اگرخارج از مصوبه عمل شود اعتراضات مردمی بافق این بار قابل کنترل نخواهد بود

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ مهر ۱۳۹۴

عضو هیئت مدیره شرکت سنگ آهن بافق:

به معاون ارزیابی سازمان خصوصی سازی اعلام کردم اگرخارج از مصوبه شورای امنیت عمل شود اعتراضات مردمی این بار قابل کنترل نخواهد بود

عضو هیئت مدیره شرکت سنگ آهن بافق گفت: به     خانم “عالی پور” معاون ارزیابی سازمان خصوصی سازی اعلام کردم اگرخارج از مصوبه شورای امنیت عمل شود اعتراضات مردمی این بار قابل کنترل نخواهد بود

یونس الستی در ششمین جلسه پرسش و پاسخ مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن بافق که در محل مسجد جامع برگزار شد اظهار داشت: یک جایی آمده ایم که خانه خدا است و حرف ها و قول های بین خود و خدا است. خدای ناکرده قصد ندارم قول و تعهدی داده شود که نتوان آن را اجرایی کرد.

وی افزود: اولین قول ما تصویب  طرح های 9 گانه صنایع  جوار معدنی  بود که به هر شکلی به تایید و تصویب هیئت مدیره رسید و در آخرین مجمع عمومی کلیه سهام داران صندوق بازنشستگی فولاد و ایمیدرو موافقت خود را اعلام نمودند.

الستی یکی از مهم ترین طرح های صنایع جوار معدنی را احداث گندله سه چاهون دانست و در این رابطه بیان کرد: چینی ها در قرارداد قبلی نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند. قرادادی به مبلغ ۶۵ میلیون یورو و زیر قیمت شرکت چینی ها با طرفیت شرکت “کوبو” آلمان با تمام تجهیزات اروپایی کار ادامه خواهد داشت. تامین مالی گندله نیز از طریق فاینانس می باشد.

وی پیرامون فولاد”بافق کسری” یادآور شد : مناقصه آن ۴۵ روز پیش با حضور فرماندار و اعضای شورا ابلاغ پیمانکار مشخص و تامین منابع مالی از طریق “فاینانس” و “یوزانس” انجام می شود.

عضو هیئت مدیره شرکت سنگ آهن بافق در رابطه با تعیین تکلیف 5/28 درصد از سهام سنگ آهن چنین عنوان کرد: در این زمینه سازمان خصوصی سازی تعلل می کند و از طروق های مختلف به نوعی فشارهایی را هم وارد می کند  تا ایمیدور نامه خصوصی سازی 5/28 را ارسال نماید.

 

یونس الستی ادامه داد: همراه با عسکری مدیرعامل سنگ آهن مرکزی به “ابوالقاسم شمس” معاون سازمان خصوصی سازی قبل ازاعتراض اول مردم تذکر دادیم از واگذاری سهام به بخش خصوصی جلوگیری کنید اما به حرفهایمان توجه نکرده و اعتراضات مردمی صورت پذیرفت.

وی در رابطه با موضوع واگذاری 5/28 درصد ازسهام شرکت سنگ آهن گفت:  به خانم عالی پور معاون ارزیابی سازمان خصوصی سازی گفتم اگر خارج از مصوبه شورای امنیت بخواهید عمل کنید این بار اعتراضات مردمی قابل کنترل نخواهد بود.

عضو هیئت مدیره صندوق ادامه داد: لغو واگذاری 5/28 درصد  از سهام شرکت سنگ آهن در هیئت دولت مطرح شده؛ و هم اکنون موضوع در کمیسیون اقتصادی مطرح و وزیر دادگستری را به عنوان حَکَم در این رابطه انتخاب شده است. اولویت پیگیری مسئولین لغو واگذاری باشد و با مساعدت وزیر دادگستری این موضوع حل و فصل گردد.

وی درخصوص امنیت شغلی و ارتقاء شغلی کارگران سنگ آهن  خاطر نشان کرد: قول هایی در این رابطه ازسوی هیئت مدیره صندوق و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داده شد. طبق همان قول و وعده های داده شده  از آخر امسال بحث روز دائم در طی سه مرحله طی اولویت بندی از جمله میزان تحصیلات، سابقه خدمت و …  آغاز و تا پایان سال 3/1 از کارگران تغییر وضعیت شغلی خواهند داشت.

یونس الستی پیرامون برداشت سود شرکت سنگ آهن بافق بیان کرد: این قول در جلسات قبلی هم داده شد و اجازه نخواهیم داد سود مازادی از این مجموعه برداشته شود، سندهای مالی پایان سال ۹۲ را بررسی کنید متوجه این موضوع خواهید شد. علیرغم اعتراض سهامداران مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان سود بین آنان تقسیم نگردیده است. تا زمانی که مجمع سال ۹۳ را برگزار می شود کل این مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان به حساب افزایش سرمایه شرکت سنگ آهن مرکزی واریز می شود.

 

عضو هیئت مدیره شرکت سنگ آهن در رابطه با تامین هزینه طرح فولاد و گندله گفت: تامین هزینه گندله و فولاد از محل “فاینانس” و تامین منابع خارجی با باز پرداخت ۳ سال بعد از اجرای پروژه است .  هزینه طرح های دیگر نیز از منابع داخلی می باشد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشید،جای خرسندی می باشد که هیئت مدیره محترم صندوق در برنامه پیشرفت و توسعه شهر بافق پا به پا مدیر عامل محترم مردمی و دلسوز قدم بر میدارد،اینجانب از درگاه خداوند متعال آرزو سلامتی و پشتکار روز افزون خواهانم.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

توجه خوانندگان عزیز را به چند مطلب جلب میکنم
1- شرکت کوبو استیل ،یک شرکت ژاپنی است نه المانی
2-فکر کنم منظور جناب الستی از مبلغ 65 میلیون یورو، مبلغ قرارداد نیست.بلکه 65 میلیون یورو زیر قیمت شرکت چینی قبل ،منظور است.طبق اطلاعات سایت سنگ اهن مبلغ قرارداد گندله حدود 190 میلیون یورو می باشد.
3- ایا منظورتون از این 470 میلیارد تومان سود تقسیم شده همان طلب 470 میلیارد تومانی اداره مالیات است( واقعا چه جالب که مبلغ سود تقسیم نشده دقیق برابر طلب مالیاتی است که بعدا ادعا شود این مبلغ به اداره مالیات پرداخت شده و ای کاش به اداره مالیات شهرستان بافق پرداخت میشد.)
یعنی عملا یک ریال از سود شرکت در طرح ها سرمایه گذاری نمیشود .470 به مالیات و مابقی را هم که صندوق برداشت کرده .
لطفا شفاف کنید.بدانید که مردم میدانند و پیگیر هستند.

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت خسته نباشید . جناب آقایان عسکری والستی موفقیت شمار ا جهت خدمت به همشهریان عزیز از خداوند منان خواستارم . خداوند در روز قیامت از همه چیز میگذرد الا از حق الناس . پیگریهای شما را ارج می نهیم . پیروز باشید.