مشکل اصلی باشگاه کمبود نقدینگی و بودجه است

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ دی ۱۳۹۴
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق:
مشکل اصلی باشگاه کمبود نقدینگی و بودجه است
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق گفت: با توجه به کاهش قیمت سنگ که موضوعی جهانی می باشد شرکت سنگ آهن دچار کمبود نقدیگی شده است. با این روند باشگاه نیز نمی تواند بودجه کامل خود را از شرکت سنگ آهن دریافت کند.
مهدی دهستانی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا” بیان کرد:با توجه به کاهش قیمت سنگ که موضوعی جهانی می باشد شرکت سنگ آهن دچار کمبود نقدیگی شده است. با این روند باشگاه نیز نمی تواند بودجه کامل خود را از شرکت سنگ آهن دریافت کند:
وی افزود: به همین دلیل باشگاه در سال 93 فقط 40 درصد و سال 94 از حدود 4 درصد بودجه خود را از بودجه کلی دریافت کرده است. باشگاه نیز مانند شرکت پیمانکاری است. مجموعه ورزشی و امکانات دیگر را از شرکت سنگ آهن بافق اجاره نموده؛ و این مبلغ اجاره از بودجه کلی کسر می گردد. در قبال آن هم موظف است خدماتی به کارکنان سنگ آهن ارائه دهد.
وی ادامه داد: باشگاه منبع درآمدزایی از خود ندارد. تنها بودجه ای که در طی این سال ها به حساب باشگاه واریزشده است مبلغ اندک ثبت نام ورزش شنا می باشد. مقرر شد با توجه به مشکلاتی که باشگاه از لحاظ کمبود مالی دارد اجرای استخر و سالن های دیگر با نظر مدیر عامل وهیئت مدیره تا به مزایده گذاشته شود.
دهستانی با بیان این که اولویت و دغدغه اصلی شرکت سنگ آهن و حتی خود ما تامین حقوق کارکنان است تصریح کرد: شرکت سنگ آهن در حال حاضر باید بتواند حقوق 5 هزار نفر کارمند و کارگر خود را پرداخت کند بنابراین در این برهه از زمان درخواست بودجه از سوی باشگاه فشار مضاعفی خواهد بود. مربیان ما حدود یک سالی است که حقوق خود را دریافت نکرده اند. اما خدا را شکر تمامی آنان شرایط کنونی و پیش آمده برای شرکت و باشگاه را به خوبی درک می کنند. تاکنون هیچ اعتراضی در این زمینه به باشگاه ارائه نگردیده است. سعی خواهیم کرد با درایت مدیر عامل و هیئت مدیره این مشکل به زودی حل و فصل شود.
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن اضافه کرد:انتظار نیست حقوق کارکنان پرداخت نشود. اما جلوی برخی از هزینه های دیگر را می توان گرفت و به گونه ای آن را کاهش داد. با نظر مدیر عامل شرکت و هیئت مدیره باشگاه رشته های ورزشی در قالب 8 تیم و به صورت حرفه ای به کار خود ادامه خواهد داد. و از انشعاب و شاخه شاخه شدن رشته های جلوگیری بعمل می آید. این 8 رشته به صورت حرفه ای و از پایه فعالیت خود را آغاز کرده است. بقیه رشته ها به هیئت ورزشی شهرستان واگذار می شود.
وی گفت: سنگ آهن و باشگاه حمایت خود را در رابطه با کمک و مساعدت در حد امکان از هیئت های ورزشی شهرستان انجام می دهد سه چمن مصنوعی در محله های مختلف با کمک فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی به زودی راه اندازی می شود. یکی از بودجه های باشگاه ها صرف تامین زیر ساخت است. سه زمین برای رشته ورزشی تنیس نیز در نظر گرفته شده است. به گونه ایبرون سپاری می کنیم.
دهستانی با اشاره به گوشه ای از عملکرد باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن عنوان کرد: مسابقات فوتسال کارکنان سنگ آهن با حضور 38 تیم هم اکنون آغاز شده است و بالغ بر 500 نفر در این مسابقات حضور دارند. رشته ورزشی هندبال رشته ی بسیارخوب و جذابی است. که در این رابطه نیزباشگاه با جدیت تمام ازپایه فعالیت خود را آغاز کرده است. 80 در صد کار ساختمان “پینت بال” به پایان رسیده و به محض انجام 20 درصد دیگر این ساختمان در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد. باشگاه در رشته فوتبال، کاراته، شنا و …. در رده های مختلف مقام های قهرمانی و نایب قهرمانی استان و کشوری را کسب کرده است. مدرسه فوتبال از دیگر فعالیت های باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن می باشد که تبدیل به آکادمی شده است.
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن اضافه کرد: طرح استعداد یابی یکی دیگر از فعالیت هایی است که با کمک مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش و مربیان ورزشی در مدارس شهرستان در حال انجام می باشد.
وی افزود: با توجه به این که باشگاه سنگ آهن در نظر دارد به صورت حرفه ای کار کند و به باشگاه داری ادامه دهد باید در رشته ورزشی نیز حرفه ای وارد عمل شود تا بتواند از تهران امتیاز بگیرد. واقف هستید هر شرکت پیمانکار یا ارگانی که فعالیت فرهنگی ورزشی به جامعه ارائه دهد شامل بخشودگی مالیاتی می شود.
