اگر چه دیر جنبیدیم ولی خوب جنبیدیم

دسته: اجتماعی , عمومی
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
اهمیت فضای مجازی کمتر از انقلاب اسلامی نیست (امام خامنه ای )
شکی نیست که استعمارگرا ن تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند از منابع اقتصادی و سیاسی کشورهای جهان سوم خصوصاً کشورهایی که دایه ی نظام اسلامی را دارند بگذرند و این سیاسان پیر و روباهان مکار می دانند که چنگ انداختی به منافع اقتصادی غیر ممکن می گردد مگر اینکه اول به فضای فکری و عقیدتی یک کشور حمله کنند.
و بنیان عقیدتی یک ملتی را تخریب نمایند. اگر چه امروز تکنولوژی پیشرفته نظامی قادر است کشوری را در عرض چند روز به تلی از خاک تبدیل کند ولی باید اذعان داشت در کنار پیشرفت های نظامی حمله فیزیکی به کشوری هزینه های گزافی دارد لذا اربابان دنیای سیاست امروز دیگر حاضر نیستند این هزینه ها را بر گرده ملت ها و دولت نحمیل کنند اینان متوجه شوند برای استعمار یک ملت باید او را ازنظر فکری و عقیدتی استحاله کنند و برای استحاله یک ملت در شرایط خاص جایی بهتراز فضای مجازی نیست فضایی که هیچ محدودیتی ندارد امروز کارشناسان خبره فضای مجازی برای لحظه لحظه عمر ما و فرزندان ما برنامه ریزی می نمایند این جماعت هیچ عجله ای ندارند. برنامه های دراز مدتی را برای ما طراحی کردند.یادمان باشد در حالی که کودک سه ساله امروزی با موبایل و دنیای مجازی آشنا است چگونه به کودکان ده سال اینده می خواهیم بگوییم که فیلتر می کنیم. یا او را از پلیس های نخفی شبکه های اجتماعی بترسانیم. اگر چه ما دیر جنبیدیم. جوانان امروز ما در مقابل هجوم شبکه های اجتماعی واکسینه نیستند لااقل حرکت امروز باعث واکسینه شدن فرزندان ما در آینده خواهد شد.
شنبه شب بود که به دعوت یکی از دوستان در همایش جنگ نرم در صحن و سرای آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق شرکت کردم عالی بود. کاش این همایش ها از ۲۰ سال قبل شروع شده بود کاش امروز شاهد این نبودیم که مردان و زنان ایرانی در شبکه های اجتماعی دنبال نیمه گمشده مجازی خود می گردند. و هزاران کاش دیگر.
ضمن تشکر ازروابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در خصوص این همایش و همایش های قبلی به عنوان یک فرهنگی بازنشسته تمنا دارم این همایش ها را در دبیرستان ها برگزار کنند . چون گروه هدف این قشر از اجتماع هستند .دست مریزاد به همه عزیزان که دستی در برگزاری این همایش و همایش های آموزش خانواده در مجموعه سنگ آهن داشتند. امیدوارم خداوند پاداش خیر عنایت بفرماید.
قصه گوی غصه های شما عباس ابراهیمی خوسفی/م.ت

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
الف دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آیابا این همه فقر اطلاعاتی و نداشتن دانش نه برای ایجاد یک برنامه در دنیای مجازی که حتی برای آموزش و استفاده صحیح از یک برنامه نرم افزاری و کنترل آن برای کاربران در مسیر درست و علمی آن بازهم معتقدید که خوب جنبیده ایم؟؟؟
فراموش نکنید که مادر مسیر سیلابی اینترنت و نرم افزار و داده و اطلاعات افتاده ایم و دست زدن به هر چوب و خاشاکی برایمان امید و حکم نجات دارد.

بافقی دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امام خامنه ای خیلی حرفهای دیگه هم زدند متاسفانه کیه که انجام بده یکی از موثرترین کار در فضای مجازی دولت باید انجام بدهد که دولت هم در فضای برجامه به فضای مجازی نمیرسه

س.الف.ر سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب ابراهیمی، کم پیدا…. دو چیز را مد نظر بگیریم: یک: همیشه سیاسان پیر و استعمارگران و …. در خارج از ما نیستند، این نوعی توهم دشمن است که انگار، همه ی بشریت، یکطرف و ما یکطرف. انها دشمن ما و ما مظلوم… آنها بد و کافر و سیاس و ظالم و ال و بل، وو ما مظلوم و برحق و راست… خیر!خیلی هم به آنچه که در اینمورد گفته می شود، واکنش نشان ندهید… برخی اوقات، بهتر است اینگونه بیاندیشیم که جمله ی درست این است: “از فهمیدن تو می ترسند” و متاسفانه در قاموس بسیاری از این جنگ نرم برگزار کننده ها و سخنرانها، نوعی ترس از فهمیدن مردم، وجود دارد. اینکه جوان امروز ما، دسترسی به اطلاعات داشته باشد، برای بسیاری از کسانی که شما هم می دانید، خوب نیست. ما جوانهایی می خواهیم، معتاد و سر در گریبان، تا بپرسند که خرتان به چند من است یا چه می کنید؟ و شاید، یکی از راه های مطلع کردن جوانان و سر از گریبان دراوردنشان، همین شبگه های اجتماعی است. به باور بسیاری از جنگ نرمی ها، عصر گذشته، که کسی خبری از دیگری نداشت و می توانستند با یک تبلیغ دروغین در صدا و سیما و روزنامه های دولتی، حرفی را به مردم بخورانند، و شبکه ای اجتماعی نبود تا در عرض سه سوت، دروغش را برملا کند، برای برخی از ….. مدینه ی فاضله بود. مشخص است که برای احمق نگهداشتن جوانانمان و یا ساختن انها، به صورتی که دلشان می خواهد، حاضرند میلیونها تومان پول خرج برگزاری همین جنگهای نرم کنند. آیا باورتان می شود که در این اوضاع، کسی به فکر فرهنگ جوانانمان افتاده است؟