رئیس تأمین اجتماعی بافق از کاهش تعداد متقاضیان بیمه پروانه ساختمانی خبر داد

دسته: اقتصادی
۴ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

رئیس تأمین اجتماعی بافق در گفتگو با  «بافق فردا» در خصوص تعداد بیمه شدگان ساختمانی، گفت: در طرح حق بیمه کارگران ساختمانی از سال 89 تا کنون در مجموع 381 نفر بیمه شده اند که از این تعداد 215 نفر در سال 89 و  براساس سهمیه اختصاص داده شده تعداد 97 نفر  نیز در سال 90 بیمه شده اند.

حجی محمدتشکری ادامه داد: در سال 91 نیز طبق سهمیه تخصیصی 69 نفر تا تیرماه از مزایای این طرح برخوردار شدند.

وی افزود: پس از تصویب  و اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی در سال 89 تا کنون روند نزولی مراجعه کنندگان متقاضی بیمه پروانه ساختمانی را شاهد بودیم و این تعداد از  سال 89 با  کاهش قابل توجه ای روبرو گردید و در سال 90 نیز از 471 فیش صادر شده برای متقاضیان پروانه ساختمانی فقط 417 نفر نسبت  به پرداخت اقدام نمودند و مابقی 54 نفر باقیمانده از پرداخت انصراف داده اند.

تشکری اضافه کرد: در 4 ماهه اول سال 91 از تعداد 74 فقره فیش صادره صرفاً تعداد 60 فقره آن توسط متقاضیان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل قریب به 11درصد کاهش پرداخت فیش بیمه پروانه ساختمانی را شاهد هستیم.

وی افزود: در محاسبه این حق بیمه مواردی چون؛ قیمت منطقه ای، متراژ زیربنا، حداقل حقوق و ضرایب مربوطه دخالت دارد.

رئیس تامین اجتماعی بافق، با اشاره به گلایه ها و شکایت های شهروندان و متقاضیان بیمه های پروانه ساختمانی، بیان کرد: کاهش روند مراجعه متقاضیان پروانه همچنان ادامه دارد و امیدواریم به نحوی برنامه ریزی و اتخاذ تصمیم صورت گیرد تا شاهد نارضایتی و کاهش متقاضیان پرداخت بیمه ساختمانی نباشیم و با تمهیدات لازم سهمیه استفاده از طرح بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی نیز افزایش یابد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشمنداست طوری برنامه ریزی گردد که حداقل بتوان به طور اقساط پرداخت کرد.همین طور هزینه خانه سازی آنقدر زیاد است

شهروند چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاجی جان خواهشن یک کار مثبت برای بافق بکن لااقل پیگیری برای ساخت پلی تکنیک بکن که اینقدر قول ساخت را به ملت بافق دادن

بیکا ر کارخانه زمرد شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هنوز در سال 90 کارت مهارت برای متقاضیان صادر نشده و ما مجبوریم بیمه ازاد پرداخت کنیم به خدا کاری انجام بدیید کسی که حقشه از این بیمه استفاده کنه در این مورد دیگه پارتی بازی نکنید

سعید شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من 700 هزار تومان برای بیمه کارگران ساختمانی پرداخت کردم به دلیل اینکه شهرداری بدون بیمه پروانه صادر نمیکنه در حالی که بعضی بدون پرداخت حق بیمه پروانه براشون صادر شده لطفا پیگیری کنید