مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق: توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان شهرستان بافق با مشارکت شرکت سنگ آهن مرکزی

دسته: اجتماعی , اخبار ویژه , صنعت و معدن , علمی - پزشکی , عمومی , کارگری
۴ دیدگاه
دوشنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۴

دکتر دانشی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، خبرنگار ما در مصاحبه ای با مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق به بحث و گفتگو نشست.
دکتر دانشی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر نحوه ارتباط این سازمان با شرکت سنگ آهن بیان کرد: در این چند ماه اخیر بدین صورت بوده که با حضور مدیرعامل محترم شرکت، مسئولان دانشگاه شهید صدوقی یزد و مسئولان محلی ذیربط، جلسات مشترکی چه در یزد و چه در بافق انجام پذیرفته و مشکلات و مسائل موجود مطرح شده است.
مسعود دانشی ادامه داد: در این جلسات قبول مساعدت مدیرعامل سنگ آهن به مجموعه بهداشت و درمان بافق در قبال تعهداتی بوده که از مسئولان دانشگاه گرفته شده است.
وی سپس گفت: کمک هایی که شرکت سنگ آهن مرکزی به این مجموعه داشته؛ بخش های بهداشت، اورژانس و بیمارستان و همچنین کمک هایی در رابطه با اعزام بیماران از بیمارستان بافق به یزد را در بر می گیرد.
این مسئول میزان مساعدت نقدی سنگ آهن به بهداشت و درمان شهرستان را مبلغی بالغ بر 75 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در بخش بهداشت مساعدت یک میلیارد تومانی به ساخت ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان بافق شده که به نوعی سنگ آهن در این امر 50 درصد سهیم بوده است.
دانشی اظهار کرد: همچنین این شرکت در رابطه با مبارزه با بیماری سالک در شهرک آهنشهر و روستای مبارکه (در زمینه جونده کشی) نیز کمک کرده است.
وی در ادامه گفت: در بخش اورژانس 115 بافق تاکنون بحث خرید مانکن آموزشی بوده که به مبلغ 30 میلیون تومان خریداری شده است.
کمک به ساخت بیمارستان 96 تختخوابی جدید بافق، مورد بعدی بود که رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق بدان اشاره نمود و سهم مشارکت شرکت در این پروژه را 3 و نیم میلیارد تومان ذکر کرد.
وی بیان داشت: خرید دستگاه های سی تی اسکن به مبلغ 2 میلیارد تومان، میکروسکوپ جراحی چشم به مبلغ 300 میلیون تومان، لاپراسکوپ به مبلغ 300 میلیون تومان و فیکو به مبلغ 100 میلیون تومان از دیگر مساعدت های مدیرعامل سنگ آهن مرکزی است که می توان خرید سایر تجهیزات مانند الکترو شوک، فوتوتراپی، دستگاه نوار قلب، پالس اکسی متر، ماشین بیهوشی، تخت و … به مبلغ 500 میلیون تومان را نیز بدان ها اضافه کرد.
دانشی در بخش دیگر این گفت و گو ، ضمن اینکه از افتتاح ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان بافق در دهه فجر جاری و اتمام اسکلت بندی بیمارستان 96 تختخوابی شهرستان خبر داد؛ افزود: دستگاه سی تی اسکن بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) هم اکنون در حال بهره برداری می باشد.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر سهم مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پروژه های بهداشتی و درمانی بافق اذعان کرد: مشارکت های مسئولان دانشگاه بصورت تزریق ریالی، اعزام متخصص چشم تمام وقت، کسب برخی مجوزهای لازم و خریداری سایر تجهیزات مورد نیاز بیمارستان بوده است.
این مسئول در خصوص میزان پیشرفت بخش بهداشت و درمان بافق گفت: در سال های قبل اگر شهروند بیمار نیاز به جراحی چشم و یا سی تی اسکن داشت می بایست به یزد مراجعه کند ولی امروزه به گونه ای شده که در زمینه درمان حتی از شهرستان ها و روستاهای مجاور نیز بیمار جذب می شود. البته هنوز نیاز به پیشرفت دیده می شود.
مسعود دانشی در بخش پایانی این گفت و گو اظهار کرد: لازم می دانم از زحمات آقای عسکری مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن قدردانی کنم چون مساعدت هایی که در این چند سال اخیر به شبکه بهداشت و درمان بافق شده در هیچ دوره ای سابقه نداشته است. انشااله کمک های ایشان و مجموعه پایدار باشد تا بتوانیم در این شهرستان خدمات بیشتری با تعرفه دولتی برای مردم عزیز انجام دهیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بی طرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا به حاجی سلامتی بده تا در راه پیشرفت بهداشت بافق قدم برداره. چقه مردم برن یزد دکتر

س این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از صمیم قلب، برای سلامتی حاجی جواد عسکری ، که اینروزها درگیر بیماری قلبی است و متاسفانه، برای اجرای تعهدش به شهرش، واقعا از جون داره مایه میزاره، بهمراه هر کسی که قدمی برای رفاه این مردم محروم بافق بر میداره، خصوصا در مبحث بهداشت و سلامت، ارزوی سلامتی دارم. خدا می دونه، اگر گذارتون به بیمارستانی بیفته و عزیزتون، همسر و بچه هاتون، پدر و مادرتون، مریض باشند و امکانات نباشه، فقط خدا می دونه، ادم چه حالی میشه…. من مطمئنم که هر اقدامی که حاجی جواد توی این زمینه برداشته، نزد خدا اجر داره، بخاطر اینکه دیدم، مردم مریضی که نمی تونن برن یزد، نه امکانش روو دارند نه وسیله اش رو و نه توانایی مالیش رو، وقتی توی همین بیمارستان عمل کردند و باامکاناتی که حاجی مساعدت کرد و خرید، بهبود حاصل کردند نظیر همین لاپاراسکوپی و و یا سی تی اسکن و فیکو و ….، چجوری از ته دل، به بانی و بانیان این قدم خیر، دعا میکردند. حتی اگر ندونن که کی خریده ولی خدا که میدونه…. من از همینجا به روح دو عزیز دیگه که برای بیمارستان بافق قدم خیر برداشتند نیزفاتحه می خونم: مرحوم محمد دهستانی بافقی و مرحوم حاج عباس پناه بخدا….

ع.خواجه مبارکه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوند ایشان را برای بافق سختی کشیده نگهداره تا روز به روز شاهد پیشرفت وارتقای سلامت شهر وساکنین باشیم

يك دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام از سايت بافق فردا وقتي خدمات شركت سنگ اهن رامي خواندم خيلي خوشحال شدم جادارد ازتفكرخوب مديريت شركت تشكركنم چون اين شركت سالهاي قبل نيزبودولي امروز ما شاهدپيشرفت خوبي دربسيازياازبخش ها وبخصوص دربهداشت داسته أيم واين پيشرفت با دوستي وهماهنگي بين مسولين. صورت گرفته بنده هم ازمديريت شركت وديگرمسولين تشكرميكنم