نیم نگاهی به نامزدی انتخابات مجلس دهم دارم و در حال بررسی هستم

دسته: عمومی
۱۰ دیدگاه
جمعه - ۱۷ مهر ۱۳۹۴

 

 

مدیر عامل تعاونی مسکن کارگران سنگ آهن بافق در رابطه با این سوال که آیا قصد دارید در این دوره کاندید نماینده مجلس شوید یادآور شد: چندین سال است که در چنین اندیشه ای هستم. و از اهداف بلند مدتم بوده است. و برای این دوره نیم نگاهی داشته و البته در حال بررسی اوضاع و احوال می باشم. هنوز تصمیم قطعی نگرفتم

 

عباس یزدانی در گفتگویی با خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: ماموریت و هدف شرکت تعاونی مسکن واگذاری زمین با قیمت پایین و ساخت مسکن اعم از ویلایی و آپارتمانی به اعضاء با قیمت مناسب و شرایط عالی است.

وی در رابطه به بازنشستگانی که تاکنون موفق به دریافت زمین نشده اند بیان کرد: من به عنوان نماینده تعاونی مسکن مراتب عذرخواهی خود را ازتمام سهامداران به ویژه بازنشستگانی که تاکنون موفق به دریافت زمین نشده اند اعلام می دارم. اما خبری خوشی و مسرت آور این است که چشم شیطان کور و گوشش کر بنا داریم با حمایت هیئت مدیره شرکت سنگ آهن تا قبل از سال جدید در این زمینه فکری اندیشیده شود. یک کلام بازنشستگان پول های خود را آماده کنند.

یزدانی در پاسخ به این سوال که اعضای جدید تعاونی مسکن چه زمانی می توانند زمین خود را دریافت کنند عنوان کرد: تمام سعی و تلاش خود را خواهم کرد که هر چه سریعتر اعضاء زمین دار یا صاحب خانه شوند . و این امر به زودی محقق خواهد شد.

مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن در رابطه با این سوال که چرا زیرسازی و آسفالت شهرک امام حسین(ع) انجام نمی شود اظهار کرد: مردم حق دارند ازاین بابت گله مند باشند. پیگیری شد تا این شهرک خارج از نوبت کار فاضلاب و گازکشی آن به اتمام برسد. با همکاری فرمانداری، شهرداری و سنگ آهن خیابان های اصلی دو شهرک آسفالت می شود. البته این کار طبق تفاهمی که صورت پذیرفت به شهرداری محول شده است.

وی پیرامون این موضوع که آیا آلودگی شهرک پردیس را تایید می نمایید عنوان نمود: اصلاً این موضوع صحت ندارد. قول می دهم زمین های این شهرک با توجه به موقعیتی که داراست و با توجه به نقشه ای که پیاده می شود در بازده زمانی پنج ساله یکی ازمرغوب ترین و گران ترین زمین های بافق باشد.

وی گفت: چرا این سوال را می پرسید؟ این زمین در بلندی واقع شده و در حال حاضر حدود 3 الی4 درجه از مرکز بافق خنک تر است. با توجه به سرانه ها و جذاب هایی که در طراحی آن انجام شده یک شهرک استثنایی خواهد شد. شهرک پردیس 40 هکتار بوده که 22 هکتار آن مسکونی و 18 هکتار خیابان های پهن ، فضای سبز و امکاناتی چون چند مدرسه، کتابخانه، اورژانس، مسجد، پیست دوچرخه سواری و پیاده روی برای آن دیده شده است.

یزدانی علت گرانی زمین دربافق را ناشی از کمبود زمین نسبت به افزایش جمعیت دانست و یادآور شد: بالا بودن قیمت زمین در بافق علت های مختلفی دارد. کمبود زمین و افزایش جمعیت و همچنین حاکم بودن جو روانی و حضور تعدای دلال سودجو می تواند در گرانی شریک باشد. پیشنهاد می کنم فرماندار با کمک ارگان های مربوطه زمینه واگذاری زمین های دولتی ارزان قیمت و این که به سمتی برویم که خانه های موجود حداقل در سه طبقه ساخت و ساز شود. مورد دیگر این که خانواده ها توقعات خود را جهت داشتن منزل مستقل پایین بیاورند. و( با خنده) در کل کمپین عدم خرید زمین در بافق راه اندازی شود.

