در بانک احساسات خود چه پس اندازی دارید ?

دسته: مقالات
۳۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۴

در بانک احساسات خود چه پس اندازی دارید ؟

آیا تا کنون اندیشیده اید چرا باید بنیان یک ازدواج که با شور وشعف فراوان و همراهی همه بستگان دور و نزدیک شکل می گیرد با اندک اختلاف موجود و عدم توجه به قداست این بنیان مورد تأکید اسلام عزیز متزلزل شود ؟

آیا اندیشیده اید چرا مسؤلیت مشترک زوجین در شرایطی که بایست در کانون زندگی و برای ایجاد شرایط بهینه تر و یک زندگی شاد و مفرح هزینه شود، صرف مسائلی می شود که فرجامی جز فروپاشی و سردرگرمی زوجین در زندگی و در نهایت فروریختن این بنیان مقدس ندارد ؟

آیا تا کنون اندیشیده اید چرا ما متوجه مسؤلیت خطیر زندگی و توجه به وظایف متقابل خود در زندگی و ایجاد یک نظام مبتنی بر اخلاق و رفتار صحیح برگرفته از آموزه های دینی که می تواند تأمین کننده یک زندگی آرام و شادکام باشد، نیستیم ؟

آیا تا کنون اندیشیده اید که با عقد ازدواج تمام هم و غم ما باید مصروف زندگی مشترک و تلاش مستمر برای ایجاد افق های روشن و تابناک برای خود و فرزندانمان باشد و اینکه بایست روابط و وابستگی قبل از ازدواج را با خانواده خود که منجر به کاهش ارتباط بین همسران و ایجاد محیط مناسب برای کاهش علایق بین خود و همسرمان می شود را تعدیل و بیشتر تلاش خود را به تأمین احتیاجات زندگی مشترک بپردازیم ؟  

ایا تا کنون اندیشیده اید نقطه رویش جوانه هرز طلاق کجاست و کدام یک از زوجین این بذر نا میمون و نامبارک را در بستر زندگی می پاشد و با بی مسؤلیتی، لجاجت و بی توجهی خود نسبت به همسر و آینده زندگی و فرزندان خود، آتشی بر می افروزد که خاموش شدنی نیست و بگفته نبی مکرم اسلام (ص) لعنت خدا و فرشتگان را برای خود هموار مینماید ؟

ایا تا کنون اندیشیده اید ائمه اطهار (ع) و لاسیما امام علی ابن ابیطالب و حضرت صدیقه طاهره (علیهما افضل الصلوات و السلام ) که ما در هر مناسبتی خود را سینه چاک آنان نشان داده و خود را فدائی آنان نشان می دهیم، بر رفتار و روابط موجود ما که جسورانه خیره سرانه فضای عطوفانه زندگی مشترک و روابط فیمابین را تیره و تار مینماید و ما در تأسی و اقتداء به رفتار و گفتار حکیمانه آن بزرگواران   در حفظ محیط سالم زندگی ذره ای توجه نمی کنیم ، در مورد ما چه قضاوتی مینمایند ؟

و آیا و آیا و آیا …… بگذریم که این سؤالات را پایانی نیست تا زمانی که ما نمی دانیم از زندگی مشترک چه می خواهیم و اساساً چرا پای در میدانی می گذاریم که برای قبول مسؤلیت اداره آن کمترین دانش سودمند مختص آن را نداشته و بدنبال آموزش فنون اداره بهتر آن نیز نیستیم ؟؟!!!

زندگي زناشويي همواره به آموزش ، دانش و مراقبت و نگهداري نياز دارد در حالیکه كمتر همسراني را مي‌توان يافت که بدنبال این مطالب باشند و بلکه سعی میکنند زندگی را به روزمرگی های کسالت آور بگذرانند در حالیکه اسلام عزیز که فرمان این بناء حساس را داده تنها بدنبال فروکش نمودن آتش شهوات حیوانی و غرق شدن در خزعبلاتی چون خرده فرهنگ های ویرانگر و سنت های مخرب ناشی از عقب افتادگی فرهنگی و دینی بعضی جوامع کوچک و بزرگ نبوده و بلکه بالعکس اراده دین مبین و متعالی اسلام عزیز برا آن بوده که علیرغم وجود تفاوت ها در روابط ميان آنان با اتکاء به توانائی ذاتی خود و اراده ای که خداوند منان در درون هر انسانی نهاده است و با بهره گیری از سنت بینظیر زندگی نورانی چراغهای فروزان امامت و ولایت و با توجه به معيارهاي فرهنگي،‌ رفتاري و شخصيتي بزرگان دین که راه درست زندگی کردن را به هر کسی می آموزد، زوجین بتوانند با پیوند ازدواج خیمه ای را بر پا نمایند که در لوای آن ضمن ایجا آرامش ، الفت ، مودت و عشق و دلدادگی فیمابین خود، خروجی مثال زدنی نیز ( فرزندان ) چون تربیت شخصیت هائی تأثیرگذار که حتی تاریخ به وجود انان می نازد داشته باشند و این یعنی یک زندگی درست و ارزشی !

