اینجا به خاطر آزادی کسی به شما کاری نداره.آزادی بیش از حد هم خوب نیست .

یک چیز بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 3:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه ،با این توجه به این تحلیل ،پیشنهاد بدیم تو جاده ها هم از سرعت کاه یا سرعت گیر استفاده کنند که سالانه این همه خانواده داغدار نشده و به اقتصاد کشور ضربه نخورد و بی خیال جاده و خیابان و ماشین استاندارد شویم و مسئولان خاطی را مواخذه نکنیم
نکته دیگه خیلی جالبه و باعث افسوس است ،یک سرعت کاه یا سرعت گیر این همه قلم فرسایی نیاز دارد در جایی که آینده بافق در خطر است و همه بی خیال خواسته ها شده ایم ،لازم است هرزگاهی مطلبی در مورد محرومیتها ،تحریمهای استانی ،کشوری،اردکانی نوشته شود چون حافظه مردم ضعیف است و همه مسایل زود از یاد می برند و به قول معروف سرد میشوند ،پارسال 9نفر را گرفتند که به خاطر احقاق حق بافق سنگ تمام گذاشتند ولی بعد گذشت کسی حالی ازشون نمی پرسد که پرونده اشون چی شد و به کجا رسید هر چند افراد ماهی خود را از آب گل آلود گرفتند ولی بیایید حمایت خود را از آنها اعلام کنیم که باعث دلسردی افرادی که می خواهند برای بافق کار کنند نشود .
خدایا کمک کن بفهمم آنچه همه می فهمند ولی من نمی فهمم

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 3:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا انیشتن ، شما از کدام کشف وشهود به این نتیجه رسیدیدکه دست اندازمساوی شراکت درخوشبختی دیگران.

نشان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 شهریور 1394 - 3:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فلاح تیتر متنت تو حلقم
داشتم یکساعت می خواندم فهمیدم چیه
کمی آرومتر تو هم شریک باش
جالب بود (اقدو)
خخخخخخخخخخخخخخخ

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 5 شهریور 1394 - 8:16 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در تیتر زنی اصول را رعایت کنید

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 7 شهریور 1394 - 1:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای پرسنل شهرداری
ایوالله به افتخاراتتون
کدوم متخصص ؟؟
کدوم تخصص؟؟
شهرمون دست این متخصص هاست که این وضعشه……

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 7 شهریور 1394 - 1:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای علیزاده به نکته درستی اشارت کردید

مهندس فنی خودرو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 19 شهریور 1394 - 7:45 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از پرسنل شهرداری says:

– جو تخصص نگیرید.
در چند سال اخیر زحمات شهرداری غیر قابل انکار است(اما فراموش نشودبا توجه به زحمات همشهریان و مسئولان در وصول مطالبات و درآمد بالای شهرداری زشت است این فعالیتها انجام نمی شد)
عزیز من :اکثر سرعت گیرهای شما استاندارد نیست.
برادر من به کارشناستان بگوییددر مسیری که سرعت مجاز 60 کیلومتر در ساعت است، انحنای آن با میدانی که سرعت مجازش 20 کیلومتر در ساعت است باید متفاوت باشد. خرابی سیستم تعلیق خودروها عموما به این ناهمواریها برمی گردد.انحنای ورودی در سرعت گیر با خروجی از سرعت گیر محاسبه و حساب و کتاب دارد.(پدر ماشینهای ملت رو در اوردین با این همه کار کارشناسی تون)
فرهنگ سازی با لاتر از محدودیت سازی است.

You cannot copy content of this page