کاپیتولاسیون شکارحیوانات و پرندگان به روستاهای بافق رسید

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
شنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۴

کاپیتولاسیون شکارحیوانات و پرندگان به روستاهای بافق رسید

آخر هفته روستای شیطور را برای دید و بازدید از دوستان و آشنایان انتخاب کردم به دلیل سردی هوا ساعت 9 صبح جمعه از خانه بیرون آمدم و شروع به پیاده روی در حاشیه صحرای شیطور و چاه صفائیه این روستا کردم که با صحنه عجیبی مواجه شدم شکارچیانی که پرنده های بی زبان را هدف گلوله تفنگ های شکاری خود قرار می دادند و در همان نزدیکی آتشی روشن نموده و کباب کبکی به راه انداخته بودند شگفت زده شدم و از بعضی افراد بومی که در صحرا مشغول کار بودند دلیل این شکار بی رویه را جویا شدم که آن ها اظهار بی اطلاعی نمودند و نارضایتی خود را از این عمل قبیح اعلام نمودند و گفتند جدا از اینکه این سرمایه های زیست محیطی از بین می رود خطرات جانی برای مردمی که در صحرا و چاه صفائیه شیطور مشغول بکار هستند و غافل از هدف گیری این شکارچیان هستند بوجود آورده اند یکی از این افراد در حین صحبت هایش گفت شنیده است این شکارچیان با مجوز محیط زیست اقدام به این کار نمودند این در حالی است که ورود شکارچیان علی الخصوص شکارچیان حرفه ای از شهرهای مختلف استان و حتی برخی استان های دیگر در زمان دولت فعلی به اوج خود رسیده بگونه ای که این شکارچیان با آسانی مجوز شکار را دریافت می کنند و دوستداران محیط زیست که قبلا برای مسائل واهی محیط زیست این منطقه سینه چاک می کردند الان قلمشان کند شده و جوهر خودکارشان برای دفاع از این پرنده خشک شده است .

حال از مسئولین محیط زیست شهرستان و استان تقاضا داریم که در جوابیه ای علت شکار بی رویه این پرنده را در منطقه شیطور مشخص و نظارت خود را تشدید کنند تا عرصه زیست محیطی این منطقه مورد دستبرد سود جویان قرارنگیرد.

مقام معظم رهبری در پاسخ به این استفتاء که« حکم شرعی شکار حیوانات به منظور تفریح – چه بی مجوز قانونی و چه با مجوزهایی که معمولا دربرابر پرداخت پول صادر می شود» آورده اند:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته
بسمه تعالی
صید لهوی* حرام است ( چه برای آن قانونا مجوز صادر شده باشد یا نه ) اما اصل صید اگر برای تامین نیاز اگر خلاف مقررات نباشد جایز است.
)
لهو یعنی کار بیهوده و در این جا منظور شکار برای تفریح و خوشگذرانی است(

مقام معظم رهبری به صراحت حرام بودن شکار بیهوده برای سرگرمی را حتی با مجوز قانونی اعلام کرده اند! یعنی بنا براین حکم کار دولت در صدور مجوز برای شکار تفریحی هم حرام و خلاف می باشد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
حمید شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین تبارک الله

حسین شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یوزپلنگ که مال بافق بود دادن اردکان اینکه یه پرنده است
مسئولین محیط زیست بافق و یزد مبارک باشه

شهروند شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی کاربدی می کنند

فتوحي بافقي یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست عزيز الان فصل شکار هست و در کل کشور هم اجرا ميشود و کاملا قانوني است ربطي به محيط زيست بافق يا يزد هم ندارد . هر ساله از اواخر پاييز تا اوايل زمستان فصل شکار پرندگان شروع ميشه . روزهاي شکار هم پنجشنبه و جمعه است و در هر روز 4 قطعه پرنده هم ميتوان شکار کرد . کسايي که مجوز حمل سلاح دارند بصورت قانوني ميتونند پروانه شکار بگيرند . و هيچ ربطي هم به اين دولت و دولت قبل هم نداره و بيش از 40 ساله که اين قانون وجود داره برادر محترم . خواهشا اگه ميخواهيد مطلبي در سايت بنويسيد کمي تحقيق بفرماييد . يه موضوع ديگه اين که اگه مطلبي مينويسيد با اسم خودتون توشيح بفرماييد .