وی دربخشی دیگر ازسخنان خود در زمینه این که در مصاحبه با هفته نامه افق کویر موضوعاتی توسط شما مطرح شد اما توضیح کاملی درباره آن داده نشد حال منظورشما از زمین تحقیقات چیست اظهار داشت: در مرکز استان زمینی با عنوان زمین مرکز تحقیقات وجود دارد. در سال 1362 این زمین به مساحت حدود 30 هکتار جهت آزمایشگاه مرکز تحقیقات سنگ آهن و مواد معدنی دیگر به شرکت سنگ آهن تحویل می دهند بر اثر بی توجهی زمین ابتدا به فولاد و بعد به شرکت تهیه و تولید واگذار می شود. در حال حاضر با توجه به کمیسیون ماده 33 به دولت برگشت داده شده که در حال ثبت شکایت مراجع قضایی است.

بنا داریم در این زمین آزمایشگاه مواد معدنی راه اندازی شود. و در صورت اضافه آمدن زمین جهت امور مسکن به کارمندان خدمت رسانی شود.

مدیر شرکت تعاونی مسکن در پاسخ به این سوال که شرکت تعاونی مسکن متعلق به اعضای مشخصی است که باید درانتخابات مجمع هیئت مدیره ، مدیر عامل را انتخاب کنند چرا مدیر عامل این شرکت توسط مدیر عامل شرکت سنگ آهن انتخاب شد گفت: این طور که شما بیان می کنید نیست. در سال 91 اداره تعاون به مدیریت شرکت سنگ آهن اعلام کرد که شرکت تعاونی مسکن چندین سال است که انتخابات برگزار نکرده و باید هیئت مدیره برکنار و یک هیئت مدیره موقت جهت فراهم کردن انتخابات جدید مشخص نماید.

مدیر عامل به من پیشنهاد داد تا به عنوان مدیر عامل تعاونی مسکن در اسرع وقت به تمامی کارهای مربوطه واگذاری زمین و رفاهی سر و سامان دهم. من نیزبه شرط حمایت وی این مسئولیت را پذیرفته و مورد موافقت اداره تعاون قرار گرفت. بعد از4 ماه انتخابات جدید برگزار و هیئت مدیره توسط اعضا انتخاب شدند. هیئت مدیره نیز مرا برای این کار برگزید. ترکیب هیئت مدیره جدید به نحوی بود که نیازی به سفارش مدیر وجود نداشت.

عباس یزدانی دررابطه به این سوال که در همان مصاحبه نحوه استفاده مناسب ازنیروها را مطرح نمودید منظورتان در این باره چه بود خاطرنشان کرد: یعنی این که نیرو و روحیاتش را خوب بشناسیم تا بتوانیم ازقابلیت هایش در جای مناسب استفاده کنیم تا راندمان کار بالا رود.

وی پیرامون این که در مصاحبه با هفته نامه افق کویر بیان داشتید عده ای دراعتراضات سنگ آهن منافع شخصی را بر منافع شهر ترجیح دادند شما تاکنون چنین عملی انجام نداده اید گفت: هرگز. من یک بافقی متعصب هستم. و حاضر نیستم به خاطر منافع خودم منافع شهرم را به خطر بیندازم.

این فعال اجتماعی در رابطه به این که چه انتقادی به مدیر عامل شرکت سنگ آهن دارید یادآور شد: (با خنده) می خواهید مرا از نان خوردن بیندازید. من هنوز عسکری را بهترین و مناسب ترین مدیر عامل می دانم. وی فردی خوش فکر، خوش اخلاق، مدبر، مدیری توانمند و یک بافقی متعصب و دلسوز است که تلاش می کند شهرش به سرانجامی برسد. اما انتقادات جدی هم وجود دارد که مهم ترین آن عدم استفاده از مشاورین خوب و دلسوز است. برخی مدیران و معاونین مناسب و توانمند نیستند. عدم ارتباط  خوب و سازنده با کارکنان و دیگر این که باید با متخلفان و زیاده خواهان برخورد قاطع تری شود.

