فرزانه ای که مقیم بارگاه حضرت دوست بود..

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

مرحوم پدرم یکبار توفیق زیارت حرم اباعبدالله(ع) را داشتند و همیشه با افتخار می گفتند که با حجه السلام حاج سید جواد میر غنی زاده در سالروز تولد حضرتش در سوم شعبانی حدود سالهای 1335 خورشیدی در کربلای معلا مهمان سیدالشهدا بودیم و بنده از همان  سنین کودکی مشتاق زیارت و دیدار ایشان بودم و بعدها این خاطره زیبای مرحوم پدرم  به ارادت ودوستی پایدار و معنوی با ایشان انجامید . صحبتشان موجب جلای روح و همنشینیشان مفرح ذات بود. صفای باطنشان در مراثی سیدالشهدا(ع) دل هر شنونده ای را تسخیر می کرد و به کرنش وا می داشت.مناعت طبع داشتند و کمتر با کسی درد دل می کردند و با توکلی قوی و محکم تکیه بر تقدیر و لطف حضرت باریتعالی داشتند و عشقشان منبر وتدریس بود وبس.

 

استاد فرزانه مرحوم حجه الاسلام والمسلمین  حاج سيد جواد ميرغني زاده بافقي فرزند سيد علي مجتهد از علمای معاصر به سال1310 خورشیدی در بافق به‌دنيا آمد. وي مقدمات، سیوطی وجامی را نزد پدر فرا گرفت و وارد حوزه علمیه یزد گردید. حاشیه را نزد آیت الله کازرونی و مغنی را نزد آیت الله سید محمّد مدرسی آموخته و در 16 سالگی به قم رفت. درحوزه علميه قم معالم را از آیت الله معتمدی، لمعتین را از آیت الله العظمی نوری همدانی، وآیت الله العظمی ستوده، معانی بیان را از آیت الله آشیخ احمد ترک، قوانین را از امام موسی صدر، منظومه ملا هادی را از آیت الله شهید مفتح وآیت الله جعفر سبحانی، رسائل را از آیت الله مشکینی وآیت الله موسوی اردبیلی، خیارات مکاسب در فقه را از آیت الله العظمی منتظری، کفایه اوّل را از آیت الله مجاهدی، کفایه دوم را نزدآیت الله سلطانی، کتاب الارث لمعتین را نزد آیت الله العظمی مکارم شیرازی، دروس خارج فقه واصول را از آیت الله العظمی بروجردی وآیت الله العظمی عباسعلی شاهرودی وآیت الله العظمی مرعشی نجفی فرا گرفت. مدتي نیزاز محضر برادرش آيت الله حاج سيد محمّد استفاده علمی نمود. او در ادامه تلاش برای فراگیری علوم اسلامی، مدتی در حوزه علمیه سید در نجف نزد آيت الله العظمي خویی و آیت الله العظمی سید محسن حکیم و6 ماه نزد آیت الله شیخ هاشم قزوینی در مدرسه علمیه باقریه مشهد ونیز حوزه علمیه اصفهان تلمذ نمود. او دارای اجازه اجتهاد از آیت الله العظمی مکارم شیرازی است و سالهاست به ذکر مناقب ومراثی اهلبیت عصمت وطهارت اشتغال دارد واز مشاهیر علما و وعاظ بافق بشمار می رود.

 مسؤوليت و فعاليت ها:

 نماینده امام وامام جمعه بافق8 ـ 1357خ.

 نماینده آیت الله صدوقی در کمیته انقلاب اسلامی 1357خ.

 ریاست سازمان عقیدتی وسیاسی نیروی انتظامی بافق 81 ـ 1359خ.

 تدریس در دانشگاه‌های پیام نور وآزاد اسلامی بافق.

 تدریس در حوزه علمیه برادران وخواهران بافق.

عروج روح ملکوتیشان به حضرت حجه الاسلام والمسلمین  آقا  صالح میرغنی زاده دام توفیقاته و سایر فرزندان و  بستگان و برادرزادگان محترمشان تسلیت عرض می نمایم.

سیدمحمد میرسلیمانی بافقی/مشهد مقدس


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۶:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مادر بزرگ بنده اعتقاد عجیبی به برادران میرغنی زاده داشت و زمانی که در قید حیات بود تقریبا هر چند ماه یکبار از یکی از این برادران دعوت می کرد که در خانه اش روضه بخوانند . آسید جواد و آسید جعفر به سن من قد می دهد و من روضه خوانی انها را به یاد دارم .
آسید جواد سالهاست که هیچ مسئولیت حکومتی را قبول نمی کرد و به حقایق بسیاری آگاه بود و هر گاه با ایشان هم کلام می شدم واقعا استفاده می کردم .
روحش شاد

soheil این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایش رحمت کناد.در بافق بی نظیر بود و مانند آن را دیگر نداریم.

قهرمانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و تشکر به جهت این نوشته خوب و جامع کاش عکسی از این عالم فرزانه در اینجا می گذاشتید .

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا اخوان میرغنی زاده رابیامورزد….حضرت ایت اله آسید محمد خدمات شایان به بافق نموده اند من ازکودکی دربیت ایشان رفت وآمد داشتم

م نصیرزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۴:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت دایی عزیز
نوروز 88 در صحن امام حسین در صف نماز ظهر متوجه صدای حاج سیدجواد ( ره) شدم. باورم نمیشد. برگشتم و صدایشان کرده و در کنارم جا برایشان باز کردم.. آنسال عید را در بین الحرمین در کنار سفره هفت سین سال جدید را با ایشان و بافقیها تحویل نمودیم.
خدا آغا بزرگ و ایشان رحمت کند.