گرچه کار اجرایی از اختیارات من نیست اما پشتوانه ای برای مطالبات مردمی خواهم بود

دسته: اخبار ویژه
۶ دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

امام جمعه بافق :گرچه کار اجرایی از اختیارات من نیست اما پشتوانه برای مطالبات مردمی خواهم بود و در هر کجا که لازم باشد آنان را حمایت و یاری خواهم کرد

کارگروه با موافقت استاندار در سال گذشته تشکیل شد تا پیگیر مطالبات مردمی  باشد

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در گفتگویی اختصاصی یا خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: یک سال گذشته صورتجلسه ای تنظیم و مقرر شد نمایندگانی برای پیگیری خواسته های مردم و کارگران شرکت سنگ آهن بافق انتخاب شوند. استاندار  یزد نیز با تشکیل این کارگروه موافقت کرد. بعد از گذشت مدتی از تشکیل و فعالیت کارگروه از سوی استانداری اعلام شد که کارگروه جایگاهی ندارد به علت اینکه اعضای شورای امنیت ملی کشوردرمرکزاستان تصمیم گرفته اند تامسایل پیگیری شود من نیز دو جلسه ای حضور نداشتم، تا این که جلسات  هر دو هفته یک بار در دفتر من تشکیل شد و مقرر شد که مسائل و خواسته ها باز از طرق مختلف پیگیری شود.

سلیمانی ادامه داد:دیدار با ” اسحاق جهانگیری” معاون اول ریس جمهور از سوی شخص خود من انجام شد و در این دیدار که مسئولین شهرستان و استان حضور داشتند مشکلات شهرستان مطرح شد.

وی افزود:در این دیدار خطاب به جهانگیری گفتم شرکت سنگ آهن بافق تمام چاله های دولت را پر کرده است و متاسفانه بعد از گذشت این زمان هنوز 40 کیلومتر از جاده بافق – یزد باقی مانده ، گاز رسانی به بافق گرچه انجام شده ولی هنوز تمام شهر پوشش داده نشده و همچنین سرمایه از بافق بیرون رفته تا جایی که مدتی دیگر هیچ درآمدی باقی نخواهد ماند و در کنار آن سرمایه گذاری صورت نگرفته است فرقی ندارد چه کسی اما باید از سرمایه گذار حمایت شود و مخالفت های را کنار بگذارند.

امام جمعه بافق ادامه داد: به معاون اول ریس جمهورموضوع بیکاری جوانان تحصیلکرده های بافقی را نیز اعلام نمودم و تا جایی که اطلاع دارم پس از آن دیدار مجوز گندله 5 میلیون تن  صادر شده است.

سید جواد سلیمانی متذکر شد مسولین  باید با همدلی و همکاری در یک راستا پیش بروند،مسائل و خواسته ها تک تک پیگیری شود تا موفقیت بیشتری حاصل گردد. برخی از خواسته ها در توان من و دیگری نیست.

مانند واگذاری 15 درصد از سهام شرکت سنگ آهن به بافق که امیدوارم در سفر هیئت دولت مطرح شود تا ان شاالله بتوان به نتیجه قطعی رسید.

وی یادآور شد: رمز موفقیت هر جامعه وحدت، اتحاد و یگانگی است. هر شخص با هر دیدگاه سیاسی قابل احترام است. و باید محدوده کار مشخص شود تا در همان فضا حرکت انجام شود.

امام جمعه بافق خاطرنشان ساخت :گرچه کار اجرایی از اختیارات من نیست اما پشتوانه برای مطالبات مردمی خواهم بود و در هر کجا که لازم باشد آنان را حمایت و یاری خواهم کرد .

وی در پایان این گفتگو پاسخ به این سوال که آیا تاخیر در برگزاری نمازجمعه در سال گذشته برای شما تبعات هم داشت گفت: قبل از برگزاری نماز جمعه چندین بار به مسئولین مربوطه این مسئله را یادآوری کردم .گرچه نماز با تاخیر برگزار شد اما دیدگاه نسبت به من هیچ تغییری نکرد و حتی در یکی از جلساتی که مسئولین امنیتی و اطلاعاتی حضور داشتنداز سوی رییس شورای سیاستگذاری ایمه جمعه سراسرکشوراعلام شد که جریان بافق را سلیمانی آرام کرد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
یه غریبه اشنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لباس شیر یا گرگ د اشتن اهمیت ندارد مهم ان است که انسان باید بود انسان باید شد انسان انسان را دوست داشت ووقتی چنین شد ان موقع ادمیت خودش را موظف به فهمیدن میکندفهمیدن یعنی درد کشیدن ها را وقتی میبیند حس میکند وقتی حس کرد این بار درد میکشد وقتی درد کشید وکشید اینبار دردها را میفهمد …تشکر ازاقای سلیمانی که پاسداری از طلبهای مردم میکند .انسان باید غم مردم را…

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از امام جمعه محترم و مردمی بافق

کارگر سنگ آهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای سلیمانی ما رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه را نمی شناسیم امضای شما زیر صورت جلسه است و شما قول لغو خصوصی سازی را دادید . اگر این قولها اجرا نشه ما شما را می شناسیم

مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متشکریم از امام جمعه. قطعا اگر جبهه گیری جنابعالی در سال 1393 نبود هرگز صورتجلسه 9/6/93هم نبود.

اشکان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا این سید جلیل القدر را برا بافق نگهدارد

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام: حالا که امام جمعه معزز در ایجاد صورتجلسه 9/6/93 نقش بزرگی داشتند چگونگی اجرای آن را نیز مد نظر داشته باشندتا این مصوبه نیز بر زمین نماند.