پذیرش مقاله امیرحسین شکوهی بافقی در معتبرترین کنفرانس مهندسی مکانیک سیالات

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ آذر ۱۳۹۴

پذیرش مقاله امیرحسین شکوهی بافقی در معتبرترین کنفرانس مهندسی مکانیک سیالات

۲۰۱۵۱۱۱۸_۱۷۴۰۱۶-1

مقاله امیرحسین شکوهی بافقی با عنوان حل عددی جریان و انتقال حرارت جابه جایی ترکیبی درون محفظه بادیواره متحرک پر شده از نانوسیال با گرمایش و سرمایش موضعی درشانزدهمین کنفرانس دینامیک شاره ها در دانشگاه کرمانشاه  پس از حدود شش ماه داوری توسط سه استاد برجسته کشوری در زمینه نانو شاره ها  به صورت شفاهی مورد پذیرش قرار گرفت ودر تاریخ 27 ابان ماه 94  ارایه شد.

کنفرانس دینامیک شاره ها باپیشینه 24 ساله ، معتبرترین کنفرانس در حوزه مهندسی مکانیک سیالات است. هدف این کنفرانس ارایه جدیدترین دستاوردها وتحقیقات انجام گرفته حاصل از پایان نامه های کارشناسی ارشد ورساله های دکتری محققان می باشد.

چکیده

در این نوشتار به مدل سازی جابه جایی ترکیبی درون محفظه بادیواره متحرک پر شده از نانوسیال و بررسی تغییرات الگوی جریان و عملکرد انتقال حرارت جابه جایی ترکیبی درون آن پرداخته می شود . نانوسیال آب – مس با قطر نانوذرات 33 نانو متر و دمای 300 کلوین به عنوان سیال عامل مورد استفاده قرار گرفته است . ویسکوزیته دینامیکی و ضریب هدایت حرارتی بر طبق مدل های بریکمن و ماکسول می باشد . دیواره پایینی و بالایی عایق و دیواره بالایی با سرعت Uo به سمت راست حرکت می کند . دیواره سمت چپ گرم و راست سرد بوده و در سه حالت مختلف شبیه سازی گردیده است . معادلات حاکم به روش حجم کنترل جبری شده و توسط الگوریتم سیمپل به طور همزمان حل می گردد . اثر پارامترهای بسیار مهمی مانند نوع چیدمان منابع گرم و سرد ، عدد ریچارد سون و عدد رینولدز ، در رفتار حرارتی و جریان سیال درون رادیاتور مورد بررسی قرار گرفته است است . نتایج در قالب کانتورهای جریان و دما و همچنین نمودارهای ناسلت ارائه گردیده است . نتایج نشان می دهد بالاتر بودن منبع گرمازا ، کاهش عدد ریچارد سون و افزایش عدد رینولدز باعث افزایش انتقال حرارت درون محفظه می شود.

 

کلمات کلیدی: نانوسیال ، جابه جایی ترکیبی ، انتقال حرارت .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضاپورامینی چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۳:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسمه تعالی
تاجهان بوداز سرادم فراز /کس نبود از راز دانش بی نیاز
مردمان بخرد اندرهر زمان/ راز دانش را به هرگونه زبان
گرد کردند وگرامی داشتند /تابه سنگ اندرهمی بنگاشتند
دانش اندر دل چراغ روشنست /وز همه بد برتن توجوشنست
این موفقیت را به جنابعالی تبریک عرض نموده پیشرفت وتعالی شماراخواهانم

ماشاالله شمس الدینی پنج شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
جناب آقای شکوهی تبریک عرض مینمایم .

فلاح شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب آقای مهندس تبریک عرض میکنم