مهدی دهستانی با بیان این که شرکت سنگ آهن برای ادامه کار باشگاه قصد دارد سالن های ورزشی خود را در مزایده قرار دهد یادآور شد : تعمیرات مربوط به سالن شنا به اتمام رسیده و از سوی شرکت سنگ آهن این سالن و دیگر سالن های چند منظوره ورزشی به مزایده گذاشته می شود. هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند در این مزایده شرکت کند. همچنین پیست اسب سواری با مبلغ 24 میلیون تومان اجاره داده شده است. .
وی در رابطه به این سوال که چرا هیئت مدیره باشگاه متشکل از مسئولین اجرایی شهرستان است بیان کرد: انتخاب هیئت مدیره در حیطه وظایف من نیست. هیئت امنای شرکت هیئت مدیره باشگاه را انتخاب و مدیر عامل باشگاه نیز توسط هیئت مدیره تعیین می شود. اما با وجود فرماندار ومدیرکل ورزش و جوانان استان و همچنین مدیر حراست ، مدیر خدمات رفاهی و مشاور مدیر عامل شرکت سنگ آهن کارها به قوت و شدت بیشتری انجام می شود.
مدیر عامل باشگاه در ادامه در پاسخ به این سوال شنیده ها حاکی از این است که به علت امضاء نشدن نامه ای از سوی شما با هیئت مدیره اختلاف پیدا کرده اید موضوع این نامه چیست و چرا توسط شما امضاء نشده است گفت: اصلاً این موضوع صحت ندارد و آن را تکذیب می کنم . چه کسی به این مسائل را مطرح و به آن دامن می زند؟
دهستانی باز در رابطه با این سوال که آیا جنابعالی باشگاه فرهنگی ورزشی را مبدل به یک باشگاه سیاسی وحزبی کرده اید اظهار داشت: ابداً. از همه قشری به باشگاه مراجعه می کنند. و درب باشگاه به روی همه باز است.
وی در ادامه بیان کرد: مدیر عامل شرکت قول داد تا مراسم تجلیل از بانوان ورزشکار و مدال آور همزمان با اهداءجوایز دانش آموزی در دهه فجرانجام شود..
این مقام مسئول در رابطه به این که چرا اطلاع رسانی و تعامل باشگاه با رسانه ها و خبرنگاران ضعیف است گفت: باشگاه زیر مجموعه ای از شرکت سنگ آهن است و شرکت مرکز اطلاع رسانی دارد. این کار از نظر بعد حراستی منع است . اما خوشبختانه در چند روز اخیر این موضوع در هیئت مدیره مطرح و تصویب شد تا از طریق سایت باشگاه عملکرد، فعالیت ها و نتایج مسابقات به اطلاع علاقمندان برسد.
دهستانی در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد چون شما فردی حراستی بوده اید کارهای خود را با احتیاط بیش از حد انجام می دهید عنوان کرد: مسائلی که در هیئت مدیره مطرح می شود . لازم نیست عموم مردم ازآن آگاه شوند. این گونه که سوال می کنید نیست. کار باید در محیطی آرام دنبال شود. با تفاهم و همدلی می توان برای شهر خدمت کرد. باعث خوشحالی است که مدیر عامل سنگ آهن روزی حراستی بوده؛ مدیر حراست یکی از اعضای هیئت مدیره است. حراست در حراست کار بسیار پسندیده ای است. با دید باز و اطلاعات قوی باشگاه اداره می شود.
این مقام مسئول در رابطه این که چه کمکی از سوی باشگاه به مسابقات قوی ترین مردان و لیگ فوتبال شده است متذکر شد: این مسابقات از زمان مرحوم “محمد دهستانی” استارت خورد. و ارتباطی با باشگاه و سنگ آهن نیز ندارد. هزینه ناچیز آن هم از طریق موسسه خیریه ای شهید دهستانی تامین گردیده است . اما کمک هایی در زمینه مسابقات لیگ فوتبال شهرستان که بعد از گذشت چندین سال با همت رییس هیئت فوتبال، فرماندار و دیگر مسئولین راه اندازی شده است اعم از تامین امکانات و جوایز ازسوی مدیر شرکت و باشگاه فراهم گردید.
دهستانی خطاب به خبرنگار ما در پاسخ به این سوال که آیا در پاسخ به سوالات صحبتی هست که نتوانسته اید آن را بیان کنید گفت: هر مدیری اسراری دارد. که باید در دل خود نگه دارد. چنانچه این صحبت ها به ضرر خودم باشد در دل نگه خواهم داشت .اما اگر بدانم ضرری به شهرم می زند هرگز. چون در خانواده ما چنین چیزی مرسوم نیست.
مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی در مورد این موضوع که فارغ از سوالات باشگاه امکان دارد در رابطه با موسسه ای که نام بردید بیشتر توضیح دهید تصریح کرد: از زمان مرحوم “محمد دهستانی” قرار بود موسسه ی خیریه ای با مضمون فرهنگی، ورزشی، اقتصادی و.. تاسیس شود. پدر حقیر یکی از املاک خود را فروخت. و زمینی از “سید جواد و سید محمد میرغنی زاده”با قیمت بسیار پایین خریداری کرد که این کار به نوعی هدیه بود. این زمین روبروی مدرسه دخترانه 13 آبان واقع شده است. با همراهی و مساعدت امام جمعه و دیگر مسئولین انشاالله به زودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.
مهدی دهستانی در پایان این گفتگو گفت:کاستی های موجود به خاطر مشکلات مالی است .هزینه در ورزش و سرمایه گذاری برای نونهال، نوجوان و جوان باعث سازندگی شهر می شود. اگر دیر اقدام شود اتفاقات ناگواری برای خانواده ها رخ می دهد. امیدوارم با همکاری دست در دست نهیم و مشکلات به وجود آمده را حل نماییم. دست تک تک افرادی راکه برای آبادانی و پیشرفت شهر تلاش می کنند به گرمی می فشارم و از آنان درخواست مساعدت و همکاری دارم

