برگزاری برخی ازیادواره ها فقط برای خودنمایی و مطرح شدن مسئولین است

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۴
ایجاد خانه موزه شهید اصغر حبیبیان برای جذب جوانان / مسئولین امر اجازه دهند هیئت امنای مساجد و تکایا برعهده جوانان باشد/فکر می کنم برگزاری برخی ازیادواره ها فقط برای خودنمایی و مطرح شدن مسئولین است/
فرزند شهید حبیبیان از طراحی ایده خانه موزه شهید اصغر حبیبیان در محل خانه پدری وی خبر داد.
اصغر حبیبیان در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار”بافق فردا” گفت: این ایده از سوی خانواده شهید مطرح و در محل خانه قدیمی پدر وی برای استفاده در یادواره شهید حبیبیان که در بهمن ماه انجام می شود طراحی شده است.
این طرح مختص به شهید حبیبیان نبوده و به تمامی شهدا تعلق دارد
وی هدف از اجرایی نمودن این ایده را جایی برای انجام امور فرهنگی جوانان شهر دانست و افزود: این طرح مختص به شهید حبیبیان نبوده و به تمامی شهدا تعلق دارد. و هدف از راه اندازی این طرح شناساندن بنییه استفاده از نام و یاد شهید برای استفاده از کارهای فرهنگی و جذب جوانان و رساندن جوانان امروزی به هدف والا و ارزشی نطام و شهدا است.
فرزند شهید حبیبیان با بیان این که این خانه قدیمی و زیبا در حال حاضر در مسیر اجرای طرح شهرداری و پارکینگ مسجد جامع واقع شده است تصریح کرد: در سال گذشته برای اجرای این ایده به شهرداری مراجعه کردم و از آنان درخواست نمودم تا این خانه به عنوان یک سمبل قرار گرفته؛ و کمک کنند تا بتوانیم در آن به کارهای فرهنگی و جذب جوانان بپردازیم. حتی پیشنهاد دادم به هر قیمتی که شهرداری در نظر بگیرد منزل را خود شخصاً خریداری کنم . قرار شده تا بعد از بررسی نهایی جواب داده شود.
وی عنوان کرد: معتقدم برخی آثارها و بناها باید جاودان و پایدار بماند خانه وحشی مورد تخریب واقع شد. هرگز خانه مورد نظر که به نام وحشی بافقی ثبت شده است حس و حال و هوای خانه خود وحشی بافقی را نخواهد داشت . خانه مورد هم در صورت بها ندادن به حال خانه وحشی بافقی دچار می شود . می توان از این محل های مقدس برای جذب جوان و نوجوان کمک گرفت.
اصغر حبیبیان با اشاره به اینکه راه اندازی چنین مکان های فرهنگی می تواند جوان را با اهداف انقلاب و شهدا آشنا سازد عنوان کرد: معتقدم جوانان و نسل امروز را باید به سمت و سوی راه و اهداف شهدا سوق داد. جوان امروز نیاز به یک راهنما و هدایت کننده ای دارد که خود روزی گذشت و ایثار را سر لوحه زندگی خود قرار داده است.تا درآینده که سکان مهم را در دست گرفتند ارزش و هدف شهدا و نطام را بدانند
فرزند شهید ادامه داد: گاهی در برخی ازمحلات بافق تعداد حسینیه، تکایا و مسجد زیاد است .اما فقط درزمان عزاداری و ایام محرم مردم به آن محل ها مراجعه می کنند.
مسئولین امر اجازه دهند هیئت امنای مساجد و تکایا برعهده جوانان باشد
حبیبیان گفت: جوان را باید درک کرد .کاش حسینیه ها و مساجد در روزهای دیگر سال هم به انجام کارهای چون فرهنگی و ورزشی اختصاص داده می شد. چه اشکال دارد در کنار یک حسینیه یا خیمه گاه میز تنیسی هم باشد. جوان در کنار یادگیری اصول و فروع دین انرژی خود را نیز تخلیه کند.
وی متذکر شد: فکر می کنید چرا جوان ما به سمت پاتوق های مختلف کشیده شده است؟ این روند زنگ خطری برای تمامی مردم جامعه است. مسئولین امر اجازه دهند هیئت امنای مساجد و تکایا برعهده جوانان باشد. چرا به جای ساخت صد مسجد یا حسینیه صد موزه از رشادت ها و خاطرات شهید راه اندازی نشود. با حمایت وهمدلی مسئولین قول خواهم داد تا همین خانه 150 متری محلی برای جذب جوانان و نوجوانان شهر بافق باشد.
فرزند شهید حبیبیان با بیان این که بافق در حال حاضر پیشرفت خوبی در زمینه جذب “توریست ” و گردشگر دارد بیان کرد:این خانه موزه می تواند پیام و هدف شهدا را به “توریست” و گردشگران برساند. و حتی می شود الزام باشد تا گردشگر بصورت رایگان از این مکان بازدید و بسته های فرهنگی برای شناساندن شهدا و هدف آن ها به گردشگران ارائه داد.اینجانب طرحی را در نظر گرفتم تا به فرماندار، شهردار، رییس اوقاف و میراث فرهنگی ارائه دهم تا در صورت موافقت این طرح فرهنگی گردشگری را اجرا نماییم.
