هیچ گونه دخل و تصرفی در فرم امتیاز بندی وجود نداشته است

دسته: عمومی
۱۱ دیدگاه
پنج شنبه - ۷ آبان ۱۳۹۴

رییس آموزش و پرورش بافق :

هیچ گونه دخل و تصرفی در فرم امتیاز بندی وجود نداشته است

رییس آموزش و پرورش گفت: فرم امتیازی بندی داوطلبان قرارداد خرید خدمات آموزشی و مشارکت با بخش غیر دولتی در قالب 13 بند از سوی وزارتخانه ابلاغ شده است.

علی اصغر رنجبر در گفتگو با خبرنگار”بافق فردا” اظهار داشت: فرم امتیازی بندی داوطلبان قرارداد خرید خدمات آموزشی و مشارکت با بخش غیر دولتی از سوی وزارتخانه به ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شده؛ موارد قانونی در 13 بند در این فرم درج گردیده است.

وی افزود: در این فرم نوشته شده(( اینحانب متقاضی اشتغال در مدارس مجری طرح بسته حمایتی از مدارس دولتی موضوع دستورالعمل ____ شماره_____ مورخ 12/05/1393 وزارت متبوع به صورت خرید خدمات آموزشی می باشم.))

رنجبر با اشاره به موارد قانونی فرم امتیاز بندی خاطر نشان کرد: ارائه مدرک تحصیلی، معدل، خانواده شهدا، بومی بودن، همسر یا فرزند فرهنگی و…. در امتیاز داوطلبان اثر گذار بوده است.

وی اضافه کرد: اداره آموزش و پرورش بافق و حتی اداره کل استان نیز هیچ گونه دخل و تصرفی در پذیرفته شدن داوطلبان نداشته است.

رییس اداره آموزش و پرورش درادامه در پاسخ به این سوال که برخی نسبت به امتیاز فرزندان فرهنگی معترض هستند و به گونه ای آن را ناحقی می دانند بیان کرد:  به هر حال یک فرهنگی آموزش و پرورش که 30 سال عمر خود را برای آموزش وپرورش دانش آموزان صرف کرده توقع دارد زحماتش در جایی دیده شود.ارگان های دیگر نیز چنین موردی لحاظ می شود اما آموزش و پرورش به دلیل کثرت جمعیت با مشکلات بیشتری روبرو است. در هر حال امتیاز لحاظ شده در این زمینه طبق ضوابط است ولی شرط لازم نیست و از معلمان پذیرفته شده 3 نفر اولیای آنها غیر فرهنگی هستند .

 

IMG_20151029_072101

رنجبر پیرامون این موضوع که برخی مردم معتقد هستند جنابعالی در کار خود محله گرایی دارید عنوان کرد:در جایگاه خدمتگزاری به عزیزان دانش آموز دور از شأن است که دیدی بسته و خدای ناکرده محله گرایی داشته باشیم  و عزیزانی که چنین دیدگاهی دارند بنده آمادگی دارم در هر زمانی بصورت حضوری جوابگوی  این دلسوزان باشم ضمن این که صرفا مدیر مجموعه تصمیم گیرنده نیست. در جلسه شورای معاونین مسائل مطرح و مورد بحث و بررسی قرار می گیردکه بحمدالله از محلات مختلف در این جلسه حضور دارندو تصمیم گیری نیز براساس ضوابط می باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا معلمین با سابقه مدرسه خلدبرین به دبستان پیروزی انتقال داده شده اند گفت:اصلا هیچ آموزگاری از خلدبرین به پیروزی منتقل نشده است .یک نفر از آموزگاران خلدبرین بصورت حق التدریسی پذیرفته شده و یک نفر هم از ادامه کار انصراف داده است که 2نفر از نیروهای جدید جایگزین شده اند. همچنین  3 آموزگاری که در مدرسه پیروزی مشغول تدریس هستند از نیروهای پیش دبستانی می باشند. و 2 آموزگار دیگر پایه های دیگر را تدریس می کنند وفقط پایه ششم نیروی تخصصی دارد.آموزگاران مدرسه خلدبرین در سال گذشته رتبه اول معلمان مدارس تحت پوشش بسته حمایتی استان را کسب کرده اند که این نشان از کیفیت کار معلمان در آموزشگاه خلدبرین است. اما باز هم مسائل و مشکلات احتمالی آموزشگاه از طریق مدیریت پیگیری خواهدشد وجوابگوی اولیای معزز هستیم .

