فرماندار بافق شاخصه های اعلام ضعف عملکرد رئیس میراث فرهنگی شهرستان را بیان کند

دسته: اخبار ویژه
۱۷ دیدگاه
شنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۴
مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد:
فرماندار بافق شاخصه های ضعف عملکرد رئیس میراث فرهنگی شهرستان را بیان کند/
یکی از شهرستانهای استان یزد  50 درصداز اعتبارت خود را به تقویت حوزه گردشگری اختصاص می دهد/
هرچه فعالیت و پیگیری فرمانداران در تخصیص اعتبارات بیشتر باشد مسئولان میراث فرهنگی نیز مساعدت بیشتری خواهند داشت/
نظر استاندار و میراث فرهنگی بر ارجحیت جذب سرمایه گذار غیر بومی است/
اولویت بافق گردشگری و صنایع دستی است و اهمیت حوزه میراث در رتبه سوم قرار دارد/
معرفی شایسته آثار تاریخی،فرهنگی و طبیعی بافق می‌تواند به عنوان یک اهرم قوی در هویت‌بخشی مردم و همچنین در توسعه گردشگری این شهرستان مؤثر باشد.
محمد مهدی شرافت امروز درگفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا “اظهار داشت:در عصر حاضر که برخی کشورها سعی در بی‌هویت کردن فرهنگی مردم انقلابی ایران اسلامی را دارند باید میراث فرهنگی، رونق گردشگری و صنایع دستی در کانون توجه قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با بیان اینکه دیدگاه هر شهرستان به مقوله میراث فرهنگی متفاوت است گفت: توسعه گردشگری و حفاظت از آثار تاریخی و طبیعی زمانی به نقطه مطلوب و شایسته می رسد که مسئولین محلی به ارزش های میراثی توجه بیشتر داشته باشند و از طریق تامین و تخصیص اعتبار این توجه را نمایان سازند.
یکی از شهرستانهای استان یزد  50 درصداز اعتبارت خود را به تقویت حوزه گردشگری اختصاص می دهد
وی بدون ذکر نام به یکی از شهرستانهای استان یزد که 50 درصداز اعتبارت خود را به تقویت حوزه گردشگری اختصاص می دهد اشاره کرد ویاد آور شد: تخصیص اعتبار در این حوزه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که علاوه بر حفظ و نگهداری از یادگار پیشنیان بازدهی بهتری نیز خواهد داشت.
این مسئول اولویت کاری در بافق را موضوع گردشگری خواند و با بیان اینکه مردم و شهرداری بیشتر به این مقوله توجه دارند و پیگیر هستند خاطر نشان کرد: طی این دو سال گذشته فعالیت خوبی در این زمینه انجام شده اما تا رسیدن به نتیجه مطلوب راه زیادی در پیش است.
هرچه فعالیت و پیگیری فرمانداران در تخصیص اعتبارات بیشتر باشد مسئولان میراث فرهنگی نیز مساعدت بیشتری خواهند داشت
شرافت ،سرانه بالای شهرداری بافق را خوب توصیف کرد و بیان داشت: انتظار این بود که نهاد شهرداری اعتبار خوبی به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری اختصاص دهد زیرا هرچه فعالیت و پیگیری فرمانداران در تخصیص اعتبارات مربوطه بیشتر باشد مسئولان میراث فرهنگی نیز مساعدت بیشتری خواهند داشت.
این مسئول به پخش گزارش تلویزیونی در مورد تخریب یک اثر تاریخی ارزشمند هم اشاره و خاطر نشان کرد: دیوار این بنا با همسایه خود مشارکتی و بنا به گفته نماینده ما در بافق ، هیچ گونه پیگیری و مراجعه ای در این خصوص انجام نگرفته است.
وی گفت: مسئول میراث فرهنگی بافق اظهار داشته که بیش از دو سال تصدی اداره مربوطه را عهده دار بوده اما در این مدت اگر درخواستی فرستاده شده بود قطعا به آن رسیدگی و توجه می شد تا خانه تاریخی تخریب نشود.
حسینیه حوض بازو را نیز به طور جدی با کمک دستگاه های محلی مرمت خواهیم کرد
شرافت، شهرستان بافق را در حوزه گردشگری بخش کویر و داشتن جاذبه های مهم تاریخی و طبیعی دارای آینده درخشانی دانست و عنوان کرد: با توجه به اقلیم و آب و هوای معتدل بافق در فصل پائیز و زمستان، بهتر است اولویت گردشگری این شهرستان عمدتا در این دو فصل برنامه ریزی شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد یاد آور شد: مالکین خانه تخریب شده مدارک و سابقه خود را مبنی بر پیگیری سه ساله را بیاورند تا علاوه بر باز سازی سر درب این خانه مرمت شود. شرافت ادامه داد:حسینیه حوض بازو را نیز به طور جدی با کمک دستگاه های محلی مرمت خواهیم کرد.
فرماندار بافق شاخصه های ضعف عملکرد رئیس میراث فرهنگی شهرستان را بیان کند
وی در پاسخ به این سوال که فرماندار بافق از عملکرد رییس اداره میراث فرهنگی راضی نیست گفت: راضی نبودن براساس یکسری شاخص است، نماینده ما در این شهرستان در کدام شاخصه ضعیف عمل کرده؟ زیرا او در اداره کل میراث فرهنگی استان جزء نیروی فعال است.
این مسئول با اشاره به اینکه عملکرد متصدی میراث فرهنگی بافق نسبت به سایر شهرستان های استان خوب است خواستار بیان دلایل ضعف مدیریتی همکار خود شد و افزود: میراث فرهنگی یک سازمان تخصصی است و احتمال دارد یک مسئولی به خاطر جلوگیری از یک طرح مورد نکوهش قرار گیرد.
وی به بومی بودن نیرو میراث فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: خواهش می کنم فرماندار شاخصه ها ضعف این نیرو را بیان و مشخص کنند زیرا صرف این که راضی نیستم، ما این قدر نیرو نداریم که هر روز یکی به آنجام بفرستیم.
نظر استاندار و میراث فرهنگی بر ارجحیت جذب سرمایه گذار غیر بومی است
وی در رابطه با این که چرا در بحث سرمایه گذاری کویر از نیروی بومی حمایت نمی شود گفت:در شرایط مساوی اولویت با فرد بومی است اما سرمایه گذاری محدود نخواهد شد صرف به خاطر اینکه باید بومی باشد.
وی، نظر استاندار و میراث فرهنگی بر ارجحیت جذب سرمایه گذار غیر بومی را یاد آور شد و گفت: تلاش می شود سرمایه فکری معنوی را از بیرون جذب کنیم و شهرستان بافق نیز زمانی موفق است که بتواند علاوه بر نیروی بومی ،غیربومی را هم در خدمت توسعه خود به ویژه رونق گردشگری قرار دهد.
شرافت با بیان اینکه محدویت در حوزه گردشگری استان و کل کشور وجود ندارد و چشم انداز بافق در زمینه ی گردشگری بسیار بسیار روشن وقابل ملاحظه است تصریح کرد: اگر ده ها سرمایه گذار دیگر هم بیایند قرار نیست فضا برای دیگران در عین حالی که به صورت جدی با توجه به ظرفیت راه آهن تورهای مستقیم از تهران به بافق. برای اقامت دو روزه سه روزه خواهند امد دچار کمبود شود
 این مسئول بار دیگر افق بلند شهرستان بافق را در زمینه گردشگری متذکر شد و افزود: مخصوصا در زمینه گردشی و مذهبی با ظرفیت امامزاده عبداالله. چشم انداز روشنی دیده می شود که از نظر ما اولویت برای این شهرستان رونق گردشگری است. شرافت سرمایه گذار در حوزه گردشگری بافق را فضای کار بزرگ خواند گفت: این شهر باید از حالت بن بست خارج و از طریق راههای مواصلاتی موجود به شهرستانها و مرکز استان کرمان متصل شود.
وی خاطر نشان کرد: نکته دیگر به عنوان خبر دست اول این است که نشستی در تهران برای بحث ارتباط بین کرمان و فصل مشترک حوزه بافق بر قرار بشود تا ان شاالله شاهد رونق مضاعف در بخش گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد به مرمت و آماده سازی باغ تیتو بافق هم اشاره کرد و بیان داشت: بهتر است در این باغ تیتو مقوله سرمایه گذارمرحله ای باشد و تقسیم بندی مناسب صورت گیرد و کم کم تکمیل شود که امیداریم اثر بخشی خوبی را در این مجموعه زیبا شاهد باشیم.
اولویت بافق گردشگری و صنایع دستی است و اهمیت حوزه میراث در رتبه سوم قرار دارد

