اعتصاب کامیونداران حمل و نقل سنگ آهن سه چاهون بافق وارد پنجمین روز شد

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
شنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

چند روزی است که جمعی از کامیون داران بافقی به علت پایین بودن مبلغ قرارداد حمل و نقل سنگ آهن از معدن سه چاهون به سنگ آهن چغارت اعتصاب کردند. به همین منظور
خبرنگار”بافق فردا ” با یکی از کامیون داران که تمایلی به افشای نام خود نداشت مصاحبه ای انجام داد و علت اعتصاب را جویا شد.
وی گفت: در ابتدای شروع کارشرکت برنده مناقصه اعلام شد که به ازای حمل هر تن سنگ از معدن سه چاهون به سنگ آهن چغارت 4400 تومان پرداخت کند اما پس از گذشت یک روز کار اعلام شد که مدیر عامل شرکت سنگ آهن بیان کرده به ازای حمل هر تن 3600 تومان پرداخت خواهد شد.
وی افزود با توجه به هزینه های جانبی کامیون با این مبلغ مقرون به صرفه نیست. 90 کامیوندار در اعتراض به این موضوع پنج روز است دست از کار کشیده اند. امروز جلسه ای پیرامون قرارداد و مبلغ آن برگزار شده؛ امیدواریم به نتایج مثبتی برسیم. در غیر این صورت خیلی از موارد ناگفتنی بازگو خواهد شد.
در ادامه خبرنگار ما تماسی با مدیر عامل شرکت پیمانکار برقرار کرد که متاسفانه وی قادر به پاسخگویی نبود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
کارگر سنگ اهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما کارگران سنگ آهن بافق ضمن اعلام حمایت از این اعتصاب اعلام می داریم اگر حقوقمان با تاخیر پرداخت گردد به این اعتصاب می پیوندیم.
طبق شنیده ها قرار است حقوق این ماه کارگران سنگ آهن پرداخت نگردد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نصفشم زیاده براشون

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  راننده ای دیگر با اشاره به عدم پرداخت حقوق چند ماهه راننده ها گفت: ما از پیمانکاران گله داریم پیمانکاری که بیمه ۸۰ نفر کارگر خود پرداخت نمیکند پیمانکاری به شخص مبلغی را میدهد برای راه اندازی کار اما به راننده حق و حقوق را نمیدهد .
  پیمانکاری ۱۳ میلیارد کار برمیدارد چطور نمیتواند حقوق راننده ها ی ماشین ها را بدهد. ما از اول خرداد ماه کار را شروع کرده ایم اما با گذشت حدودا ۱۱۰ روز از کار خود هنوز پولی دریافت نکرده ایم، مگر ما برای سوخت و لاستیک و لوازم ماشین نباید پول داشته باشیم .؟!!
  راننده ی دیگری ادامه داد : شرکت ریلی راه آهن پایین ترین نرخ که برای انتقال بار سنگ اهن از سه چاهون به چغارت ، تنی ۷۵۰۰ تومان است و کامیون دار ها به تنی ۴۵۰۰ راضی شده اند یعنی تنی ۳۰۰۰ تومان ارزان تر . از طرفی بار توسط ماشین یک ساعت بعد در محل تحویل داده میشود در صورتی که در شرکت حمل و نقل راه آهن شاید همین مسیر چهل کیلومتری را دو روز طول بکشد تا بار را برساند ، آیا این دو مسئله حتی به سود و منفعت خود شرکت سنگ اهن نیست؟؟
  راننده ی دیگری نیز گفت: یک روز به ما اعلام شد تنی ۴۵۰۰ و روز بعد دوباره گفتند مدیرعامل سنگ آهن مخالفت کرده و ۳۵۰۰ تومان . ما از زمانی که گازوییل ۱۵۰ تومان بوده است کار میکنیم . خرداد ماه که گازوییل ۳۰۰ تومان شد نیز با همین نرخ در حال کار هستیم چه کسی این وسط باید جوابگوی ضرر ما باشد؟؟؟
  و مهمتر اینکه پیمانکار قبلی پول سوخت رادریافت کرده است اما هنوز به ما پولی در این رابطه پرداخت نکرده است.
  راننده ی دیگری در جمع بندی صحبت های همکارانش گفت: خواسته ی ما احترام به رانندگان، پرداخت حق و حقوق آنها ، توجه به جان و مال رانندگان می باشد .
  راننده ای دیگری با پرخطر بودن این شغل گفت: بار قانونی هر ماشین ۱۳ تن است اما در خود سنگ آهن این مسئله به صورت ریشه ای حل نمیشود و کامیون ها باری حدود ۳۰ تن میزنند و این مسئله علاوه بر جریمه ای که توسط پلیس راه در جاده صورت میگیرد جان خود را نیز به خطر می اندازد. چیزی که به تازگی شاهد آن بوده ایم و متاسفانه ترمز ماشین یکی از همکاران ما به علت بار اضافی کار نکرده و منجر به فوت وی شد.
  پلیس راه به ما میگوید چرا کار مجانی انجام میدهید و جان خود را بار اضافی به خطر می اندازید، کما اینکه بار اضافی نیز برای خود ما نیز به جز استهلاک لاستیک ها علاوه بر خطرات جانی، چیز دیگری در برندارد.
  راننده یک تریلر نیز گفت: ماشین من حدود ۲۰۰ میلیون تومان ارزش دارد . ۶ ماه است که مشغول به کار هستم وقتی حساب میکنم و کلیه مخارج کار با ماشینم را اعم از سوخت ،استهلاک لاستیک ، شوفر و .. را کنار بزنم تنها یک میلیون تومان برای من سود دارد . در صورتی که اگر ۲۰۰ میلیون را در بانک گذاشته بودم چیزی بالغ بر ۴ میلیون تومان سود دریافت میکردم از طرفی راننده ی ماشینی را در خود سنگ آهن میبینیم که حقوق ۳ میلیون تومانی دریافت میکند.

جمعى از كارگران بافند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۵:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما ضمن حمایت خودمان را از این اعتصاب اعلام می داریم

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تنها هنر شما سنگ آهنی ها شده اعتصاب . با این حقوقی که به جیب شما ریخته میشه یه استان را میشه آباد کرد ، اونوقت شما چهار روز حقوقتان دیر میشه و تقی به توقی میخره میخواین راه بیفتین تو خیابونا و برنامه مسافرت بچینید که چی بشه . ظلمی که شما به حق این شهر میکنید نابخشودنیه .

  کارگر سنگ اهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  جمع کن بنده خدا
  میانگین حقوق کارگران سنگ آهنه چنده ؟؟؟
  همه که حقوق شش هفت میلیونی نمی گیرند ، تعداد انگشت شماری اینجوری حقوق می گیرن .
  اگه حقوق ما پرداخت نشه ، مطمئن باش دوباره اعتصاب می کنیم هم برای خودمان هم برای شهرمان
  امثال شما هستند که به شهر ظلم می کنند
  همش دنبال ایجاد تفرقه
  در اعتصاب سال گذشته چند نفر رفتند مسافرت ؟؟؟
  عده ای خائن این کار و کردند که همون حقوق شش هفت میلیونی می گیرند
  وگرنه اکثر کارگران در تجمعات حضور داشتند و برای آزادی دوستان بازداشتی خود تلاش می کردند

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۸:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با کامنت شماره 4 آقای داود موافقم

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  چون شما هم مثل کامنت 4 اقای داود، تفرقه اندازید