نیروهای بومی برای تدریس به کار گرفته خواهند شد

دسته: اخبار ویژه
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۵ مهر ۱۳۹۴

رییس اداره آموزش و پرورش بافق:
نیروهای بومی برای تدریس به کار گرفته خواهند شد
رییس آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جدید با کمبود 25 معلم در مقطع ابتدایی روبرو هستیم. امیدواریم بزودی این مشکل حل و فصل گردد.
علی اصغر رنجبر در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: کمبود نیرو در مقطع ابتدایی وجود دارد. 10 نفر نیرو در قالب مصوبه مجلس تامین شده؛ 7 نفر مستندات لازم در این باره را داشته و3 نفردیگر انتقالی از بهاباد است. کمبود 25 معلم دیگر در این چند روز حل وفصل می شود.
وی افزود: با صدور دستورالعمل می توان نیروهای بومی را برای تدریس به کار گرفت. گاهاً شنیده می شود که تامین نیرو از مرکز استان انجام می شود اما مرکز استان و شهرستان های اطراف نیز با این مشکل روبرو هستند.
رنجبر در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به این که در بخشنامه عدم به کارگیری معلم زن در پایه ششم ابتدایی مدارس پسرانه مطرح است باز در مدرسه “شاهد غدیر” شاهد بکارگیری معلم زن هستیم بیان کرد: مدارس انقلاب و شاهد به طور کلی معلمان و مدیر مدرسه خانم هستند. پایه ششم نیاز به نیروهای مجرب و باسابقه دارد. به همین منظور افرادی انتخاب می شوند که توانمندی بالایی در این رابطه داشته باشند.
وی موضوع خروج نیروی متخصص و بکارگیری آنان را در پست های مدیریتی ورزشی رد کرد و افزود: امکان دارد معلم به عنوان پست معاونی مدرسه انتخاب شود. فراهم نمودن نیرو ازجایی دیگر برای ما امکان پذیر نیست. بنابراین با توجه به توانمندی نیرو انتخاب و بکارگیری انجام می شود.
رییس آموزش و پرورش پیرامون سرقت مینی بوس اداره عنوان کرد: شکایت به نیروی انتظامی استان خراسان رضوی ارسال و با جدیت پیگیر این موضوع هستیم.
وی ادامه داد: اسکلت مینی بوس پیدا شده است. اگر دقت بیشتری در این زمینه شده بود با این مشکل مواجه نبودیم.
وی در رابطه به این سوال که آیا طرح جابجایی مدیران سلیقه ای بوده گفت: برخی پس از مطرح شدن مسائل با دید حاشیه ای به آن می نگرند. هیچ قصد و غرض شخصی درجابجایی و تغییر مدیریت یا معاونیین مدرسه وجود نداشته است. در جلسه شورای معاونین و کمیته انتصابات این موضوع بیان شد و براساس توانمندی افراد تصمیم گیری بعمل آمد. حاضریم در این رابطه آزمونی برگزارکنیم و توانایی افراد مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: هر چقدر نیروهای پرتلاش و باسابقه برای سمت های مدیریتی انتخاب شوند دغدغه و جوابگویی ما نیزکمتر خواهد بود.
رنجبر در خصوص بازسازی مدرسه شهید اکبریان عنوان نمود: کاربازسازی به اتمام رسیده است. 7 مدرسه نیاز به تعمیر و بازسازی داشت که اقدامات لازم انجام و کار با سرعت بالا در حال پیشرفت می باشد.
وی ادامه داد: 40 درصد از مدارس نیز نیازبه تخریب ، بازسازی و یا مقاوم سازی دارد.
رییس آموزش و پرورش درپاسخ به این سوال که چرا مسئولین ارزیابی عملکرد در مورد بخشنامه محدوده بندی ثبت نام دقت لازم را ندارند به طوری که مدرسه انقلاب کلاس 36 نفره و مدرسه 15 خرداد یا خلدبرین 15 نفره است گفت: اعداد و ارقام ارائه شده قابل قبول نیست. ثبت نام از طریق سامانه ” سناد” انجام می شود. وجود اختلافات در مدارس قابل قبول اما بیشتر از حد تراکم نمی توان ثبت نام کرد. در دوره ی دوم ابتدایی سقف کلاس 35 و دوره اول 32 نفر می باشد. برخی مناطق تراکم جمعیت بیشتری دارد. و والدین با توجه به نزدیکی مدرسه را انتخاب می کنند. آمار دانش آموزان بافق نیزبا توجه به مهاجرپذیری و احداث طرح های صنایع جوار معدنی رو به افزایش است. ضرورت دارد تا مدارس بیشتری ساخته شود تا این کمبود به نحوی جبران شود.
وی همچنین دربخشی از سخنان خود اشاره ای به لغو تعدیل نیرو داشت و افزود: هنوز مشخص نیست چگونه 25 نیروی به کارگیری می شوند. طبق بسته حمایتی تمام معلمین مدرسه خلدبرین جابجا شدند و معلم جدید در آن جا ساماندهی شد. برخی مدارس شامل بسته حمایتی هستند. اگر بخواهیم طبق دستورالعمل سازماندهی عمل نماییم. معلم با بالاترین سابقه باید از این مدرسه و نزدیکترین محل به زندگی خود به جای دیگری انتقال داده شود و نیروی جدید به جای او مشغول به خدمت شود. و دیگر بسته حمایتی شامل حال معلم با سابقه نخواهد شد.
علی اصغر رنجبر در پایان در خصوص پذیرش و ثبت نام دانش آموزان میان پایه در مدارس شاهد گفت: براساس فرم امتیاز بندی در مدارس شاهد ثبت نام بعمل می آید. در پایه اول کل اطلاعات و امتیازات در سامانه ثبت و به مرکز استان ارسال می گردد. اسامی ثبت نام شدگان ازطریق سامانه اعلام می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرهنگیان 13 مهر برای رسیدن به خواسته ی خود تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد ، اقای رئیس آیا این موضوع را می دانید ؟
مطمئنا به همین دلیل وعده و وعید می دهید .

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رنجبر اگر قرار است هر معلم بازنشسته ای دخترش را به هر نحو به استخدام در بیاورد وحق دیگران را ضایع کند (ز – س) پس دیگر اینقدر اعلام نکنید کمبودمعلم است یه کم به فکر کیفیت باشید…..

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
اقای رنجبر یعنی در هیچ مقطع دیگر مشکل معلم ندارید مخصوصا در رشتع برق ومکانیک
دروغ تحویل مردم ندید

احسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقای رنجبر در جلسه ای فرمودید معلمانی که از مقطع متوسطه اول یا دوم به ابتدایی بیایند چهار روز کلاس میروند و حکم آموزگاری به آنها داده میشود آیا هنوز سر قولتان هستید ؟

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و درود
وان ظنت الرعیه بک حیفا فاصحر لهم بعذرک واعدل عنک ظنونهم باصحارک
با تشکر از مدیر محترم جناب حاج اقای رنجبر که با پاسخگویی به سوالات بنده به حق نشان دادند که مولفه ارزشی جامعه و مدیریت اسلامی که شفاف سازی است .را به روشنی مد نظر دارند .و باعث حفظ ارزش های ابروی خو ونظام می شوند .درود بر شما درود