علی ای حال گرچه ذکر اصول و هنجارهایی که در زندگي مشترک و زناشويي مي‌تواند اختلافات را كمرنگ‌ و پيوند‌ها را محكم و زوجین را در مدار صحیح و سالم قرار دهد در این وجیزه نمی گنجد لاکن نگارنده بر اساس تجربیات خود در حل مشکلات فیمابین زوجین در سیر رسیدگی به آنها در شورای حل اختلاف معتقد است ذکر بعضی عناوین خالی از لطف نیست .

آداب زندگی زناشوئی را منطبق بر آموزه های دینی بیاموزید !

بدانید محبت و مهرورزی بهترین هدیه است !

همواره در جستجوی آرامش باشید و آرامش واقعی را در همزیستی با همسر خود و فرزندانتان بیابید !

هنگام بروز مشكلات و نابساماني‌ها بدون آنکه بدنبال مقصر باشید،با گفت‌وگو، صميميت و اندكي نرمش به حل آنها بپردازید !

به تعهد و وفاداری خود به همسر و آینده فرزندان پایبند باشید !

از روزمرگی ها و یکنواختی ها فرار کنید تا معجزه تنوع و تفریح را برای حفظ شادابی و طراوت زندگی مشترک تجربه کنید !

به فردائی بیندیشید که & لا ینفع مالُ و لا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم& !

به معجزه لبخند و خنده بیشتر فکر کنید !

شرح وظایف & زن & در خانواده را آنگونه که اسلام عزیز فرموده ، بخوانید و فقط برای شوهران خود عملگرا باشید !

به اصول اخلاقی یک زندگی شرافتمندانه و عزتمندانه پایبند باشید و بدانید شیطان همیشه در کمین است تا رشته الفت ها را بگسلد !

برای حل مشکلات زندگی رو در روی یکدیگر بنشینید و برای رسیدن به راه حل مشترک مذاکره نمایید !

بدانید همه انسانها به & صداقت ، صراحت و احترام متقابل & علاقمند و مشتاق آن هستند، پس در حفظ این اصول اخلاقی بین خود و همسرتان کوشا باشید !

اجازه مداخله از سوی هیچکس حتی والدینتان را در امور داخلی و روابط فیمابین خود و همسرتان را ندهید !

رازدار باشید و مسائل جاری زندگی مشترک را فاش مکنید حتی برای خانواده و دوستان خود !

تأیید و همراهی خطای همسر نقطه آغاز یک بحران است، بجای آن با محبت و مهرورزی و همدلی به حل آن بیندیشید !

و … همیشه خوب باشید و خوب بمانید !