فکر می کنم برگزاری برخی ازیادواره ها فقط برای خودنمایی و مطرح شدن مسئولین است
وی ضمن گلایه از برگزاری برخی یادواره های شهدا در سطح شهرستان گفت: شخصاٌ در محدود یادواره شرکت می کنم. یادواره باید بتواند به نوعی جوان جامعه را به سمت خود جذب کند و هدفی مشخصی داشته باشد. فکر می کنم برگزاری برخی ازیادواره ها فقط برای خودنمایی و مطرح شدن مسئولین است. کدام یادواره جوان محور بوده است. کدام یادواره ریشه کردن بی عدالتی ، فقر و فساد در جامعه رامهیا کرده؛ ذهن شهید براندازی بی عدالتی ،فقر و فساد در جامعه بوده است. یادواره برگزار می شود اما حتی افرادی که در جوار محل برگزاری یادواره هستند از این موضوع بی خبرند.
کدام یک از مسولین که قبلا پستی داشته اند درهمه یادواره ها حضور دارند
فرزند شهید حبیبیان اضافه کرد: برگزاری یادواره صرف دعوتنامه به مسئولین، نصب بنر و ارسال پیامک نیست .به یاد دارم در یکی از یادواره ها که یک ساعت و نیم به طول انجامید فقط خوش آمدگویی به مسئولان بود. ده تا جوان در آخر جلسه نشسته بودند. سایت ها و نشریات هم که فقط عکسی از مسئولان را در سایت های خبری خود درج می کنند و همه چیزتمام است. این را به من جواب دهید کدام یک از مسولین که قبلا پستی داشته اند درهمه یادواره ها حضور دارند بجز اندکی از ارزشی ها که در این مراسم ها حضور دارند..
حبیبیان گفت: گاهی اوقات دلم از نیش طعنه های برخی به درد می آید. به ما فرزندان شهید می گویند شما دیگر غصه ای ندارید. چرا که تمام مایحتاج را برایتان فراهم می کنند. خانه، ماشین و کار در صورتی که همه زندگی خودمان را بدون رانت بدست آوردیم و فقط در بعضی از مواقع آن هم بر اساس قانون موجود استفاده کردیم. در دل می گویم آیا احساس چندین سال بی پدری ما را هم درک می کنید. برخی ازدوستان فکر می کنند چه وام های کلانی به ما پرداخت می شود یا این که در ناز و نعمتی وصف نشدنی بسر می بریم. اما خدا می داند ما هم مانند سایر افراد جامعه زندگی می کنیم و هرگزحاضر نخواهیم بود خون شهید خود را در راه به دست آوردن وام یا خانه و کار خوب پایمال کنیم.
هدف از ایده و اجرای خانه موزه شهید فقط و فقط جذب جوان و آگاهی از راه و اهداف شهیدان هشت سال دفاع مقدس است
وی در حالی که آهی از دل برآورد ادامه داد: بگذریم!!! دست یاری به منظور نجات جوانان شهرم به سمت مسئولین و هر کسی که بتواند یاری رسانی کند دراز می کنم. .
اصغر حبیبیان گفت: باز تاکید می کنم هدف از ایده و اجرای خانه موزه شهید فقط و فقط جذب جوان و آگاهی از راه و اهداف شهیدان هشت سال دفاع مقدس است.
درآخر از کمک تمامی کسانی که در این امر که هنوز در دست بررسی است از جمله بچه های هیت بین الرحمین بلوار انقلاب بافق، فرماندهی و کادر حوزه مقاومت محمد رسول ا… و برادران و خواهران شهید بخصوص همسرم تقدیر وتشکرمی کنم..
گفتنی است: شهید اصغر حبیبیان درسال 1342 در شهر مذهبی بافق دیده به جهان گشود. دوران کودکی و جوانی خود را درزادگاهش سپری کرد. قبل از انقلاب درمبارزه با رژیم شاهنشاهی فعالیت داشت و در همین راه چندین مرتبه توسط نیروهای “ساواک” دستگیر و راهی زندان شد. وی بعد از انقلاب نیز در جبهه های حق علیه باطل در کردستان،اهواز، سوریه و لبنان حضور داشت . و در 4 اردیبهشت سال 1364 به فیض شهادت رسید همسر شهید درسال 1380 بر اثر عارضه مغزی فوت نمود.
این شهید والامقام دو فرزند به نام های اصغر و سمانه دارد. دختر وی پزشک و پسرش نیز در شرکت سنگ آهن بافق مشغول به کار می باشد.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۹:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با درودو سپاس از کار نیکتان
ببخشید پرسش می کنم چطور بانوی بزرگوار سال 64 همسرشان را از دست می دهندو خودشان در سال 80 یعنی 26 سال بعد از دنیا می روند بعد در زمان مرگ 30 سال داشته اند!!!!!!!!!!!!

