اولین برنامه رفتگران طبیعت در بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

صبح روز گذشته جمعی از دوستداران طبیعت و محیط زیست که خود را «رفتگران طبیعت ایران» می خواندند؛ به دعوت رییس جمعیت هلال احمر به پست امداد و نجات سه چاهون رفتند و در اقدامی نمادین بخشی از طبیعت این منطقه را که بخشی از زیستگاه یوز آسیایی است را از لوث وجود زباله پاکسازی کردند.

در حاشیه این اقدام خودجوش از سوی جمعیت هلال احمر برنامه ورزش باستانی توسط گروه زورخانه پهلوان عسکر انجام شد و از تابلوی نقاشی یوز آسیایی کار آقای جلیل زعیمیان نیز رونمایی گردید.

لازم به ذکر است که گروه مردمی «رفتگران طبیعت ایران» در سال ۱۳۹۱ به ابتکار آقای کاظم نجاریون با راه‎اندازی صفحه‎ای در یکی از شبکه های اجتماعی و با شعار «ما دیگه آشغال نمی‌ریزیم» فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه هم اکنون در ۳۱ استان ایران شعبه دارد. برنامه انجام شده دیروز اولین برنامه پاکسازی طبیعت این گروه در بافق، برنامه 52ام در استان یزد و برنامه 1340ام کشوری بوده است.

اهداف این گروه عبارتند از:
پاکسازی مناطق آلوده به زباله
فرهنگسازی در مورد تمیزی محیط زیست
فرهنگسازی در مورد تولید کمتر زباله
سعی در بازیافت زباله های جمع آوری شده

این گروه قصد دارد به طور مداوم برنامه هایی را در شهرستان بافق برگزار نماید.

IMG-20150904-WA0029


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
هزاران درود و سلام بر شما محیط بانان و دوستداران طبیعت
اگه امکان داره راه ارتباطی برای عضو گیری هرچه بیشتر علاقمندان به طبیعت و آثار باستانی و تاریخی اعلام فرمایید تا نفرات بیشتری بتوانند در این کار زیبا شرکت نمایند.
پیشنهاد میکنم دوستان درشبکه های مجازی با راه اندازی گروهای حامی محیط زسیت نسبت به عضویت افراد علامند اقدام نمایدبا این کار هم زباله کمتری درمحیط رها میگردد و هم دوستداران محیط زیست بیشتری علاقمند میشوند.
هرایرانی یک محیط بان.