                                                                                                                                         & والعاقبه لأهل التقوی و الیقین &

                                                                                                                                                                       حبیب حسن زاده بافقی

                                                                                                                                                                 رئیس شورای حل اختلاف بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای حسن زاده بنده در دبیرستان فارابی شاگرد شما بودم . یادم می آید تقریبا ماهی چند بار مجبور بودیم صحبتهای شما را در صف صبحگاه و یا نماز جماعت گوش کنیم . حتی در کلاس هم عادت داشتید از هر فرصتی استفاده کنید و بی خیال درس بشوید و سخنرانی کنید . بچه ها هم از این خصلت شما سواستفاده می کردند و زمانی که درس نخوانده بودند سر صحبت را با شما باز می کردند و شما را به بادی وعظ و خطابه هل می دادند تا زمان بگذرد و درسی پرسیده نشود .
نوشته ی بالا نیز از همین خصلت شما سرچشمه می گیرد . چند تا آیه و حدیث را دنبال هم آوردید و انتظار دارید که با عمل به آنها بنیان خانواده محکم گردد . در این سالها آنقدر از دین استفاده ی ابزاری شده است که مردم گوششان به این حرفها بدهکار نیست .
خانواده ها از هم می پاشند چون وضع اقتصادی مردم خراب است . ایه و حدیث اشتغال زایی نمی کند و رفاه نمی آورد . در همین بافق معدن خیز ببنید چقدر بیکار داریم .
آقای حسن زاده سوالی از شما دارم :
اگر کسی به خواستگاری نزدیکان شما بیاید ، آیا به بانک احساساتش نگاه می کنید یا اینکه به حساب بانکی اش ؟
جوانان ایران بانک احساساتشان لبریز از احساسات پاک است ، اما به خاطر بی لیاقتی و خیانت عده ای وطن فروش حساب بانکی شان خالی است .

  ط.س این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقاي کارگران حقا که راست گفتين…

   حبیب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۵:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

   واقعا شرم آور است که حرفهای نامربوط می زنید . اگه اشتباه نکنم پدر شما فردی مذهبی و معلم است . از پدر خود درس بگیرید و به جای حرف نامربوط زدن ذکر بگویید .

ازاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

داوود خان سلام
تحلیل شما از مطلب منتشر شده توسط اقای حسن زاده بسیار خوب بود
متاسفانه الان شعار جای خود را با شعور عوض کرده وبعضیها درک مردم را پائین فرض می کنند

بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای کارگران، برای زندگیهای مرفهی که از هم می پاشند چه تفسیری دارید ؟ افرادی امثال شما ها با دین مشکل دارند و هرجا به منفعت آنها باشد از دین جانبداری می کنند.

موافق داوود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا اجازه ما بگیم آقا آقا اجازه ما بگیم ما در بانک احساسات خودمون پول دوستی ، رانت ، بی عدالتی ، دنیا دوستی و دنیا طلبی ، غرور، کینه ورزی ، باند و جناح بازی ، پست و مقام و شهرت ، ریا ، دروغ گویی و عوامفریبی ، فرصت طلبی و … پس انداز کردیم آقا آقا اینا بسه یا کمه و باید بیشتر پس انداز کنیم آقا میشه راهنمایی کنید

معلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نظر دهنده ی شماره ی 1:
وادی درست است نه بادی
در کل موافقم

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای داود کارگران واقعا حرفهای درستی می زنند اگر در بافق و در کل کشور انسانها از روی عقل عمل می کردند و در مواقع حساس زیاد احساساتی نمیشدند الان این وضع بافق و کشور نبود وقتی میخواهید کسی را برای کارهای بزرگ انتخاب کنید باید تمام جنبهای او را نگاه کنید که انسان بزرگی باشد اول از همه مسلمان واقعی دوم امانت دار و مردم دارو….. وقتی این چنین بود خداوند هم کمک می کند و مشکلات حل میشد ولی فعلا باید صبر کنیم تا کد خدا تفضلی بفرمایند با این انتخابهای سرتاسراشتباه؟؟؟!!!

احمد رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر فراوان از قلم شیوای استاد عزیز که مثل همیشه عالی و گویا است ، ظاهرا اینطور که آقای کارگران وعظ کرده اند باید قرآن را و نهج البلاغه را و اصلا خطابه و نصیحت و در کل دین را بوسید و گذاشت کنار چون حرف استاد در واقع نشأت گرفته از تجربیات ایشان و ایات قرانی است و اما هر کس حساب بانکی پر میخواهد ، برادر عزیز باید فکرش را بکار ببندد و مثل هزار جوان کارآفرین عرضه داشته باشد و با اینکار هم خودش به نان و نوائی برسد و هم چند جوان بیکار را مشغول نماید . بله برادر داود ، اگر شما مشکل داری و خالی از فن و فنونی تقصیر دیگران نیست من از نوشته شما فهمیدم کهمثال ادمی هستی که در خانه مینشیند تا رزق و روزی اش برسد ، نه برادر باید فکر خود را بکار بست و قوت جان بکارگرفت .