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . ضمن تقدیر و تشکر از طرح و اقدام ستودنی فرزند برومند شهید سرافراز .
خواستم خدمت نگارنده (نظر1-بافقی) اعلام کنم که حاصل تفریق 64 از 80 برابر با عدد 16 میشود نه 26 !!!! . یعنی اینکه مرحومه جعفرزاده دقیقا 16 سال پس از شهادت همسرش در سن 30 سالگی (به روایت فرزندشهید) دار دنیا را وداع گفت . و اشکالی در درج خبر نیست .
این توضیح را عرض کردم صرفا جهت رفع ابهام همشهری عزیز .

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید و احسنت برخانواده محترم شهید والامقام حبیبیان عزیز

از ابتکار جالب شما سپاسگزاریم.ایکاش مسولین بخود آیند و به پیشنهاد اینجانب که قطعا خواست اکثر خانواده های معظم شاهد و ایثارگران عزیز هم هست جامه عمل بپوشانند که همت والای مسولین امر و کمک خانواده های این عزیزان و همکاری آحاد مردم را می طلبد و اما پیشنهاد:((تبدیل بیت مرحوم آیت الله حاج سید محمد میرغنی زاده امام جمعه فقید شهرمان به موزه شهدا و آثار اخوان مکرم میرغنی زاده البته با کسب اجازه از ورثه های آن عزیزان))
چراکه فی الواقع تدین و دارالمومنین بودن بافق و مردمش از سر دلسوزیها و زحمات و روحانیت معظم این سه برادر معظم
می باشد.غفرالله لهم.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۶:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کار بسیار خوبی صورت گرفته است و جای تقدیر و تشکر دارد
منزل مذکور باید محل جمع اوری اثار همه شهیدان بافق باشد
نیاز به تلاش دارد تا یک موزه در شان شهیدان والامقام بافق باشد
چون ای کار توسط خانواده شهید راه افتاده و وابسته به دوات نیست می تواند در حفظ روحه ایثار و شهادت در جامعه موثر باشد
درود بر همه شهیدان راه حق و ازادی
درود بر شهیدان راه علی

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۷:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام وخسته نباشید کار بسیار زیبا و جدیدی هست به نظر من خیلی میتونه کمک کنه که جوونای بافقی از پاتوقا دور بشن و در چنین مکان های خوب که یاد شهدا رو زنده میکنه رفت وآمد داشته باشن با تشکر از بافق فردا

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۸:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر اینجانب کار آقای حبیبیان بسیار خوب و پسندیده است باید جوانان را وارد میدان شوند باید این جوانان با فرهنگ شهید وشهدا آشنا شوند وگرنه قدیمی ها انقلاب و جنگ را تجربه کرده اند