روستاهای زیبا و بکر بافق در قاب تصویر سیمای ملی

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ دی ۱۳۹۴

کارگردان و تهیه کننده  مستند «سفری دیگر» به همراه دستیار خود (عماد صمصام شریعت) برای یافتن مناطق بکر و دست نخورده بافق به روستاهای اطراف این شهرستان سفر کرد.
ایمان مرتضوی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار :بافق فردا”گفت: رویکرد این برنامه بدین صورت است که به روستاهای بکر و دست نخورده سفر می کند. و مناطقی که کمتر کسی در ایران آن را دیده باشد به تصویر می کشد. برنامه کاری از گروه اجتماعی دو سیما بوده؛ در قالب برنامه ای 30 دقیقه ای جاذبه های هر روستا به نمایش گذاشته می شود.
وی ادامه داد: در بافق از مناطق حفاظت شده کوه بافق، باجگان، شادکام، قطرم، باقرآباد، صادق آباد و کمپ شهید برزگری بازدید شد.
مرتضوی با بیان این که دو روستای شادکام و قطرم از فضایی بکر برخوردار است عنوان کرد: .امیدواریم بتوانیم با ساخت این برنامه مردم ایران را با روستاهای زیبای بافق آشنا نماییم و از این طریق برای مناطق مختلف جذب گردشگر کنیم.
کارگردان برنامه سفری دیگر تصریح کرد: متاسفانه در خیلی از روستاها اهالی مهاجرت کرده اند باید بتوان با ارائه چنین مستندهایی گرمی زندگی را به روستا باز گرداند. مردم باید بتوانند وابستگی های خود را از زندگی ماشینی و شهری کم کرده و به زادگاه خود باز گردند..
ایمان مرتضوی در ادامه گفت: در این برنامه جاذبه های گردشگری، غذای سنتی، آداب و رسوم و همبستگی بین اهالی روستا را به تصویر کشیده می شود. صنایع دستی و سوغات روستاها نیز حائز اهمیت است.
وی عنوان کرد: هر روستا پتانسیل خاصی دارد جاذبه ها متفاوت است و این در ساختار برنامه سازی به ما کمک خواهد کرد. ببیننده نباید از یکنواخت بودن خسته شود. شب کویر و فضای آرامبخش کویر را به تصویرمی کشانیم.دانه به دانه ماسه و ریگزار ببیننده را جذب می کند. کویر می تواند زیبایی خود را به رخ جنگل و دریا بکشد.
کارگردان مستند سفری دیگر ادامه داد: بین 7 و 10 بهمن ماه کار در استان یزد کلید خواهد خورد. امیدوارم با همکاری و همدلی اهالی روستا برنامه ای شاد و جذاب داشته باشیم.
ایمان مرتضوی در پایان این گفتگو گفت: لازم است از همکاری و همراهی مسئولین استان یزد و شهرستان بافق به ویژه فرماندار، بخشدار، محیط زیست و محیط بان خوش اخلاق و صبور، علی خواجه ای تقدیر و تشکر شود.

ص23ث


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۸
برچسب ها: