همایش شوراها و دهیاری های بخش مرکزی بافق برگزار شد.

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۱
با حضور فرماندار بافق :
همایش شوراها و دهیاری های بخش مرکزی بافق برگزار شد.   
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ “حسین ندافیان”در این همایش به بیان دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرها و روستاها پرداخت و گفت: یکی از بالاترین این دستاوردها احیاء دین مبین اسلام بود که در دوراهان قبل کمرنگ شده بود.

حسین ندافیان افزود: ایجاد خودباوری و استقال از دیگر نتایج انقلاب اسلامی است و د رهمین راستا با حضور متخصصان داخلی و استفاده از توانمندی های کشور امروز اجرای پروژه های عمرانی ، اقتصادی و فرهنگی در زمینه های مختلف کشاورزی و بهداشت و … بیش از پیش سرعت گرفته است .

وی خاطر نشان کرد: همه این پیشرفت ها و آبادانی ها به برکت نظام مقدس اسلامی است که مردم باید قدر دان این مهم باشند.

فرماندار بافق همچنین به توسعه کشاورزی و عمرانی در شهرستان بافق اشاره کرد و یادآورشد: آبادانی و توسعه روستاها و شهرها و ایجاد امکانات در مناطق محروم بافق به برکت انقلاب اسلامی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده که اصلا با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست .

ندافیان با مقایسه شهرستان بافق با دیگر شهرهای استان در زمینه تخصیص اعتبارات بیان داشت : زمینه صنعتی شدن شهرستان بافق فراهم شده است ولی آنجه که دراین شهرستان کمرنگ است موضوع سرمایه گذاران بومی و خیران بافقی است که در صورت حضور این دوقشر در بخش های عمرانی و فرهنگی شاهد رشد و پیشرفت بزرگی در شهرستان بافق خواهیم بود.

فرماندار بافق اقدامات عمرانی انجام شده در روستاهای شهرستان خوب عنوان کردو افزود: آبرسانی ، مرمت قنوات ، جاده سازی ، برق رسانی و تلفن ثابت و سیار ، بهسازی و آسفالت کوچه های روستاها ،و… از مهمترین اقدامات انجام شده در روستاهای شهرستان بافق است که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شده است .

ندافیان همچنین در زمینه احداث جاده روستایی عنوان کرد: در زمینه احداث جاده های روستایی نیز تکمیل جاده رضائیه در اولویت است و مشکل جاده گزوئیه نیز در حد احداث جاده روستایی استاندار حل و برای رفع نقاط حادثه خیز محور کوشک سبزدشت نیز تامین اعتبار شده است .

وی از برنامه ها و تلاش های خود برای جذب سرمایه گذاران بومی و خیران بافقی خبر داد و خاطر نشان کرد :مشکل اصلی شهرستان بافق در بخش توسعه این است که با وجود  سرمایه داران زیاد در شهرستان ، اقدام اساسی از سوی این قشر برای سرمایه گذاری و توسعه در شهرستان نشده است.

فرماندار بافق  توجه بیشتر خیران و سرمایه گذاران شهرستان را به ایجاد عمران و آبادانی شهر خواستار شد و تصریح کرد: پیشرفت های قابل توجهی که  در شهرستان های دیگر وجود دارد تنها به میزان اعتبارات دولتی نیست و بخشی از این توسعه به مدد حضور خیران و سرمایه گذاران بومی این مناطق بوده است .

وی به اقدامات عمرانی انجام شده در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق اشاره کرد و افزود: به برکت تلاش و همت مدیران این مجموعه اقدامات خوبی در احداث کارخانه گندله سازی بافق ، طرح آگلومراسیون و … انجام شده است که با اجرای این طرح ها زمینه اشتغال مستقیم بیش از 600نفر فراهم می شود.

فرماندار بافق همچنین از به کارگیری بیش از 250نفر از متقاضیان شغل در بافق در سنگ آهن بافق خبر داد و گفت : این زمینه با درایت مسولان و همفکری و همراهی مدیران شرکت سنگ آهن میسر شده است که تحقق آن امری ساده نبوده است.

ندافیان در بخش دیگری از سخنان خود به هجمه های تبلیغاتی دشمنان نظام اشاره کرد و ادامه داد: دنیا به اقتدار نظامی واقتصادی حمهوری اسلامی ایران اذعان کرده و این اقتدار همگی مدیون همت و آگاهی  و بینش و بصیرت همه آحاد جامعه ایجاد شده است .

وی تحریم ها و فشارهای اقتصادی غرب را فرصتی مغتنم برای شکوفایی استعدادهاو توانمندی های ایرانی عنوان کرد و گفت :این موضوع  باید با تدبیر ، همدلی و همفکری مسولان نظام و مردم به درستی هدایت و پاسخ مناسبی  به آن داده شود.

بخشدار بخش مرکزی بافق نیز در این نشست با تقدیر از زحمات و همکاری های شوراهای اسلامی و دهیاریها گفت : هدف از برگزاری این نشست تقدیر از زحمات و تلاش های این مجموعه در امر آبادانی و عمران روستاهای بخش مرکزی است .

محمد علی صمیمی افزود: در سایه تعامل و همفکری که بین اعضا شوراها و دهیاری ها با بخشداری ایجاد شده است زمینه توسعه و پیشرفت روستاها بیش از پیش فراهم شده که این همدلی از دست اوردهای نظام اسلامی است .

در ابتدای این جلسه نمایندگان دهستان ها هرکدام به طرح مسائل و مشکلات دهستان خود پرداختتند و این مشکلات را با فرماندار و بخشدار بخش مرکزی در میان گذاشتد.

مشکلات اجرای طرح هادی روستاها، مسائل مربوط به شرکت تعاونی دهیاری ها ، احداث سالن چند منظوره در روستاها، مشکلات مربوط به پزشک مستقر در روستا ،ترمیم جاده های بین مزارع ، احداث مجتمع آموزشی سبزدشت با همکاری آموزش و پرورش، مشکل آب آشامیدنی و شرب سبزدشت ، مسائل بهداشتی و مربوط به جمع اوری زباله در روستاها و ….از مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست از سوی نمایندگان شوراها مطرح شد و فرماندار بافق قول پیگیری داد.

عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
بیکا ر کارخانه زمرد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این هم از بی عدالتی و وعده پوچ اقای فرماندار که گفته بودند کارگران کارخانه کاشی در اولویت قرار دارند دیگه موندیم درد مون رو به کی بگیم