احتمال احراز صلاحیت 15درصد از داوطلبان در مرحله بعدی بررسی صلاحیت ها

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۳ بهمن ۱۳۹۴

تهران – ایرنا – معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان گفت: احتمال دارد در مرحله بعدی که شورای نگهبان صلاحیت داوطلبان را بررسی می کند حدود 10 تا 15 درصد به داوطلبان تأیید صلاحیت شده اضافه شوند.
احتمال احراز صلاحیت 15درصد از داوطلبان در مرحله بعدی بررسی صلاحیت ها
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، سیامک ره پیک در گفت و گویی افزود: در مرحله هیات های نظارت، 40 درصد از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند.
وی خاطرنشان کرد: از 12هزار نفر داوطلب این انتخابات 26درصد ردصلاحیت شده و صلاحیت 28درصد نیز احراز نشده است.
معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان با بیان این که گروهی از داوطلبان از انتخابات ره پیک اشکال های قانون انتخابات را در زمینه ورود داوطلبان برای نام نویسی و مدت بررسی صلاحیت ها دانست.
وی درباره اظهارات وزیر کشور مبنی بر هماهنگی هیات های اجرایی و نظارت گفت: نشست هایی برای هماهنگی برگزار شد اما بخشی از آنها ازجمله چگونگی احراز و عدم احراز صلاحیت داوطلبان، اجرایی نشد.

**برای نامزدی در انتخابات مجلس شرایط داوطلبان باید احراز شود
معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان افزود: در هیات های اجرایی فقط 800 نفر از داوطلبان رد صلاحیت شدند که برای احراز صلاحیت بیشتر داوطلبانی که تایید صلاحیت شده بودند سابقه ای وجود نداشت. برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرایط داوطلبان باید احراز شود.
ره پیک درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی نیز گفت: بحث فنی، خلأهای قانونی و مشکلات زمان اجرا ازجمله مسائل و موانع برگزاری انتخابات الکترونیکی است و تاکنون تصمیم نهایی درباره برگزاری این نوع انتخابات گرفته نشده است.
معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان افزود: ممکن است انتخابات الکترونیکی در سطوحی که شرایط آن وجود دارد برگزار شود.
ره پیک تصریح کرد: در چند روز آینده نتیجه نهایی درباره انتخابات الکترونیکی مشخص می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
حقیقت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام.میگم این آقایونی که میگن ما تایید شدیم با سخنان سخنگوی شورای نگهبان تناقض داره که…یکی میگه مدارک ناقصه،یکی میگه وقت نبوده برای بررسی.اگه اینجوری هست که صد در صد اونایی که تایید نشدن دوباره تایید میشن.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

13نفر توی این حوزه احراز نشدن طبق این خبر حدود 2نفرشون تایید ميشن بقیه هم رد