این هتک حرمت برای من اتفاق افتاد، امیدوارم هیچ کدام از همکارانم شاهد چنین صحنه هایی نباشند

دسته: عمومی
۱۷ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۴

معلمی که روز شنبه در یکی از مدارس بافق توسط اولیاء یکی از دانش آموزان مورد ضرب و شتم قرار گرفت گفت: این هتک حرمت برای من اتفاق افتاد. امیدوارم هیچ کدام از همکارانم شاهد چنین صحنه هایی نباشند.
این معلم در حالی که تمایلی به فاش شدن نام و تصویر خود نداشت در گفتگو با خبرنگار”بافق فردا ” عنوان کرد: صبح آن روز مانند دیگر روزهای خدا به مدرسه رفته و دانش آموزان را به حیاط مدرسه بردم تا زنگ ورزش را آغاز نمایم.
بچه ها دو دسته شده بودند.عده ای تمایل داشتند هفت سنگ بازی کنند و عده ای دیگر فوتبال. اما هر چه گشتم یکی توپ بیشتر روی حیاط نبود.
یکی از بچه ها گفت آقا فکر کنم توپ بالای پشت بام باشد. او را فرستادم بالای پشت بام کلاس هر چه گشته بود توپ را در آنجا هم پیدا نکرد.
بالاخره همه به بازی فوتبال رضایت دادند. که یکدفعه دیدیم چند نفر در گوشه ای از حیاط مدرسه که از دید هم خارج بود مشغول هفت سنگ بازی هستند. رفتم جلو گفتم بچه ها بیاید با هم بازی کنیم.
که یکدفعه متوجه شدم دانش آموز مورد نظر توپ را گرفته و نمی دهد. خطاب به او گفتم آقا توپ را بده. در حالی که می خندید توپ را نزد خود نگه داشت. کمی جلوتر که رفتم توپ را به طرف من پرت کرد. گفتم به خاطر این کاری که کردی باید مدتی بازی نکنی و گوشه حیاط بنشینی. توپ را برداشته و به طرف دانش آموزان رفتم تا همه را جمع کنم. ناگهان متوجه حرف های رکیک دانش آموز شدم. در حالی که فحش می داد مدرسه را ترک کرد.
خیلی از این رفتار ناراحت شدم. به دفتر مدرسه مراجعه کرده و ماجرا را تعریف نمودم مدیر گفت شما برو سر کلاس به احتمال زیاد همراه والدینش به مدرسه می آید. تعهدی از او می گیرم.
همچنان درب دفتر ایستاده بودم که پدر و برادر او وارد مدرسه شدند. برادر وی رو به من کرد و گفت بچه را می زنی.
دیگر دانش آموزان هم در دفتر جمع شده بودند مدیر گفت لطفا بچه ها را به حیاط ببرید. من به همراه دانش آموزان به حیاط رفتیم. لحظاتی بعد دیدم دانش آموز همراه با برادر و پدرش در حالی که پرونده وی در دست پدرش بود به حیاط مدرسه آمدند.تا چشمشان به من افتاد پدر دانش آموز گفت…… ورزشکار شدی.
مات و حیرت زده از به کار بردن این کلمه نگاهش می کردم که یکدفعه جلو آمد و سیلی به صورتم زد. تا دستش را گرفتم برادر دانش آموز جلو آمد او نیز گفت دست روی پدر من بلند می کنی. و دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاد.با مشت و لگد به جانم افتاد. در حالی که به جانم افتاده بودند حرف های رکیک و فحش ناموسی نیز می دادند. تا این که معلمین و همکاران جلو آمدند.
در ادامه خبرنگار ما از وی پرسید آیا درست است که شما دانش آموز را کتک زدید گفت: نه
وی باز در پاسخ به این سوال که فکر می کنید چرا این اعمال و هتک حرمت صورت می گیرد بیان کرد: ارزش ها رنگ باخته است. سال قبل همین اتفاق در یکی از مدارس رخ داد. اگر پیگیری قاطع تری انجام شده بود شاید این موضوع برای بار دوم تکرار نمی شد.
و کاش والدین این دانش آموز کمی صبر کرده بودند یا با آرامش بیشتر سخن می گفتند و جواب مرا نیز گوش می دادند.
این عمل نه تنها برای من بلکه به جامعه فرهنگی نوعی توهین است.
از مسولین خواهشمندم چنین مسائلی را بادقت نظر بیشتر پیگیری کنند.
وی در پایان ضمن تشکر از سایت «بافق فردا» گفت: لازم است در پایان صحبت هایم از ریاست اداره آموزش و پرورش و همچنین مسئول عملکرد و ارزیابی اداره آموزش و پرورش به خاطر جدیت در پیگیری این اتفاق تقدیر و تشکر نمایم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
منتقد معلمین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

1-بنده اعتقاد دارم مسائل مهمتری در این شهر در حال جریان است که کتک خوردن معلم و کتک زدن معلم در حاشیه قرار می گیرد ، اما جالب است که این سایت بافق فردا اینقدر به کتک خوردن این معلم علاقه دارد . در همین چند روز اخیر یک نفر در بافق خودکشی کرد اما خبری از آن در رسانه های بافق نیامد و این برای من جالب بود .شاید هم اجازه ی انتشار این خبر به سایت های بافق داده نشد .
2-چرا این معلم می ترسد که نامش فاش شود ؟ مگر نمی گوید که کتک خورده و مظلوم واقع شده ، پس نگرانی او از فاش شدن نامش چیست ؟معمولا دزدان و قاتلان تمایل ندارند تا نام آنها فاش گردد و رسانه ها چهره ی آنها را شطرنجی می کنند .
3- برای اینکه عدالت رعایت شود ، سایت بافق فردا باید با والدین آن دانش آموز هم صحبت کند . از کجا معلوم که این آقا معلم راست بگوید ؟ شاید همین جناب معلم دعوا را شروع کرده باشد . شاید تنبیه دانش آموز بیش از آن چیزی باشد که این معلم ادعا می کند . مطمئنا تنبیه دانش آموز به قدری شدید بوده است که والدین آن دانش آموز برافروخته اند و تقاضا کردند تا مدیر مدرسه پرونده ی دانش آموز آنها را بدهد . حتی ممکن است آن چه این معلم بر سر دانش آموز آورده به تنبیه بدنی محدود نباشد . تنها شهود این معلم همکاران او هستند که معلوم است به نفع او شهادت می دهند . طبق گفته های این معلم همکاران او در لحظه ی شروع درگیری نبوده اند و نمی توانند ادعا کنند که والدین آن طقل معصوم دعوا را شروع کرده اند .
3-آقای معلم هتک حرمت واقعی چیست ؟
دعوایی که شما با یک ولی دانش آموز کردید یا زندانی کردن معلمان به جرم اینکه حقوشان را می خواهند (منظورم اعتصاب و تجمع چند مرحله ای معلمان) ؟
پس اولین هتک حرمت از سوی همین مسئولین صورت گرفت که شما زا آنها تشکر می کنید . اینها نمی توانند برای شما حرمت بخرند .
مجازات ولی این دانش آموز ساده است ، اما دردی از فلاکت معلمان درمان نمی کند ، زیرا فلاکت معلمان از جای دیگر آب می خورد و معلمان چون نمی توانند با مسئولین گردن کلفت در بیفتند و حق خود را بگیرند ، احترامشان را تنها در پیگیری قاطع از این ولی دانش آموز می دانند .

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر بنده حتی اگر معلم دانش آموز را تنبیه کرده باشدولی دانش آموز حق برخورد با معلم راندارد مگر مملکت قانون ندارد که هرکس به خود اجازه صدور واجای حکم میدهد

ع-م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

معلم عزیز حمایتت میکنیم

سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بازهم درست گفته است منتقد معلمین… قدری منصفانه و دوطرف به این قضیه نگاه کنیم…مطمئن باشید با این نحو گفتار و نوع نگاه، نه تنها برای معلمان احترام نمی خرید بلکه مطمئنم مطمئن مطمئن که این ضرب و شتم معلمان در بافق، به اینجا ختم نخواهد شد…. ما شاهد تکرار این موضوع خواهیم بود. چرا که منصفانه نقد نشده و قضاوت نمی کنیم

س این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بازهم درست گفته است منتقد معلمین… قدری منصفانه و دوطرف به این قضیه نگاه کنیم…مطمئن باشید با این نحو گفتار و نوع نگاه، نه تنها برای معلمان احترام نمی خرید بلکه مطمئنم مطمئن مطمئن که این ضرب و شتم معلمان در بافق، به اینجا ختم نخواهد شد…. ما شاهد تکرار این موضوع خواهیم بود. چرا که منصفانه نقد نشده و قضاوت نمی کنیم . پیشنهاد می کنم نام این معلم را ذکر کنید تا نظرات مردم را در عملکرد این معلم ببینیم… من ایشان را نمی شناسم ونمی دانم نامش چیست اما با شنیدن نامش، خواهیم دید که آیا راست بوده یا خیر

حبیب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

راستی چرا خودکشی یه جوان در بافق، رسانه ای نشد…. چرا خبرنگار بافق فردا در مراسم المپیاد دانش آموزی حضور داشت اما تا الان خبری ارائه نداده است…..

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معلم هم معلم سال 57 هیچ کدامشان بنده های خدا اینقدر حقوقشان رابه رخ دانش اموز نمی کشیدند وهمین سنگ اهن سال 57هم بوده ولی الان همه بحث بعضی از معلمها شده حقوق حالا خیال بعضی ها راحت سنگ اهن هم رفت در سراشیبی

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان من قبل از سال 57 یک معلم با حقوق یک ماهش می تونست 200 کیلو گوشت گوسفند بخره
امروز با حقوق یک ماهش چند کیلو گوشت می تونه بخره

شهروند بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

منتقدمعلمین من نمیدانم شما چه کسی هستی شایدازاون خانواده باشی ود اری ازکاری که پدر بچه انجام داده حمایت میکنی ولی بدان اگر کمی فرهنگت بالا بود وقشنگ بلدی متن بنویسی نبایدمنتقعدمیشدی بایدمیدونستی اگرمعلمی هم گناهکار باشد بایدازطریق مدیریت مدرسه وبالاترپیگیری کندنه اینکه بادعواکارخودراانجام بده پس شماکه میدونی کارهای مهمتری درشهرهست چراشماپیگیرنمیشی واقای رضوی که تومعدن هستن ومیدون چرامعدن به سمت بحران میره کاری نمیکنن چرانمیگن تومعدن مدیریت ضعیف هست وبایدبه فکرمدیرباشیم که بتون بحران راکنترل کن اره بهترشمابه فکرشهرباشیدنه به فکرتخریب معلمین

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام مشکل جامعه فرهنگی ما ریشه دار میشه اگه به همین منوال پیش بره وقتی معلمها با روابط می آیند هیچ یک از اصول صحیح استادی رعایت نمی شود وقتی معلمی مجبور می شود غیر از رشته تخصصی کار کند مهارت لازم را ندارد و دلیل دیگر اینکه جامعه فرهنگی ما دیگر مثل نسل قبل دلسوز واقعی برای خودشان و شاگردانشان نیستند رقابت و امور مادی وارد ارزشها شده معلم های گذشته را همیشه قلم و کتاب به دست یادآوری می شوند کماکان هنوزم هستند که دستی به قلم ودلی پر گنج از تجربه دارند اما حال معلمی که حاضر می شود تاکسی سرویس شاگرد شود چگونه جایگاه علمی خود را ثابت می کند نه اینکه مشکل مالی باشد نه همه دنبال زندگی مرفه و کمتر از دیگران نبودن می روند اگر اسوه شهید مطهری است پس چرا این گونه؟حقوق و مزایا با معلم های قبل چقدر متفاوت است زندگی معلم های واقعی سراسر سادگی و عشق و بعضی سراسر رقابت مقام و دستمزد مالی همین ….چرا معلم در کلاس درس کم می گذارد که همان دانش آموز مجبور بشه خصوصی همان دانش را از معلم بگیرد چون نیاز معلم ما در مادیات جمع شده نه در معنویات که زکات علم آموختن آن است

شهر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسف هستم برای سایت بافق فردا

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

موضوع بایدجدی پیگیری شود.اگرمتن نوشته شده صحت داشته باشد.والدین ودانش آموزوبرادرش متهم بوده وبایدمجازات شوند

اسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعامتاسفم که دراین اشفته بازارکه مردمی برای مقام معلم وآموزش احترام ندارندمیخواهندشهری آبادداشته باشند

م.ص این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گر مسیح مرده ای را جان می بخشد معلم می تواند امتی را زنده كند.

************ گریت ویكتور**************

اقا یا خانم منتقد معلمین مسئله خودکشی یک مسئله جهانی استو در همه جای دنیا زیاد هست اما تا به حال در هیج جای دنیا شنیده نشده که به معلم توهین شده باشه.من فرزند یک فرهنگی هستم و افتخار میکنم که مادرم 30 سال از عمر خودشون رو برای تربیت و اموزش بچه های این شهر گذاشتن
کسی در این بین به دنبال ظالم یا مظلوم نیست .معلم هرچقدر هم که تنبیه کند باید از طریق روند قانونی پیگیر ی بشه. نه که هرکسی برای خودش قانون تعیین کند و مجازات کند
اینکه معلم از فاش شدن نام خود هراس دارد دلیلش بر دزد یا قاتل یا مجرم بودنش نیست دلیلش اینکه نمیخواد بگه من ادمی بودم که به شغل انبیائیم توهین شده…

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ودود
منتقد معلم ,نمی دانم کجایی هستی فقط بدان و بدان اگر قرار باشد هر کس خودش حکم ببرد و اجرا کند که سنگ روی سنگ بند نمی شود .حتی به قاتل اجازه دفاع و حق گرفتن موکل می دهند شما راست راست وارد محیطی میشوید مقدس که حتی پلیس بدون حکم یا با داشتن حکم اجازه بازداشت کسی را در این محیط ندارد .
شما گریبان معلم را گرفته و سیلی به گوش او می نوازید .دریغ و افسوس اگر قاضی شرع حکمی در خور شما ندهد . که چرا این فعل از قبایل بدوی هم بعید بود چه رسد به شما منتقد .به هر حال چنانچه فرد خاطی سال قبل در مورد برخورد با معلم به مبلغ چند میلیونی جریمه و شلاق محکوم شد .امیدواریم حکم فرد خاطی از حکم قبلی شدید تر باشد .انشا الله براین باورم که
.من علمنی حرفا فقد صیرنی عبدا
ز بوسیدنی های این روزگار یکی هم بود دست آموزگار چراغ دانش افروز ای معلم عزیز و همه معلمانم بدانید .دوستان دارم و خاک پایتانم . به امید اجرای اشد مجازات برای فرد خاطی

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معلم هرچه باشد معلم است باید حرمت وی رعایت شود چرا این معلم با بچه های دیگر برخورد نداشته است ولی دانش آموز اگر هم اعتراضی دارد باید حرمت معلم را رعایت کند نا اینکه خدای نا کرده برخورد فیزیکی شود جامعه فرهنگی بافق در حال کجا رفتن است به نظر من همچنین خانواده هایی باید از حقوق اجتماعی باید برای مدتی محروم شده تا قدر آن را بدانند

کورش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وای بر چنین والدینی
وای بر چنان شهری…