وی پیرامون این موضوع که آیا حقوق ده میلیون به بالای بعضی از مدیران را حق آنان می دانید بیان کرد:اگر مدیران به اندازه 10 میلیون و یا بیشتر از آن کار و فعالیت دارند. حقشان است که چنین حقوقی دریافت نمایند.

یزدانی در پاسخ به این سوال که چرا برای تغییر وضعیت کارگران شرکت سنگ آهن تدبیری نمی اندیشید گفت: کارگران نماینده دارند. از وی بخواهند تا این کار را انجام دهد. در خصوص کارگران تبدیل وضعیت چون از من خواسته شد با دل و جان این خواسته را انجام خواهم داد. به نظرم این کار روش ، راهکار و اصول خاصی دارد.هر وقت این موضوع یک خواسته عمومی شد پیگیری خواهم کرد.

مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن پیرامون این سوال که آیا درست قرارداد میلیاردی ( بیمه) با شرکت سنگ آهن بسته اید عنوان کرد: در بافق چندین نمایندگی بیمه ایران وجود دارد که به صورت چرخشی کار بیمه تکمیلی شرکت سنگ آهن را انجام می دهند و نمایندگی که به نام همشیره من است آخرین نمایندگی بود که بعد از 5 سال این کار به او محول شد. کار بسیار پر دردسری است به نحوی که در حال حاضر 5 نیرو در بیمه مشغول به کار هستند و درآمد آن به دردسرش نمی ارزد.

او در رابطه با این سوال که آیا قصد دارید در این دوره کاندید نماینده مجلس شوید یادآور شد: چندین سال است که در چنین اندیشه ای هستم. و از اهداف بلند مدتم بوده است. و برای این دوره نیم نگاهی داشته و البته در حال بررسی اوضاع و احوال می باشم. هنوز تصمیم قطعی نگرفتم.

یزدانی در خصوص این که اگر یکی از کاندیداها افکارش با شما هم خوانی نداشته باشد آیا حاضرید به خاطر بافق و راهیابی نماینده بافق به مجلس شورای اسلامی به وی رای دهید گفت: دوست ندارم به کاندیدایی که مطمئن هستم شکست می خورد رای بدهم. ولی اگر مطمئن شوم که از گزینه هایی است که رای از آن او است نه تنها به او رای می دهم بلکه برایش تبلیغ نیز خواهم نمود. با توجه به تعداد کاندیداها امیدی به رای آوردن یک بافقی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که جنابعالی ادعای وطن دوستی می کنید پس چرا یزد را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده اید بیان داشت: یزد رفتن من چندین علت دارد. اول این که در سال 86 خدا پسر دوم را ناخواسته به من هدیه کرد و چون دو فرزند کوچک داشتم و همسرم نیز فرهنگی است نگه داری دو کودک خردسال مشکلاتی داشت. خانواده همسرم در یزد زندگی می کنند تصمیم گرفتیم 4 سالی در یزد زندگی کنیم تا بچه ها بزرگتر شوند. دوم اینکه همان سال در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور یزد پذیرفته شدم و تا امسال که در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده ام و الان نیز به خاطر موقعیت کاری همسرم و همچنین موقعیت تحصیلی فرزندانم مجبورم در یزد بمانم. سیستم آموزشی بافق مناسب نیست. پذیرفته شدن در دانشگاهها را بررسی کنید. آمار پذیرفته شدگان بافق با دیگر مناطق استان قابل قبول نیست. و دیگر این که انسان وقتی متاهل می شود دیگر نمی تواند به تنهایی تصمیم گیری نماید. اما هنوز حب وطن را داشته و به خاطرش سختی های زیادی متمحل شده ام.

