جزئیات جدید از ربایش زائران ایرانی در دمشق/هویت آدم ربایان مشخص است

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ مرداد ۱۳۹۱
یک مقام دولتی سوریه با اعلام اینکه ربایندگان زائران ایرانی، تروریست‌های وابسته به ارتش آزاد هستند، گفت که ربایندگان تحت پیگرد نیروهای امنیتی سوریه قرار دارند.
 یک مقام رسمی دولت سوریه در دمشق اعلام کرد که تروریست‌های مسلح راس ساعت 12 ظهر امروز به وقت محلی دمشق به اتوبوس زائران ایرانی که از محله زینبیه به سمت فرودگاه در حرکت بودند، حمله ور شده و آنها را ربودند.
لحظاتی بعد از این حادثه نیروهای امنیتی دولت سوریه فوراً وارد عمل شده و با ردیابی دقیق از تروریست‌های باقی مانده در محله زینبیه دمشق که وابسته به ارتش آزاد سوریه هستند، آنها را شناسایی و تحت پیگرد قرار داد.
وی همچنین گفت: زائران ایرانی برای زیارت به حرم حضرت زینب(س) رفته بودند که از آنجا نیز عازم فرودگاه شوند و به تهران برگردند که بلافاصله بعد از حرم مطهر و در حالی که به سمت فرودگاه در حرکت بودند، مورد حمله تروریست‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه قرار گرفتند.
تروریست‌های سوری وابسته به ارتش آزاد با زیر پا گذاشتن کلیه قواعد حقوق بین الملل و حقوق بشر به انتقام گیری از زائران اماکن مقدسه روی آورده اند.
همچنین یک شاهد عینی عملیات گروگان گیری اتوبوس حامل زائران ایرانی در سوریه به خبرنگار فارس در دمشق، گفت: ساعت 12 ظهر امروز به وقت محلی (دمشق)یک اتوبوس حامل 48 زائر ایرانی از منطقه آستان حضرت زینب (س) به سمت فرودگاه دمشق در حرکت بود که از نیروهای مسلح ناشناس مورد هجوم قرار گرفت و به سوی مکان نامعلومی هدایت شد.
وی با بیان اینکه زائران ایرانی در جاده منتهی به فرودگاه مورد تهاجم قرار گرفتند، در پاسخ به سئوالی درباره هویت مهاجمان گفت: هنوز زود است که از هویت دقیق آنها خبری اعلام کنیم ولی این موضوع به حکومت سوریه اطلاع داده شد و دولت این موضوع را با جدیت ویژه‌ای تحت پیگرد قرار داد ولی ظاهراً‌ ربایندگان از اعضای ارتش موسوم به ارتش آزاد سوریه هستند.
این شاهد عینی با بیان اینکه برخی نیروهای مسلح به طور پراکنده و غیر منظم در برخی از مناطق دمشق کماکان حضور دارند، تاکید کرد که نیروهای ارتش طی عملیاتی ‌توانستند که بخش اعظم دمشق را حضور تروریست‌ها پاکسازی کنند ولی شمار اندکی در میان شهروندان به صورت ناشناس کماکان حضور دارند

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸
برچسب ها: