بخشدار بافق خرید خودرو برای فرماندار شهرستان توسط شرکت تعاونی دهیاری ها را تکذیب کرد

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

به مناسبت هفته دولت اولین نشست خبری بخشدار مرکزی بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق برگزار شد.

بخشدار مرکزی بافق پس از ارائه عملکرد و فعالیت یک سال گذشته خود به سوالات مطرح شده توسط خبرنگاران پاسخ داد.

اولین سوال مطرح شده در مورد راه اندازی جاده گزوییه یکی از آرزوهای دیرین مردم منطقه سبزدشت بود که محمد رضا فتاحی در این رابطه گفت: با توجه به مباحث زیست محیطی باید جاده در محلی احداث شود که خسارت وارده به محیط زیست را کاهش دهد. بنابراین تصمیم براین گرفته شد تا تونلی از روستای شادکام به طرف منطقه سبزدشت حفر شود. این کار قطعی است و کار مطالعاتی آن قبل از سفر هیئت دولت به پایان خواهد رسید تا یکی از مصوبات این سفر باشد. البته مقرون به صرفه بودن چنین کاری نیز مد نظر است.

وی پیرامون این موضوع که میزان تعامل بخشداری با شرکت سنگ آهن در چه حدی است عنوان کرد: همانطور که مطلع هستید شرکت سنگ آهن پس از آن که خصوصی شد در جهت مدیریت هزینه های شرکت اقدامات لازم را انجام داد و موضوع بعد نیز احداث جاده خرانق باعث شد تا ماشین آلات این شرکت در این قسمت مشغول باشند بنابراین کمتر به مجموعه بخشداری مساعدت شده و انتظار هست تا بیشتر از قبل عنایت و توجه داشته باشند.

فتاحی در پاسخ به این سوال که هزینه کرد روستاها چگونه است اظهار داشت: روستاهایی که دارای دهیاری باشند باید دقیقاً مانند شورای شهر هر فعالیت عمرانی را مصوب کنند. شورا طرح را مصوب و به کمیته انطباق شهرستان ارجاع داده می دهد تا منافاتی در بحث هزینه نباشد. پس از آن دهیار می تواند مراتب و روند کار را ادامه دهد.

وی همچنین در مورد این که چرا روستای صادق آباد جزء روستاهای هدف گردشگری نیست گفت: روستا باید دارای دهیاری مستقل باشد و از قدیم الایام تاکنون 4 روستای باجگان، شادکام، باقرآباد و قطرم مد نظر بوده اما می توان به عنوان یک گزینه پیشنهاد داده شود و در این رابطه پیگیری صورت پذیرد.

بخشدار مرکزی بافق از اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن روستایی نیز گفت : با توجه به وضعیت جمعیت دهستان مبارکه دو پروژه 40 واحدی توسط بنیاد مسکن تعریف شد و روستاهای جزستان، شادکام، بساب، کوشک، باقرآباد و صادق اباد نیز کارواگذاری و ساخت در دست اقدام است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در رابطه با کمبود آب شرب روستاها فعالیتی شده است خاطر نشان کرد: مجوز چاه برای منطقه سبزدشت گرفته شده اما با کمبود اعتبار روبرو است. روستای قطرم نیز چاهی به همین منظور حفر شد که نتیجه ای در بر نداشت و جایگزین آن یکی از چاهای آب آن منطقه مد نظر است و به زودی کار آبرسانی به روستا انجام می شود.

محمدرضا فتاحی در بخشی دیگر موضوع خرید خودرو فرماندار را توسط دهیاری ها تکذیب کرد و یادآور شد: نباید به حواشی و این طور صحبت ها دامن زد. مسائل اصلی شهر و روستاها باید مد نظر  گرفته شود در جهت رفع مشکلات کمک و هم اندیشی شود.

وی در رابطه با جانمایی وسایل بازی در روستاها و اینکه در روستای صادق آباد وسایل همجوار قبرستان نصب شده گفت: نقطه و مکان توسط شورا تعیین می شود. در 23 روستا این کار صورت گرفته؛ اگر در این خصوص نارضایتی از جانب مردم صادق آباد وجود دارد  شورا می تواند جای نصب وسایل را تغییر دهند.

محمد رضا فتاحی اشاره ای به درآمد حاصله از شرکت تعاونی دهیاری ها داشت و عنوان کرد: ماشین آلات این شرکت با مشارکت 21 دهیاری خریداری شده و در صورتی که شرکت سودی از انجام کار خود داشته باشد به دهیاری ها بازگردانده می شود. و به گونه ایی سرمایه اولیه شرکت و دهیاری ها افزایش خواهد یافت


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر بخشدار فعال و پویای شهرستان بافق.

هادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای بخشدار خیلی سعی نکنید تکذیب کنید. چند وقت پیش هم شنیده شد از بودجه بخشداری برای آقای فرماندار جشن تولد گرفته بودید…. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!! وا… به خدا یه روزی باید جواب بدید…

سهراب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا به خدا این قدر بیت المال را حیف و میل نکنید. جاده گزوئیه که کار زیرسازیش انجام شده و حتی شنیده ایم قیر اون رو هم خریداری کرده اند. بحث تونل رو از کجا آوردید؟؟ یه کمی تامل کنید بعد گزینه پیشنهاد بدید. می دونید چه هزینه ای در بر داره ساخت این تونل؟ دولت که فکر نمی کنم با اوضاع اقتصادی کنونی زیر بار این موضوع بره. حتما دهیاریها و یا شرکت سنگ آهن باید از حقوق کارکنانش بزنه و بودجه این تونل رو تامین کنه!!
از طرفی مگه راه فعلی چه ایرادی داره که به هر اب آتیشی می زنید تا راه جدید احداث کنید؟ همه اش هزینه و جاده سازی؟ همه اش تخریب محیط زیست؟ قطعا ساخت تونل هم سالها به طول میانجامه و خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست می زنه! هر چند با گلی که به خاطر احداث جاده گزوئیه کاشتید دیگه چیزی از حیات وحش باقی نمونده؟
نکنید کاری که خاطره تلخ ساخت سد «گتنود» توی بافق به شکل دیگه ای تکرار بشه!!!!

بافق 66 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای فتاحی درست می فرمایند این کار در زمان فرماندار و بخشدار قبلی انجام شد و از پول دهیاری ها یک سمند پلاک شخصی و نیز تجهیز اتاق بخشدار به صورت تشریفاتی ساخته شد در صورتی که در زمان فرمانداری ندافیان یک پارس و یک 405 پلاک دولتی برای فرمانداری گرفته شده بود

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای بخشدار قدری بیشتر بررسی کنید شاید به نتیجه ی دیگری برسید منظور واریز پول ماشینه