شرافت با بیان اینکه هر شهرستان با توجه به ویژگی بافتی که دارد روی آن برنامه ریزی شده است خاطر نشان کرد: اولویت بافق گردشگری و صنایع دستی است و اهمیت حوزه میراث در رتبه سوم قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد
آمادگی کامل اداره متبوع خود را به عنوان وظیفه اعلام و اظهار امیدواری کرد: برنامه ها و اهداف ترسیم شده بافق ظرف مدت 5 سال به نتیجه مطلوب و دلخواه برسد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
حق بگیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۸:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقای شرافت چه شده که بودجه شهری مثل . ا . شده یک میلیارد و 800 میلیون تومن و بافق شده 20 م تومن ضمنا مگر ما میراث نداریم که با کلمات بازی می کنیم و میگویید بافق باید در حوزه فرهنگی و … فعالیت کند شما بفرمائید چه کرده اید چرا تاکنون ایم هم اثر در بافق ثبت نشده است تازه میفرمائید 5 سال دیگر .
ببخشید اون موقع فکر کنم دیگه همه بناها مجددا گل شده باشد و تشکر از خبر دست اول شما . تا اعتبار نگذاریم و نگذارید همینه که همینه .
شما لطف کنید بافق را از نمایندگی خارج کنید که فرماندار در مصاحبه نگوید اداره میراث بافق بگوید نمایندگی تا شاید پیگیر باشد و آخرین شهر ها باشد که اداره میشود .

