نشست بررسي مسائل فرهنگي و اجتماعي شهرستان بافق

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۴

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ در جلسه اي با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، جمعي از روحانيون و برخي از مسئولان پيرامون مسائل فرهنگي و اجتماعي شهرستان بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام سيد جواد سليماني امام جمعه بافق در اين نشست ضمن تاكيد بر بررسي و موشكافي مسائل اجتماعي و فرهنگي خواستار توجه بيشتر روحانيون و وعاظ به موضوعات فرهنگي جامعه شد.

در ادامه اين جلسه فرماندار بافق با تسلیت ایام ماه محرم، ضمن اشاره به روند رو به رشد توسعه اي و اقتصادي بافق عنوان كرد:قطعا توسعه و پيشرفت در هر زمينه اي مسائل و مشكلاتي را نيز در زمينه هاي ديگر بدنبال خواهد داشت كه يكي از مباحث مهم كه بايد در آينده بافق از آن غافل نشويم مباحث فرهنگي و اجتماعي است و از هم اكنون بايد به نحوي برنامه ريزي شود كه كمترين هزينه اي بابت معضلات فرهنگي در آينده داشته باشيم.

سيد مهدي طلايي مقدم افزود: بافق در آينده شهرستاني مهاجر پذير خواهد بود و قطعا براي تامين نيروي انساني در طرحها و پروژه هاي خود افراد غيربومي وارد اين شهرستان خواهند شد كه اين موضوع خود تبعاتي را بدنبال خواهد داشت و بايد از هم اكنون برنامه ريزي لازم صورت گيرد.

وي پيشينه فرهنگي شهرستان بافق را بسيار غني توصيف كرد و اظهار داشت: شهرستان بافق داراي پيشينه فرهنگي غني مي باشد و توجه مردم به ويژه جوانان به مسائل فرهنگي و مذهبي مثال زدني است كه اين خود يكي از نقاط قوت شهرستان محسوب مي شود و بايد با برنامه ريزي در جهت استفاده بهينه و تقويت اين پتانسيل و جلوگيري از تضعيف آن اقدام نمود.

در پايان امام جمعه و فرماندار بافق پس از ارائه نظرات و پيشنهادات حاضرين،خواستار همكاري روحانيون در خصوص مباحث فرهنگي شدند كه روحانيت حاضر آمادگي خود را در اين زمينه و ساير موضوعات از جمله تهيه سند فرهنگي شهرستان اعلام نمودند.

گفتني است موضوعاتي از جمله حضور نماينده روحانيون در جلسات سند فرهنگي شهرستان ، توجه ويژه روحانيون به مباحث فرهنگي جامعه ، وحدت و همصدايي در برنامه ريزي های مسائل اجتماعي و فرهنگي و استمرار در برگزاري جلسات در اين نشست مطرح شد.

IMG_0203 IMG_0205 IMG_0210 IMG_0208 IMG_0204 IMG_0207


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۳:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روحانی جماعت در مسائل فرهنگی ؟پس بقیه چکاره اندآموزش و پرورش و مدارس و اصنافو …

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یاللعجب بااینهمه سمینارونشست وکنفرانس وجلسه وگردهمایی وهمایش وجلسات هم اندیشی و………….سایراسامی رنگارنگی که هرروز شنیده می شودهرچه می گذرد شرایط فرهنگی واجتماعی بدوبدترمی شودوهرروز بیش ازپیش حرمتها شکسته می گرددبه گونه ای که اصول اخلاقی مورد دستبردقومی نادان وتازه به دوران رسیده قرار می گیرداگربوجه ای که صرف این سمینارها میشد به فقیران جامعه می دادند فقرتاحدودی ازبین می رفت