عباس یزدانی در رابطه با این که برخی افراد اعتقاد دارند به واسطه کارگران شرکت سنگ آهن به این پست و مقام رسیدید و آیا  قبول دارید مقبولیت گذشته را در بین کارگرها ندارید خاطر نشان کرد: بله قبول دارم. هر اتفاقی برای من رخ داده از قبل نماینده کارگران بوده است. از رییس انجمن کارگری، ملاقات ها و جلساتم با مقامات بالا گرفته تا بازداشتم در سال 90، لغو استخدامیم، فشارهای عصبی که در این مدت به خود و خانواده ام وارد شد. همه از بابت نماینده بودنم است. مطمئن هستم به اینجا رسیدنم هم به دعای خیر کارگران و خانواده هایشان بوده است. این که مقبولیتم کم شده؛ زیاد قبول ندارم. اگر دوباره کارهای مربوط به کارگری را آغاز نمایم مقبولیتم را به عینه خواهید دید. این شانتاژ بازی ها را عده ای خاص انجام می دهند چون منافع آن ها به خطر افتاده است. مقبولیت را درهای و هوی و فضای غبار آلود و مسموم نبینید. به نظرم عضویت بیش از 1700 نفر کارگر در شرکت تعاونی مسکن ناشی از اعتمادشان است. امیدورام به امید خدا بتوانم پاسداشت اعتمادشان باشم.

رییس شرکت تعاونی مسکن سنگ آهن بافق در صحبت های پایانی خود چنین گفت: جا دارد از همفکری و حمایت هیئت مدیره تعاونی و حمایت های بی دریغ مدیر عامل شرکت سنگ آهن ، پیگیری های دلسوزانه فرماندار، معاونت عمرانی استانداری، مدیر کل روستایی استانداری، مدیران ادارات از جمله رییس منابع طبیعی ، بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاران خوبم در شرکت تعاونی مسکن و همچنین همراهی و همیاری اعضاء تعاونی کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
عبدالله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۶:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اگر واقعا می خواهند کاری بکنند ورضای خداوند در آن باشد فکری به حال ساکنین شهر ک امام حسین کنند داشتن معابرخاکی .نداشتن ورودی مناسب .کوچه های بی اسم وتبعیض بین ساکنین زیبنده شهرکی که نام امام حسین وسنک آهن رادارد نیست.

اکبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در رابطه با کاندیداتوری جناب آقای یزدانی پیشنهاد میکنم اصلا فکرش را هم نکنید چه برسد به تصمیمثانیا تکلیف زمین های حسین آباد ریسمانی چه شد قرار بود یکساله تحویل دهید الان که شد 3 سال

یزدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشا اگر نیم نگاهتون به نگاه کامل تبدیل شد و رای اوردید یه فکری برای سیستم اموزشی بافق بکنید

منتقد سرسخت شما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بیا و بر سر ما منت بذار نماینده شهر ما هم بشو
با تو همه مشکلاتمون حل میشه
با تو دیگه غصه ای نداریم
با تو با نون خالی خالی سر میکنیم
بیا و غم از دل ما بردار

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خوب براش تبلیغ میکنید.هر کسی از راه میرسه و میخواد اسمش دوباره سر زبونا بیفته میاد و میگه احتمالا یا هنوز تصمیم قطعی نگرفتم بخدا از این مسخره بازیها دست بردارید و بدنبال خدمت رسانی به مردم باشید این دیگه چه مصاحبه ای بود از اولش هم معلوم بود که سوال و پاسخ از طرف یه نفر طراحی شده ما را ….فرض کردید این سایت مال یکی از نزدیکترین دوستان آقای یزدانیه خوب معلومه دیگه ….. اگه راست میگین و اهل باند و باند بازی نیستین نظرم را تایید کنید

ندایـــــــــــــــــــــــــــ بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عباس نگووووووووووووووووو بخدا
تورودیگه کجای دلمون بزاریم قربانـــــــــــــــــــــــــــــت شوم

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
اقای یزدانی لطفا شما دخالت نکنید برید ویلا شمالتون بشینید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای یزدانی باید تکلیف سه قطعه زمین حسین آباد ریسمانی که به نام خودتان است را برای کارگران روشن کنید

اخبار و نیاز مندی های شهرستان بافقhttps://telegram.me/niazman این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اخبار و نیاز مندی های شهرستان بافقhttps://telegram.me/niazman

دهقان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
این دو جمله عباس یزدانی رو کنار هم بگذارید:
1- وی فردی خوش فکر، خوش اخلاق، مدبر، مدیری توانمند و یک بافقی متعصب و دلسوز است
2- عدم ارتباط خوب و سازنده با کارکنان -عدم استفاده از مشاورین خوب و دلسوز است
مدیری گه خوش فکر و با تدبیر باشد حتما از مشاورین خوب و دلسوز استفاده می کند.