تاثیر تصویر در جهان ما

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۲۸ دی ۱۳۹۰

اصغر فرهادی کارگردان فیلم ماندگار “جدایی نادر از سیمین” جایزه منتقدین سینمای آمریکا را به عنوان بهترین فیلم خارجی این جشنواره کسب کرد. اول تبریک به ایران پرگهر به خاطر این فرزندان هنرمند خود و دوم بیدار باش به جوانان و ما اهالی بافق.

می پرسید چرا؟ می گویم.

اصغر فرهادی وقتی برای گرفتن جایزه اش می رود، یک جمله تاثیرگذار می گوید. آن هم در جمع بزرگان و فرهیختگان سینمای آمریکا و در برابر چشم دوربین هایی که صدا و تصویر او را تا دوردست ترین نقاط این جهان خاکی می بردند و درحالیکه همان رسانه ها می کوشیدند و می کوشند از ما ایرانیان،جنگ طلبانی بسازند خونریز. او گفت : مردم من همیشه اهل صلح بوده اند.

این مهمترین تاثیر رسانه و تصویر در دنیای امروز است و من دقیقاً به همین خاطر به بافقی ها بیدار باش دادم. چون ما از این ابزار مناسب و کارآمد اصلاً استفاده نکرده و نمی کنیم.

هنوز که هنوز است، در بافق انجمن سینمایی نداریم. حتی در حد ابتدایی و آماتور. مثل انجمن سینمای جوان.

ما می توانیم با استفاده از این تصاویر، پیام و صدای مردم خود باشیم و همه ی نداشته هامان و خواسته هامان را در قالب همین تصاویر متحرک و تاثیرگذار به چشم و گوش و حتی دل مردم عالم برسانیم و بسپاریم.

در جایی دیگر هم گفته و نوشته ام و مجدد هم پیشنهاد می دهم، جوانان و نوجوانان مستعد بافقی که در زمینه سینما و هنرهای نمایشی استعدادی دارند، دست به هم بسپارند و قدمی برای تشکیل انجمنی سینمایی بردارند و با ساخت فیلم های حتی کوتاه، هم بافق را به همه ایران و جهان بشناسانند و هم موجب غرور و سربلندی مردم نجیب این خاک خوب شوند.

من صدای اصغر فرهادی را نمونه رسایی از تاثیرگذاری هنر و هنرمندان در جهان امروز می دانم .

بی تردید هنر، گرانقیمتی ترین و ماندگارترین متاع عالم فانی ماست و هرکس خود را به این سلاح مجهز سازد، قادر خواهد بود که زیباتر و موثرتر، هر آنچه می خواهد را بیان کند.

بافق هم نیازمند این سلاح برنده است. کاش کسی پای در این راه سخت بگذارد تا از جای بدی که نشسته ایم و هیچ کس هم از آن راضی نیست، قدم های بلندی به جلو برداشته شود.

سینما، سیمای بافق ما را بازمی شناساند. چیزی که سخت بدان نیازمندیم و از هیچ قلمی و کلمه ای برنمی آید.

 

محمد علی پورفلاح     

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
مشترك پنج شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام لطفا از تغييرات شماره تلفن در بافق گزارش تهيه شود زيرا نه 118 شماره ها را دارند ونه راهنمايي روي خطوط قرار گرفته است. متشكرم