فولاد بافق در راستاي هدف دولت گام بردارد

دسته: اقتصادی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

همانگونه كه مطلعيد ايران طبق برنامه‌ريزي هاي انجام شده قصد دارد تا سال 1404 به ظرفيت توليد 50 ميليون تن فولاد خام دست پيدا كند. هدفي كه بدون راه‌اندازي فولادهاي استاني رسيدن به آن تقريبا غيرممكن است همچنين ديگر قرار نيست طرحهاي فولادي استاني توسط بخش خصوصي اجرا شوند (شايد مسئولين امر ديگر نمي خواهند تجربه تلخ واگذاري يكي از هشت طرح فولادي يعني طرح فولاد بافق را تكرار كنند و شايد هم ديگر طرح ها ، توجيهي چون طرح بافق ندارد تا بخش خصوصي از آن استقبال كند ) و به همين دليل دولت قصد دارد با استفاده از فاينانس چيني اين طرحها را به اجرا درآورد.

هیئت دولت اواسط خرداد امسال اختصاص دو میلیارد و 101 میلیون یورو را برای ادامه اجرای هفت طرح فولادی مصوب كرد. اين مصوبه بعد از آن اعلام شد كه طرحهای فولادی استانی به دلیل کمبود منابع مالی با مشکل ادامه كار مواجه شده بودند.
اگر به روند ساخت فولاد در بافق كه قرار است بخش خصوصي زحمت آنرا بكشد ، نيم نگاهي بياندازيد متوجه مي شويد كه دولت بايد براي رسيدن به هدفش كه همان ظرفيت توليد 50 ميليون تن فولاد خام است بر روي همان هفت طرح باقي مانده سرمايه گذاري كند و آنچه به نظر ميرسد اين است كه خريدار فولاد بافق قصد همكاري با دولت در جهت رسيدن به هدفش را ندارد چرا كه بعد از گذشت بيش از يكسال از واگذاري طرح مذكور ، عملاً اقدامي كه به چشم بيايد انجام نشده است.
شنيده ها حاكي از آن است كه مشكلي كه تاكنون عنوان مي شده عدم واگذاري زمين فولاد بوده كه چندي پيش اين مشكل نيز مرتفع شده است. حال بايد منتظر ماند كه بخش خصوصي فارغ از هر دغدغه اي كار خود را با قدرت آغاز نمايد.
علي محمد رنجبر

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۲:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آنچه که از دور پیداست همه مسئولین کشور و استان و شهرستان دست در دست هم داده اند که بافق پیشرفت نکند . به قول معروف کار از خدا و پیغمبر گذشته است مگر حضرت ابوالفضل (ع) کاری بکند .

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایم فولاد مجوز محیط زیست ندارد

کار غیر قانونی دولته یعنی تا اینجا هم که رسیده از مجوزهای عمومی دولتی استفاده شده حالا که به اخش خصوصی دادن تا بهونه ای باشه برای انجام ندادنش.

از اول قصد زدن فولاد در بافق را نداشتند و هنوز ندارند همه ما سرکاریم

__--در پناه حق__--Aliugd1@gmail-yahoo این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۴:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اخرش درس میشه صبر داشته باش….

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۷:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بايد از طريق اقاي زارعزاده نماينده محترم مجلس پي گيري بشه

همه جاي دنيا پولهاي خرد را جمع ميكنن كار خونه راه ميندازن كشور ما طرح فولاد بافق را ميفروشن خرد خرد ميدن مردمم

شمع بي زبان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۷:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جراهيچ خبري در مورد شروع بكارمجد فولاد بافق نميشه
چرا اقاي دخيلعباس نماينده محترم ما به ما هيچ خبر خوشي نميدن