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۸:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دهستانی اون موقعی هم که باشگاه بودجه داشت
شما فقط یه ورزشهای خاصی رو حمایت میکردین که… ،
هیچی نگم بهتره

مربی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بیچاره راست می گه مگه میشه بدون پول باشگاه داری کرد همش 4 درصد الان که سال تموم شد خوب چجوری مربی دل گرم باشه و کار کنه
به مرحوم دهستانی خدا بهشت بده
کمک ورزشی خوبه چقدر تو مذهبی خرج بشه تو ورزش هم خوبه روح شهید هم شاد میشه

نادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۲:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هر وقت بی پولی زیاد بشه حاشیه ها زیاد میشه اگه مشکل مالی حل بشه همه مشکلات حل خواهد شد

مطلعه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر پول نیست پس چرا هزینه اضافه دارید برای نمونه همین هندبال از صدر تا ذیلش اشتباه است و هرچه پولی به باشگاه میاد میبلعد.در ضمن هیچ کسی اعتراض نمیکند بدلیل اینکه بیشتر سالنها را بسته اند و تعطیله.فکر کنم بیشتر چوبه سیاسی کار آقایان را می خوریم

ورزشکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باز هم خوبه برا جواب دادن ، موضوع کمبود مالی رو داریم که مطرح کنیم وگرنه برا کم کاری و جناح بازی چیز دیگری قابل توجیه نیست .