دادگستری پرونده کارگران بازداشتی شرکت سنگ آهن بافق را مختومه کند / استاندار به قول خود عمل کند

دسته: اخبار ویژه
۲ دیدگاه
شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۴

دادگاهی شدن کارگران بازداشتی برای ما قابل توجیه نیست

دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم شهرستان بافق، بهاباد ، مهریز، ابرکوه و خاتم در حاشیه دادگاه کارگران بازداشتی شرکت سنگ آهن بافق پیرامون اعتراضات سال 93  در جمع خبرنگاران گفت: مطلبی که قابل توجه است این است که به جای قدردانی از کارگروه که با ایجادش از یک تراژدی تلخ جلوگیری شد و مشکلات به هم ریختن امنیت جلوگیری شد و استاندار نیز خود قول داد پرونده سازی برای کسی نمی شود و در دادگاه مطرح نمی شود، الان شاهد دادگاهی شدن کارگران بازداشتی هستیم که این کار برای ما قابل توجیه نیست.

وی افزود:الان به دنبال این هستم که حقی از کسانی که مدیریت امنیت را در شهر داشتند ضایع نشود و پای آنان به دادگاه باز نشود.

 

؟مردم بافق و بهاباد حق دارند بعد از سی سال شنیدن وعده ، اعتراض داشته باشند یا نه

 

زارع زاده ادامه داد: کارگران بهابادی نیز دچار همین مشکل هستند از دادگستری درخواست دارم تحلیل کنند مردم بافق و بهاباد حق دارند بعد از سی سال شنیدن

قوه قضاییه برای توسعه عدالت در نظر گرفته شده است

وعده و هر روز برای آنان کلنگ زدن نتیجه ای نگرفته اند و کار شکنی ها ادامه دارد اعتراض داشته باشند یا نه؟

نماینده مردم بافق با اعلام این مطلب که برخی به جای تحقق به وعده های خود مرتب وازرت خانه ها کارشکنی می کنند گفت: مردم از دروغ گویی ، خلف وعده و تخلفهایی که در دو شهرستان صورت گرفته به تنگ آمده اند. پرونده ها سازی ها و پهن کردن چتر امنیت بر سر شهر کار غلطی است قوه قضاییه برای توسعه عدالت در نظر گرفته شده است.

ظلمی که در استان یزد و شهرستان معدن خیز بافق اعمال شده است خلاف ترازو است

ترازو دلیل بر تعادل است ظلمی که در استان یزد و شهرستان معدن خیز بافق اعمال شده است خلاف ترازو است ترازو می گوید امکانات را درست توزیع کنید تا مردم به حقوق خود برسند و مردم برای آینده خود و جوانان تحصیل کرده به فکر باشند رفتار الان قوه قضاییه با افرادی که در مسیر دفاع حقوق مردم و از قِبَل مردم حرکت کردند پرونده سازی ظالمانه و در راستای ایجاد ترس و رعب است در حالی که ایجاد ترس و رعب در اسلام حرام است.
زارع زاده تصریح کرد: از دادگستری استان می خواهم هر چه سریعتر پرونده کارگران بازداشتی شرکت سنگ آهن بافق را مختومه کند و از استاندار هم  می خواهم به قول خود عمل کند.

دخیل عباس زارع زاده هشدار داد: اگر قرار بر این است دوباره فضای ترس و دلهره را در شهر ایجاد کنند احتمال اینکه مردم دوباره ناراحت شوند و حرکتی در معدن رخ دهد هست چرا که الان وضعیت مالی سنگ آهن خراب است،صادرات فولاد  کم شده است و بنگاهها در شرف ورشکستگی هستند و مشکلات عدیده است این نگرانی ها هر آ ن ممکن است فضای کارگری شهرستان را بهم بریزد. مخصوصاً که در زمان نزدیک شدن به انتخابات هستیم و این کار یک کار بسیار غلط است.

این موضوع با دل گرم کردن مردم پای صندوق رأی اصلاً سازش ندارد

 

وی افزود: بجای اینکه دنبال یک فضای امن باشیم افراد را به دادگاه فراخوانده و محاکمه می کنیم و این رفتار غیر معقول و غیر منطقی است. این موضوع با دل گرم کردن مردم پای صندوق رأی اصلاً سازش ندارد.

اگر حکم صادره خلاف انصاف باشد قطعاً، شخصاً شکایت کرده و ورود خواهم کرد

 

زارع زاده ادامه داد:اگر حکم صادره خلاف انصاف باشد قطعاً، شخصاً شکایت کرده و ورود خواهم کرد.

اگر کسی قرار است محاکمه شود بنده اولین نفر هستم

 

نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث معدن دفاع از حقوق مردم است کسی نباید به خاطر دفاع از حق مردم مواخذه و محاکمه شود. اگر کسی قرار است محاکمه شود بنده اولین نفر هستم.

به وظیفه نمایندگی خود عمل می کنم و پاسخ گوی عملکرد دیگران نیستم

 

وی در پاسخ به این پرسش که چرا نماینده کارگران در دادگاه حضور ندارد گفت: این سوال را از خودشان سوال کنید من وکیل او نیستم.
تا روز هفت خرداد به وظیفه نمایندگی خود عمل می کنم و پاسخ گوی عملکرد دیگران نیستم . من در اینجا حاضر شده و خواستم که پرونده مختومه شود فردا صبح مشخص و عکس العمل من پس فردا مشخص می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
نفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دخیل دوباره دلش برا بافقی سوخت

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۶:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر این نماینده شجاع و مردمی ما به داشتن چنین نماینده ای افتخار میکنیم کجا هست نماینده کارگران