محمد رضا فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۹:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای شرافت مدیر کل محترم میراث فرهنگی: بی جهت برای اختصاص مبلغ ناچیز ی که برای میراث فرهنگی قرار دادید بهانه تراشی نکنید. یکروز فرماندار را مقصر می دانید. یک روز رییس بومی میراث فرهنگی و یکروز شهرداری بافق را بهانه می کنید. مشکل اصلی جنابعالی پارتی بازیهایی که برای اختصاص بودجه و تعریف شاخصه ها برای شهرستانهای سوگلی استان می باشد. وگرنه سرانه بودجه شهرداریهای اردکان و میبد و خود یزد از بافق هم بالاتر است.بیخود دنبال پرتقال فروش نگرد. بلکه خودت همان پرتقال فروشی. یک کلام ، ختم کلام : تا حد امکان عدالت را رعایت کن تمامی مشکلات خود به خود حل می شود.

جعفری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرمودید:((اولویت بافق گردشگری و صنایع دستی است و اهمیت حوزه میراث در رتبه سوم قرار دارد))آخه یکی نیست به این مدیر کل بگه مگر گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی و آثار باستانی چیز مجزایی از همه. چرا ینقدر می پیچونی. خودتی

مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای شرافت مد نظر داشته باشید تعداد زیادی از بناهای تاریخی یزد مثل باغ دولت آباد. بازار خان و…. که الان جنابعالی روی اون مانور می دهید در زمان صدارت خان بافق بر یزد ساخته شده است. حالا از خوت خجالت نمی کشی که میراث فرهنگی بافق را با اون همه پتانسیل و غنای فرهنگی در ریف سوم قرار می دهی. چرا کارت شده ……

میربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شرافت به اون شرافتتون قسم مشکل از ضعف فرماندار بافق یا رییس نمایندگی میراث فرهنگی بافق یا شهرداری یا هر شخص دیگری نیست/// مشکل میراث فرهنگی استانه که اولا میراث فرهنگی بافق را در استان در رده سوم میداند ثانیا بافق بعداز نیم قرن که از شهرستان شدنش می گذرد هنوز در حد نمایندگی اداره می شود ثالثاً پارتی بازی و عدم عدالت گرایی مجموعه میراث فرهنگی در تعریف شاخصه ها به نفع شهرستاههای سوگلی و ذی نفوذ استان.

محمد رضا برزگری بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب مدیر کل مجموعه آثار باستانی و میراث فرهنگی بافق به طرف جنوب و شرق بافق شامل مجموعه تاریخی میدان خان. مسجد جامعه تا پیر مراد و قاضی میرجعفر و غیره و همچنین به طرف شمال و شمال شرق بافق شامل حسینیه قنبریه تا برج جمعه ها به مرکزیت امامزاده عبدالله بافق یکی از منحصر به فردترین و جمع و جورترین میراث فرهنگی استان حتی کشور می باشد . واقعا برای شهرستان دارالشجاعه بافق با اون همه افتخار فرهنگی و پتانسیل شرم اوره این طرز تفکر جنابعالی برای این خطه.

فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه.مقصر فرماندار. میراث فرهنگی بافق. شهرداری. احتمالا در آینده شورای شهر. امام جمعه. روسای ادارات مخصوصا منابع طبیعی و محیط زیست و غیره مقصران بعدی خواهند بود به غیر از خود مدیر کل

حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. جناب مدیر کل محترم و جناب اقای قانعی عزیز میشه لطف کنیدجهت روشن شدن تمام شبهات با سند و مدرک و عکس اعلام نمایید چه اقداماتی در زمان تصدی شما جهت میراث فرهنگی بافق . صنایع دستی بافق و بحث گردشگری بافق انجام شده است با تشکر

رحیمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۳:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

غیر بومی گزینی استاندار یزد اونهم در مورد فرمانداری بافق که متعاقبا ایجاد احساس عدم تعلق و تعهد به این شهرستان را در پی خواهد داشت باعث بروز یکچنین مشکلاتی خواهد شد که هویت بافق را نشانه رفته ست
بله جناب فرماندار اینجوریاس
وگرنه بنظر نمیرسه ریاست اداره میراث بافق که خود یک فرد از جنس و خون همین مردم و یک بومی است بخواد کمر راست کنه برای تخریب آثار هویتی این شهرستان کهن
باشد که کمی با تعمق به مسایل پیرامونمان بنگریم

قابل توجه آقای شرافت عزیز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۴:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شرافت خدا را گواه میگیرم مراقب باشید قرار ه فرمانداری کمپ شهید برزگری را بسپارن به یه فرد غریبهنورچشمی
همچنان به کار خودتون ادامه بدین و نذارین این آغایون به اهدافشون دست پیدا کنن

ستون این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۴:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شرافت والا ما با چشم خودمون دیدیم این اقای فرموندار بارها گفتن بودجه میدن برای میراث
حالا بودجه که ندادن حالا طلب کارتون هم شدن
شما محل به ایشون نگذار

شریف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۴:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شرافت اگر شما یک روز از ( زحمات !!!! ) جناب فرمادار تشکر میکنین ما یک عمر داریم از( زحمات) بسیار فروانه ایشون تشکر میکنیم !!!!!!!!!!!!
خدا ایشاا… زودتر ایشون را از شر !!! ما خلاص کنه !!!!!!
درود به شرفتون آقای شرافت

ميثم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از جناب اقاى شرافت. اميدوارم در زمينه ميراث فرهنگى بافق شاهد توجهات بيشترى از شما و از جانب فرماندار بافق باشيم.. و خطاب به فرماندار محترم بافق خواستار اينم که ابتدا اطلاعات عموميتان را افزايش دهيد سپس بيانيه صادر نماييد..اگه دقت فرماييد رىيس ميراث بافق يک فرد بومى است..

جاوید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۶:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام واقعا متاسفم برای بافق چون که همیشه مظلوم بوده وحقش را خوردند ولی شهرستانهای دیگه چون مسئولین دلسوز داشتند وهمچنین پارتی حسابی در مرحله برتری قرار گرفتند و بودجه های کلانی برای انها در نظر گرفتند

علیرضا رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از اقای شرافت هم ممنون هستم

گمنام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۶:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قال النبی ( صلی الله علیه و آله و سلم) :

ألمؤمنون إخوة تتکافؤ دماؤهم و هم ید علی من سواهم.

نبی اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:

مؤمنان با هم برادرند و خونشان برابر است و در برابر دشمن متحد و یکپارچه اند.

کافی، جلد 1، ص 404

حضرت آقا فرمودن امسال سال همدلی و همزبانیه،مردم هم که مطمئنا از همکاری و همدلی مسئولان که منجر به انجام بهتر امور میشه خیلی خوشحال میشن.
به نظرتون چه کسی از این گونه اختلافها خوشحال میشه؟
پس خواهشا دشمن شادمون نکنید.

کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۴:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .از اقای شرافت ممنونم که حداقل مشخص کردند پیگیر جذب اعتبار بودجه برعهده چه کسی است .دوستان دقت کنید تا دوسال قبل مایکبار حتی اقای عباسی نماینده میراث قبلی شهرستان راندیدیم .این اقای قانعی هم که از جنس خودمان هست وبارها دررسانه ههای شهرستان زیر ذره بین رفته اند وحداقل میخواهند کار کنند .به علت مافیای پول وقدرت میخواهند ایشان را زیر سوال ببرند .اقای فرماندار سال همدلی است ازاین به بعد میخواهیم ببنیم چه کار میکنید برای میراث بافق.مردم شهر دیگر واقعیت ها را میدانند