ساخت مجسمه وحشي بافقي مراحل پاياني خود را طي مي کند

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

مسئول روابط عمومی شهرداری بافق اظهار داشت: این مجسمه از جنس برنز در دست ساخت می باشد و مراحل پایانی ساخت خود را طی می کند.

علی اصغر موفق بیان کرد: مجسمه این شاعر بلند آوازه به صورت تمام قد و با ارتفاع 2.5 متر توسط استاد جعفر نجیبی یکی از زبردست‌ترین مجسمه سازان کشور در حال ساخت است.

وی در خصوص پیشرفت فیزیکی این پروژه یادآور شد: مجسمه مذکور مراحل ساخت ماکت، مدلاژ و قالب گیری خود را پشت سرگذاشته و در حال حاضر در مرحله برنز ریزی می باشد و امید است در مهر ماه سالجاری در بلوار وحشی بافقی که اصلی‌ترین معبر شهر بافق است، نصب و رونمایی شود.

مسئول روابط عمومی شهرداری بافق هزینه ساخت این مجسمه را قریب به یک میلیارد و 400 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق هزینه و پرداخت می‌شود.

 

وی هدف از این اقدام را معرفی بیشتر شاعر بلند آوازه شهرمان وحشی بافقی به نسل‌های آینده خواند و گفت: وحشی بافقی از شعرای سده دهم است که آثاری ارزشمند همچون ناظر و منظور، خلد برین و شیرین و فرهاد را در تاریخ فرهنگ و ادب پارسی به یادگار گذاشته است.

IMG_۲۰۱۵۰۷۰۲_۱۰۵۵۵۶


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
سلطانی پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به غیر وحشی بافقی بزرگان دیگری را هم داریم که امیدواریم مجسمه این عزیزان هم ساخته و در میادین شهر گذاشته شود

ایلیا جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یار درخانه وماگردجهان می گردیم؟آب درکوزه وماتشنه لبان می گردیم ………………..آیابهترنبود مجسمه توسط هنرمندسرشناس شهرمان آقای توکلی ساخته می شد؟

یه کارگر شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای توکلی، هنرمند مجسمه ساز ما هم این رو سالهای پیش ساختن و تو صحن خونشون داره خاک میخوره البته نمیدونم چرا مسئولین موافقت نکردن که نصب بشه

حامد شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اين که خوش تيپه . بر اساس مستندات تاريخي ميگن وحشي بافقي بر عکس سيرت زيباش صورت چندان زيبايي نداشته .

عیلی شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این مجسمه چند سالی است ساخته شده چون استاد توکلی بافقی بوده قبول نشده