  . این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۴:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  هزاران جوان کارآفرین !!!!
  حتما کسی که یک لبنیاتی زده را هم جزءکارآفرین ها حساب کردی !!!!
  مسئولین حکومتی زمانی می تونند دم از کارآفرینی بزنند که یک اقتصاد پویا درست کرده باشند .آن وقت به جوانان بگویند که برید کارآفرینی کنید .
  الان وضعیت برعکسه
  اولا اقتصاد مملکت را به فلاکت کشوندند
  دوما مسئولینی که دعوت کننده به سوی کارآفرینی هستند خودشان فرزندان خود را در دستگاههای دولتی به کار می گیرند . خلاصه مرگ خوبه ولی برای همسایه .

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده هم شاگرد ایشان بودم بسیار استاد توانمند و باسوادی هستند منتها بعضی شاگردانشان خودبخود درسخوان نبودندمثل کامنت اولی و دوما حساب بانکی چه ربطی به بی لیاقتی دیگران و خیانت دیگران دارد . بابا وقتی میخواهید حرف بزنید کمی فکر کنید آقای محترم راست گفتهاند که تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد .از حاج اقا حسن زاده هم قدردانی میشود که با مطالب ارزنده گاهی ما را به فیض میرسانندو خدا نبخشد انانی را که این عزیزان ارزشی را دلسرد میکنند ما بوجود شما و همه جانبازان و ازادگان عزیز افتخار میکنیم

  حاجی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  از نظر شما ربطی ندارد ؟
  در این چند دهه سنگ آهن بافق غارت شد ، آیا این باعث خالی شدن جیب مردم بافق و جوانان بافق نمی شود ؟

  حاجی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  در ماه های اخیر بارها چک کارگران سنگ آهن برگشت خورد و کار به جایی کشیده که کسی چک سنگ آهن را قبول نمی کنه.عدم پرداخت حقوقها هم به خاطر چپاولگری عده ای غارتگر بوده است .تازه بافق خیلی خوبه .جاهای دیگر وضع بدتر است و هستند افرادی که 6 ماه حقوق نگرفته اند.می خواهید نام ببرم از افرادی که در زمان … در همین سنگ آهن شرکت زده بودند و حقوق کارگران را ماه ها عقب می انداختند و به بهای خالی کردن حساب دیگران حساب خودشان را پر می کردند؟الان هم همین چپاولگران تسبیح از دستشان نمی افتد .

امید لاهیجانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تصادفا به سایت شما امدم و استاد حسن زاده را که در سالهای دور در دانشگاه ازاد بافق درص وصایا میدادند و بسیار قدرت بیان بالا و افکار ارزشمند داشتند دیدم و خیلی خوشحال شدم من الان در آلمان در یک کارخانه نوشابه کار میکنم و از همن جا دست استاد را می بوسم حیف این مردان بزرگ که در این محیط های کوچک محصور شده اند

معلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۵:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گروه جامعه: يك عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر پیامد‌های منفی گسترش طلاق در جامعه، گفت: در مورد علت‌های افزایش طلاق در جامعه، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار منتشر شده مهم‌ترین عامل موثر در طلاق مسائل و مشکلات اقتصادی است.
http://baharnews.ir/news/10049/

حاجی عبدالهی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عده ای که بر خود نام ارزشی می گذارند میایند و علیه فردی که یک انتقاد درست کرده است قلم فرسایی می کنند . یکی نظرش را گفته به شما چه ؟
شما نظر خودتو بده .
یکی اومده و او را ضد دین معرفی می کنه
یکی میگه تو خالی از هنری
یکی دیگه حرف دیگه ای می زنه
که مثلا چی ؟؟؟؟؟؟؟

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عرض سلام
آقای حسن زاده در دبیرستان فارابی معلم بنده هم بوده اند
آقای کارگران فراموش نکنید که وظیفه معلم صرفا درس دادن نیست
البته آقای خسن زاده موقع درس از اون معلم های سخت گیر بودن، حیف که فقط سال پیش دانشگاهی معلم ما بودن.

داود کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای احمد رنجبر شما کاری به هنرمندی یا بی هنری بنده نداشته باشید . بحث بر سر عیب و هنر من نیست . بحث بر سر طلاق بود و من گفتم که مشکلات اقتصادی مهمترین عامل در مورد طلاق بوده است . البته ممکن است خانواده های مرفهی هم از هم بپاشد ، اما مطمئنا رفاه مهمترین عامل طلاق نیست .
مسافران در ایران بیش از هر کجای دیگر از زیر قرآن رد می شوند و همه ی آنها هم به آن اعتقاد کامل دارند ، اما آمار تصادفات در ایران بیش از هر کجای دیگر است . اینکه انتظار داشته باشیم با چند تا آیه و حدیث آمار طلاق پایین بیاید ، مانند این است که برای کاهش تلفات جاده ای به رد شدن از زیر قرآن اکتفا کنیم . 37 سال تمام امکانات این کشور در اختیار واعظان و خطیبان بود ، ایا توانستند با این آیات و احادیث بنیانهای خانواده را محکم کنند ؟ اگر تا کنون توانسته اند در آینده نیز خواهند توانست . حال که در این مورد شکست خورده اند صحبت از تهاجم فرهنگی و جنگ نرم می کنند و کاسه کوزه ها را سر استکبار جهانی می شکنند .
کلیپی از مهدی دانشمند را می دیدم که در آن می گفت : عمل ما روحانیون را به پای اسلام نگذارید .
سوال اینجاست : تا کی باید عمل واعظان و دعوت کنندگان به اسلام را به پای اسلام نگذاشت ؟ آیا این سخن تاریخ انقضایی هم دارد؟

شیخ حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من به این نظام افتخار میکنم که آزادی تا چه حد که فردی مثل کارگران و بدلائلی که نمیدانم و احتمالا چون دنبال پول و اقتصاد است این باشد همه قران و اسلام و انقلاب و روحانیت را زیر پا گذاشته اگه اشتباه نکنم این اقا از خانواده…..(طبقه ای از ایثارگران) است منتها مشکل اینجاست که پدر خانواده گرفتار اعتیاد و …و ایشان حساب ان بدبختی را هم بحساب دین میگذارد . برادر ارجمنددر اسلام هرچیز جای خود دارد منتها تا وعظ و موعظه و البته متعظ مومن نباشد اگر دنیائی هم پول داشته باشی به هلاکت میافتی ، مثل قارونها و غیره اما امام اولین شما بفرموده خودشان از تمام دنیا دو دست لباس وصله زده و دو قرص نان جو داشتند اما دنیائی عزت و سربلندی و افتخار . شما مشکل اعتقادی دارید برادر و ظاهرا با نظام هم مشکل دارید . و کلام اخر اینکه اگر سری به دادگاهها بزنید امار طلاق در بین انانی که دارا هستند بمراتب بیش تر از فقراست !

  behrooz این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  آشیخ خیلی تند رفتی.شما با یک اسمو فامیل طرفو شناختی .حتی کشف کردی که طرف ضد نظامه.یعنی هر کی بگه علت طلاق وضع بد اقتصادیه -یعنی اون ضده نظامه ؟این حرفو که تو تلویزیون از صبح تا شب دارن میزنند.شما اگه به اسلام پایبند بودید می دونستید که تهمت گناه بزرگیه.تازه با یه اسم و فامیل در بافق نمیشه کسی رو شناخت . با این اسم و فامیل من حداقل 5 -6 نفر و میشناسم .مطمئن باشید هیچ کسی نمیاد با اسم و فامیل واقعیش علیه رئیس شورای حل اختلاف نظر بده . مطمئنا کارش به همین شورا میکشه.فکر کنم برا جریمه موتور و ماشین و بعضی کارای دیگه باید برن همون جا.خلاصه اینکه من از هیچ کجای نوشته دشمنی با قرآن ، انقلاب و نظام برداشت نکردم .

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خطاب به کامنت 3(بانو) بایدعرض کنم اینجانب آقای کارگران وخانواده اش را به نیکی می شناسم که بسیارمذهبی می باشند واینکه درجواب یک نظریه ای که شما نمی پذیریدتهمت مشکل داشتن بادین رانزنیدشماکه ذوب دردین هستیدبدانیدکه تهمت از گناهان بزرگ است عذربخواهیدوتوبه کنید

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آنهاکه برای پیشبرد مقاصدشان ازدین خرج می کنندمصداق فتوای شریح قاضی عمل می کنند

م ت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
چقدر خوبه بافق ادمای باسوادی مثه آقای حسن زاده داره.

