صداقت مسئولین به دور از سیاسی بازی!

دسته: عمومی , مقالات
۳ دیدگاه
شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۴
سفر مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان به بافق، به دور از چشم خبرنگاران انجام گرفت و تنها چیزی که از این نشست مخابره شد، عکس و چند سطری گزارش روابط عمومی فرمانداری از نشست این مقام ارشد استان با فرماندار بافق بود.
انتظار آن است که این سفر به همراه یک نشست خبری باشد تا از کم و کیف موضوعاتی چون بدهی 600 میلیارد تومانی شرکت سنگ آهن به اداره دارایی استان، پرسشی مطرح و پاسخی برای اقناع افکار عمومی از زبان مدیران بیان می شد؛ اما زهی خیال که مسئولان حاضر نیستند تا از عمق این ماجرا پرده برداری شود!
600 میلیارد تومان پول، از شرکت سنگ آهن باید خارج شود و به حساب خزانه معین استان واریز گردد. از این مبلغ استان چه مقدار بهره خواهد برد، هیچ مشخص نیست، فقط گفته  می شود مبلغی بیش از 100 میلیارد تومان و مابقی باید به حساب خزانه در تهران واریز گردد. از این مبالغ برای بافق چه سهمی قایل خواهند شد، هیچ هم مشخص نیست؛ اما این را می دانیم که مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی در جلسه اخیر نشست خبری خود تلویحاً گفت: حاضر نیست این مبلغ را به آسانی تسلیم نماید و دنبال راهکاری قانونی است، ولی به نظر می رسد این راهکار هنوز برای شرکت سنگ آهن زاییده نشده و دیر یا زود باید این مبلغ، تسلیم اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد شود. این مبلغ در حالی باید پرداخت گردد که شرکت سنگ آهن دچار بحران مالی شدیدی شده است؛ به گونه ای که حقوق پرسنل خود را با تأخیر 15 روزه پرداخت می کند. با توجه به اعتراضات موجود بر سر راه خصوصی سازی این شرکت و در راستای قانع شدن مردم به راه اندازی طرح های جوار معدنی که برای احداث آنها میلیاردها تومان باید خرج کرد؛ این یک بام و دو هوا تا کی و تا کجا به طول می کشد؟ آیا احتیاج به تدبیر لازم برای برون رفت از این ماجرا نیست! همه اینها در حالی صورت می گیرد که فروش سنگ آهن به عمده خریدار داخلی؛ یعنی ذوب آهن اصفهان قطع نشده و بدهی به جا مانده اش به شرکت سنگ آهن پرداخت نگردیده است! این معادله چگونه حل خواهد شد؟ آیا صداقت مسئولین به دور از سیاسی بازی خواهد توانست این بحران را تمام شده تلقی کند؟ به نظر می رسد ابعاد قضیه فراتر از قدرت معدن چادرملو نباشد؛ این معدن با پرداخت بیش از 1000 میلیارد تومان توانست خود را از این مخمصه رها کند؛ ولی مسئولان شرکت سنگ اهن هنوز دربند آن هستند تا به گونه ایی از بار پرداخت این بهره مالکانه شانه خالی کنند! بطور حتم شرکت سنگ آهن باید تلاش نماید تا طلب معوقه خود را از شرکت های فولادی؛ به ویژه ذوب آهن اصفهان وصول کند تا با فراغ بال بیشتری طرح های خود را دنبال کند نه این که در مقام دفاعی قرار بگیرد و هر روز به این و آن متوسل شود و انرژی لازم را از دست بدهد.
محمد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌حسین تشکری بافقی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کسی که می خواهد بعد از مدیر عامل فعلی ، مدیریت سنگ آهن بافق را متقبل شود یا باید عاشق پست باشد یا باید دیوانه باشد و یا اینکه پشتیبان پرو پا قرصی در دستگاه حاکمیت داشته باشد

اخبار و نیاز مندی های شهرستان بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه
یب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای تشکری یا متوجه نشدی یا خودت رو زدی به کوچه علی چپ مدیر عامل شرکت صریحا در جلسه ی خبرنگاران اعلام کرد که موضوع بهره مالکانه را حل کرده و هیچ پولی از این 570 میلیارد تومانی که اعلام شده به عنوان بدهی مالیاتی، به اداره مالیات یا خزانه یا هر جای دیگر پرداخت نخواهد شد. مبلغ ماهیانه 37 میلیارد تومان در ماه برای شرکت بریده بودند که با رایزنی و همت مدیرعامل، به طور کلی منتفی شد. این برای هزارمین بار…. شرکت سنگ آهن توانست با درایت مدیر و همکارانش، از این مخمصه بیرون رفته و هیچ پولی هم پرداخت نخواهد شد… حالا شما باز بشین و بگو چقدر از این پول نصیب بافق می شود؟؟!!!! لااله الا الله….