علی اصغر رنجبر در رابطه با این سوال که چرا معلم یکی از مدارس درس  ریاضی را تدریس نمی کند گفت: مدیر مدرسه تخصص ویژه ای در تدریس ریاضی دارد. و همانطور که مستحضرید مدیران و معاونین مدارس باید 6 ساعت در هفته تدریس داشته باشند. معلم مذکور با سابقه بوده اما به دلیل بیماری واقعا برایش مقدور نیست که تدریس کامل داشته باشد. اعتراضاتی نیز از سوی بعضی از والدین به اداره شده که پیگیری لازم بعمل آمده و دو نفر از کارشناسان این مدیریت ضمن حضور در آموزشگاه روند کار معلمان را بررسی کردند.

وی اضافه کرد چنانچه همشهریان انتقاد یا پیشنهادی در رابطه با بحث های  آموزشی و پرورشی دارند می توانند با شماره تلفن 32425051 واحد ارزیابی عملکرد این مدیریت اعلام نمایند.

علی اصغر رنجبر در پایان از دلسوزی وپیگیری های ارزشمند  اولیای محترم جهت رفع مشکلات مدارس تقدیر وتشکر نمود وگفت برای رفع مشکلات موجود از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهیم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام اقای رنجبر پس چرا چند نفر از خانمهایی که کوپن پ داشته اند را گرفته اید کار درستی نیست که اسامی آنها را نام ببرم پس خواهشا دروغ نگید.

محمود قانعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و تشکر از زحماتتون
علت جابجایی چند تن از معلمین خانم از مدرسه غیرانتفاعی امام سجاد و جایگزینی آنها با معلمین مردی که حتی توانایی کنترل کلاسها رو هم ندارند چیست آن هم پس از گذشت یکماه از سال تحصیلی؟؟؟؟؟جناب آقای رنجبر ما والدین دانش آموزان مدرسه غیر انتفاعی امام سجاد اعتراض خود را نسبت به نحوه ارائه خدمات در مقابل وجه دریافتی از والدین اعلام می کنیم

ساجد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بانظر سید کاملا موافق هستم وموارد پارتی بازی زیاد است

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چه خوب است که مسولین به درستی پاسخگو باشند چرا که معصوم می فرماید حق را بگویید ولو به ضرر شما باشد.جناب حاج علی اصغر عزیز ما بافقی ها به شما افتخار میکنیم و به صداقت شما ایمانداریم .ضمن رفع شبهه در خصوص موارد فوق الذکر توضییح لازم را ارائه کنید.تا رسوا شود هرآنکس در او غل و غش باشد.انشالله

بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بندها وتبصره ها من دراوردیه چند نفر از نیروهایی که به کار گرفته شده اند رشته هاشون کاملا غیر مرتبطه حاجی خودش دلیلشا میدونه

ولی دانش اموز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای قانعی راست میگن در حالی که بیش از 200 نفر از جوانان شهرمون مدرک کارشناسی اموزش ابتدایی دارن اومدن چند تا معلم بازنشسته را بردن سر کار که بیمه ندن. اون خانمی هم که جزء کادر شده غیر بومیه ما فقط توقع داریم مسولین بومی باشن مثل این خانم که در بین بافقی های خودمون بودن بی معرفتا…….

ناظر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بیچاره دانش آموزایی که زیر دست این معلم ها میخوان یه چیزی بشن.من که اگه بچه ام بیسواد باشه بیشتر میپسندم تا تو کلاس این معدل 10 ها باشه.

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ - ۲:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و درود
همی گویم و گفته ام بارها
شفاف سازی شفاف سازی شفاف سازی
تنها راه غلبه بر ایرادات و اعترا ضات هست .
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .
جامعه امروز دهکده جهانی هست .و به قول شاعر
گر بر سر خاشاک یکی پشه بجنبد
حنبیدن آن پشه عیان در نظر ماست .
بدرود موفق باشید.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۶:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدوارم آقای رییس نگاهی به شرایط استخدام شده ها بیندازند هستند کسانی که نه از طبقه فرهنگی نه سابقه کار و نه …و هنوز مهر مدرک دانشگاه آزادشون خشک نشده که جزو نیروهای جذب شده هستند وخیلی از فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های کشور باید…./ حاسبوقبل ان تحاسبو/یعنی مردم را اینقدر ….حساب می کنید؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۶:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش می دانستیم اگر شما ها کاره ای برای مدیریت آموزشی شهر نیستید پس دست کدام اجنبی تو کاره ؟فرم ها کجا بازدید میشه ؟پس شماها چه کاره اید؟آینده بچه ها چرا بازیچه قدرت شده؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۵:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روز حساب جواب بچه های بی گناهی که حقشان پامال باند بازی و بی مسولیتی بعضی افراد شده با کیست؟ کسی که حق گرفتن این جایگاه و دستمزدش را نداشته چگونه خود را مجاب می کند راحت می خوابد و راحت لقمه در دهان می گذارد؟با این فرهنگ بی فرهنگ چه کنیم؟چه جوابی برای دو بام ودو هوای شهرمان است به چه گناهی کودکانمان از همین حالا تبعیض را لمس می کنند؟