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت 14 جناب شیخ حسین خانواده آقای کارگران کشاورزوکارگراست وگرفتاراعتیادنیستوقرآن واسلام رازیرپانگذاشته اندوپول پرست نیستندمشکل جامعه ماکسانی هستندکه ازدین برای خوددکان ساخته اندوازاین راه به کسب درآمدمشغولندومخالف خودرابه بی دینی ومشکل داشتن باقرآن متهم می کنندگویی امثال شماخودراخدامی دانید(پناه برخدا)که مخالفت باخودتان رامخالفت باخداوقرآن قلمدادمی کنیدکحای زندگی شماشباهت به زندگی امیرالمومنین(ع)داردامروزه کسی چون آخوندملاعباس تربتی وجوددارد؟آن مرحوم برای انجام فعالیتهای دینی پولی دریافت نمی کردوهزینه زندگی خودراازراه کشاورزی ودامدار ی تامین می نمود امروزه کسی راچون آن مرحوم می شناسی؟امروزه کدام روحانی لباس وصله دارودستهای پینه بسته دارد؟وبادوقرص نان اکتفا می کندمشکل امروزباامثال شمادنیاطلبان است نه بادین وقرآن خودتان راعین قرآن ودین ندانید به این ادعاهای خودتان کمی شرم کنیدومردم رانادان تصورنفرماییدای کسی که خودرا سخنگوی خدامی دانی

  behrooz این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  خانوادش کشاورز و کارگر نیستند . پدرش معلمه .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از خانواده فرهنگی و مذهبی آقای کارگران بعید است که اینچنین گستاخانه نظر بدهند.از پدر معلمتان خجالت بکشید.

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اتفاقا پدرآقای کارگران معلم نیست بلکه بازنشسته سنگ آهن است وخودآقاداودازبچه های تحصیل کرده واهل مطالعه است من ایشان وخانواده شان رابه نیکی می شناسم

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

البته سخنان آقای کارگران صرفا اظهارنظرشخصی ایشان است وهیچ گونه تنشی بابیانات حاج آقاحسن زاده نداردهرکس دراظهارنظرشخصی آزاداست

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسول محترم سایت وزین بافق فردا؟احتراماچگونه می شودکه تعدادنظرهاعدد24رانشان می دهداماآخرین نظرعدد18راثبت نموده؟از6نظرنامرئی چه خبر؟

یک چیز بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما در سرزمین واژه های وارونه زندگی می کنیم که از نعمت انتقاد
و انصاف محروم هستیم .آقای حسن زاده چرا شغل مقدس خود را رها کردید و رهسپار سنگ آهن شدید اگر در این شغل مانده بودیدشاید جوانان آینده را بیشتر راهنمایی و هدایت میکردید .چرا افتخارات جنگ را با پست و مقام معاوضه کردید و چشم خود را به روی مسایل بافق و سنگ آهن بستید و همراه با قافله ……شدید .
برادر آزاده گرامی فردای قیامت جواب همرزم های خود را چه می دهید امام حسین زیر بار ظلم و جور نرفت که ما هم نرویم حال چه شده حقیقت را فدای مصلحت می کنند
این مشکلاتی که شما گفتید درصد ناچیزی از مشکلات بزرگتر است و گرنه تمام این صحبت ها تکراری است و دردی را دوا نکرده است
خیلی از معلمان به سنگ آن رفتند حبیب حسن زاده جواد عسکری احمد طلایی…….
پس نتیجه میگیریم احساسات جای مادیات را نمی تواند بگیرد
به گفته امام علی از هر دری فقر وارد شد از در دیگر دین خارج می شود

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایانی که آموزش وپرورش رارهاکردند وبه سنگ آهن رفتند تنها جاذبه های مالی آن بود که جذب سنگ آهن شدندهمین آقایان درمراسمات هفته معلم آنچنان از معلمی وارزشهایش داد سخن می دهند که اگر این بزرگواران نشناسی تصورمی کنی که دلشان برای خدمت درکسوت معلمی لک زده است عمق فاجعه آنجاست اگربفهمی که این بزرگواران برای کسب درآمد بیشتر معلمی را رها کرده وبه سنگ آهن رفته اند

بافقی بامرام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب حسن زاده از روزی که پرده ها کنار رود و هویت واقعی افراد مشخص شود بترس(یوم تبلی السرائر)