وحشی بافقی و مجسمه اش

دسته: عمومی , مقالات
۳۸ دیدگاه
دوشنبه - ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

IMG_20160206_161737

*چند نکته پیرامون نصب مجسمه ی شاعرِ شهیرِ شهرمان ، وحشی بافقی

———————————————————————-

( در ابتدا بر خود لازم می دانم تا از زحمات مسئولین شهر به ویژه مسئولین شهرداری و جناب شهردار محترم که همواره گوشه چشمی هم به مسائل فرهنگی شهر داشته اند تشکر و قدردانی نمایم )

اولین نکته ، محل قرارگیری و نصبِ مجسمه است . معمولا چنین تندیس هایی را در وسط یک میدان قرار می دهند تا مسافرِ میدان ، بتواند دورِ مجسمه چرخیده و آن را از تمام زوایا ببیند  و بشناسد . گذاشتن این مجسمه در بولوار ، که امکان مشاهده ی آن را فقط از دو زاویه ، مُیسر می سازد اشتباه است . ( یادمان باشد که یک میدان شهری ، محلِ طوافِ زیبایی و هنر است )

نکته ی دوم : به نظر می رسد که پایه ی مجسمه ، در راستای قائم نبوده ، کمی مایل قرار گرفته است که این مسئله در چشم بیننده ، توی ذوق می زند .

نکته ی سوم : اندازه و حجمِ تندیس در مقایسه با پایه ی سنگی ، کوچک بوده و به هیچ وجه ، تناسبی بین پایه ی حجیم و بلند آن با اندازه ی مجسمه وجود ندارد .

نکته ی چهارم : معمولا ، مجسمه های سنگی را بر روی پایه های سنگی و مجسمه های فلزی را بر روی پایه های فلزی قرار می دهند تا سنخیت و همخوانی بین پایه و اثر ، ایجاد شود .

نکته ی پنجم : مجسمه ی ساخته شده از وحشی بافقی ، اصلا هیبت و شکوهِ یکی از بزرگ ترین شاعرِان  ایران را ندارد که البته این امر تا اندازه ای به دلیل ارتفاعِ بلند پایه ی مجسمه است به طوری که خودِ اثر ، در نگاه اول ، خیلی به چشم بیننده نمی آید . هر چند که اثر هم از ظرافت و زیباییِ چشمگیری برخوردار نیست و قالب ریزیِ خوبی برای آن انجام نشده است .

نکته ی ششم : این تندیس ، داری تشخص نیست و ما را بیشتر به یاد تندیسِ شاعر بزرگ ، فردوسی ( میدان فردوسی تهران )ِ می اندازد و این چنین در ذهن مان تداعی می کند که در ساختش ، تا حدودی از آن الگوبرداری شده است .

نکته ی هفتم : شعرنوشته ی زیبای وحشی بافقی که بر پایه ی سنگی ، حک شده ، به اشتباه در قسمت پشتِ مجسمه ، کار گذاشته شده است . در واقع این سنگ را باید چرخاند تا شعرنوشته ، در پایینِ چهره ی تندیس قرار بگیرد تا بیننده همزمان با دیدن چهره ی شاعر ، نگاه و توجه اش به شعرِ زیبای او هم جلب شود .

نکته ی هشتم : به نظر می رسد که اگر این مجسمه ، در آینده ، توسط مسئولین امر ، از مکان فعلیِ خود برداشته شده و با پایه ی کوچک فلزی ، در یک پارک و یا در محوطه ی ورودی اداره ی فرهنگ و ارشاد نصب گردد بسیار زیبنده و در خور توجه خواهد بود .

 البته باید به طورِ همزمان و یا بعدأ  تندیسی بزرگ و باشکوه از این شاعر مهم ایران ، در وسط یک میدان ، قرار گیرد تا چشم هر غریبه و آشنایی که به او می افتد لب به ستایش و تحسین بگشاید و به احترامش کلاه از سر بردارد .

 

جلیل زعیمیان ( صبا بافقی )


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
موافقم….

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار عالی بود

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جا دارد از اقای شهردار تشکر و قدر دانی کرد
اقای زعیمیان نکات خوبی رو متذکر شدند

حاجی میرزا آقا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن احترام به آقای زعیمیان باید به اطلاع جنابعالی برسانم طراحی و اجرا و کلیه امور مربوط به مجسمه وحشی بافقی زیر نظر یکی از استادان خبره و صاحب نام کشوری انجام شده

  فاطمه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مهم نیس کی انجام داده مهم اینه که چرا درست انجام نداده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من هم موافقم

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
باتشکر از تمام کسانی که در این کار پسندانه زحمت کشیدند مخصوصا شهرداری
و از آقای زعمیان کمال تشکر را دارم واقعا به موضوعات خوب و عالی اشاره نمودند که امیدوارم از مسولین دست اندرکار اقدامات لازم را به عمل آورند
باتشکر

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه زمانی با اینکه زمینها بلااستفاده بود گفتیم چرا میدان ولیعصر اینقدر تنگه ? جواب دادن کارشناس ما اروپا رفته است و استانداردش اینه , چرا خیابون چهارده معصوم و مالک اشتر تنگه ? بازهم گفتن کارشناسی شده , به بافق که میرسه همه چیز استاندارد میشه و رو اصوله و کارشناسی شده توسط کارشناسان خبره از جمله سرعتگیراشون و … گویا تمام استانداردها فقط تو بافق پیاده میشه , حالا هم هیچی نگید که استادش خبره و معروفه ,!!? ? آقا شما که هیچی سرتون نمیشه سکوت کنید !!!!!!!!! بگذارین کارشون را بکنن .

  فاطمه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  احسنت به شما

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۶:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با نظر آقای زعیمیان موافقم قبل از نصب ای کاش نظر سنجی می شد که نشد !!!

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرداری کدام کارش حساب و کتاب داره که این یکیش باشه.همین بلوار را ببینید.اگر روز اول درست فکر میکردند.حالا یک شهر نباید به خاطر چند نفر تو این جای تنگ جلو مغازه اقای اکرمی و … دور حرکت کنند.یا باغچه ای که تو همینبلوار زدند اول دیدید که چه مشکلاتی داشت.هر چه میکشیم از بی تدبیری و احساساتی وخود نمایانه عمل کردن مسئولین است.

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بانظرات آقایان موافقم هنوز ابهت مجسممه مرد خرما چیین بیشتر از این مجسمه است باید هرچه سریعتر برای آن فکری کرد.

  فاطمه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اون مجسمه بیچاره هم که لای درختا گیر کرده

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . من هم موافقم . با وجود زحمت زیادی که کشیده شده و از استادان خبره نیز استفاده گردیده این ایرادها در نظر اول به چشم می آید .

همشهري این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از زحمات کساني که باني اين امر شدند بايد عرض کنم که مجسمه بسيار کوچک بوده و توي ذوق ميزند . اي کاش اندازه مجسمه دو يا حتي سه برابر اين بود چون در آنصورت بيشتر به چشم مي آمد و ميتوانست به عنوان نماد بافق در آينده معرفي گردد . علي ايحال که مجسمه ساخته شده و کاري نميتوان کرد ولي ايراد ديگر نحوه نورپردازي است . اگر دقت کرده باشيد نور از پايين فقط بر قسمت پايه مجسمه ميتابد ، به نظر بنده اگر نور مستقيم به خود مجسمه بتابد ديد بهتري در شب خواهد داشت .

سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاملا گفته های آقای زعیمیان درست می باشد. نکات خوبی اشاره کردند. محل قرار گیری این مجسمه، با توجه به تخریب دور امامزاده، و شاید چشمانداز آینده ی این منطقه، بتواند توجیه پذیر باشد، اما در هر صورت اگر این محل، تبدیل به میدانی نمی شود، گفته ی آقای زعیمیان، به خاطر دو بعدی بودن دید بیننده، کاملا درست است و محل مناسبی نیست. ما اصولا، عادت داریم تصمیمات عمومی و شهری را در اتاقهای بسته بدون حضور کارشناسان انجام دهیم، برای این اقدام، و یا اقداماتی از این دست، باید حضور کارشناسان را جدی گرفت. مطمئناً نه فرماندار شهر، نه شهردار شهر، نه اعضای شورا و نه هیچ یک از مسئولین حال حاضر شهری ما، سابقه ی هنری نداشته و یا حداقل چنین نشان داده اند که ندارند.. بنابراین برای اجرای چنین طرح شاخصی، بایدهنرمندان تصمیم بگیرند. به نظر من، تا دیر نشده، این تندیس را باید از این محل، به مکان دیگری منتقل کرد. بهترین مکان، میدان مخابرات قدیم که هم اکنون المان شهری آقای نفیسی (طراح) در آن نصب است می باشد و المان به میدان 14 معصوم منتقل شود.. اما به دلیل اینکه باید دو جابجایی صورت گیرد، می توان پذیرفت که بهتر است این تندیس با طراحی مجدد پایه، به میدان 14 معصوم منتقل شود چرا که هم اکنون، خیابان 15 خرداد تا سپاه، در حال پیشرفت و زیبایی است و می تواند شهر را به اینطرف منتقل کرده و از ترافیک و شلوغی مرکز شهر، بکاهد. من تعجب می کنم که هنوز شهرداری پاسخی برای این اقدام نادرست خود، (به شهادت همه منتقدین و دست اندرکاران) در مورد محل نصب و طراحی نصب و پایه سنگی بسیار بزرگ و مجسمه ی کوچک ، که وحشی بزرگ را تحقیر کرده است، جوابی ندارد. اینهمه می گویند کارشناسان خبره نظر داده اند، لطف کنید نام کارشناسانی که تصمیم به اجرای این مجسمه در این منطقه و با این شکل گرفته اند را اعلام فرمایید. در ضمن، احترام خاصی نسبت به استاد سازنده ی آن که از بزرگترین مجسمه سازان ایران هستند قائلیم اما نصب این مجسمه، دارای عیوب بیشماری است که آقای زعیمیان، به درستی اظهار داشتند. بهتر است شهرداری، دلایل اجرای این مجسمه را در این منطقه ابراز دارند. البته همانند سرعت گیرها که هیچوقت کسی صحبتی نکرد!!!!!!

حقگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به عزیزان …اصلا این مجسمه کجاش شبیه وحشی بافقیه..یه تلفیقی است از مجسمه های دیگه مثل مجسمه فردوسی…درکل زحمتی کشیده شده ولی بی فایده

ah.b این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.با تمام نکته های مورد اشاره جناب زعیمیان موافقم مخصوصانکته هشتم .امیدوارم مسولین امر بموقع ومناسب اقدام نمایند.باتشکر

الف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگرمیدانستید که قرار بر این بوده که شهرداری حتما باید در دهه فجر امسال به هر طریقی که شده مجسمه وحشی را بسازد و آن را در نقطه ای از شهر نصب نماید دیگر اینقدر بهانه نمیگرفتید که سایزش کوچک یا سنگش بزرگ است یا قد و بالایش به وحشی نمیخورد!!! و الخ
شما فرهنگی های محترم هم اگر واقعا دلتان می سوزدچرا آنزمان که پیشنهاد ساخت مجسمه وحشی را در سطح شهر پخش کردند صاحب هیچ نظری و ایده ای نبودیدو همه منتظر ماندید تابسازند وامروز شما عیبهای آن را بگوئید واقعا می بایست مجسمه وحشی را چگونه می ساختند؟؟؟

شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و تشکر از فعالیتهای شهرداری بافق : جناب زعیمیان : جانا سخن از دل ما می گویی. و ای کاش همه عملی و اجرایی شود . وبه نظر بنده میدان چهارده معصوم ، المانی و علامتی در خور نام خود می خواهد .و می توان میدانی به نام وحشی بافقی طراحی کرد و یا میدان معلم را به نام وحشی بافقی تغییر داد و میدان بهارستان (نزدیک آموزش و پرورش ) را به میدان معلم و میدان بزرگ کمربندی به سمت باقرآباد،یزد ، سنگ آهن را به نام بهارستان نام گذاری نمود (البته اگر نام بهارستان ضرورت داشته باشد در غیر این صورت( بهترین نام برای آن میدان بزرگ ، نامی است که گردشگری بافق را نشان دهد به نظر بنده حقیر ). از باب مزاح در مورد مجسمه نصب شده هم باید بگویم ، شاید شاعر با خود چنین می اندیشد که ای کاش در زمان ما هم بانک رفاهی بود تا خود را بازنشسته می کردیم و چندرغاز حقوق بازنشستگی می گرفتیم . وشاید هم با اسناد و مدارک زیر بغلش در صف انتظار وام ازدواج یا وام چهار درصدی برای تهیه جهیزیه، رو به راسه بانکهای بافق من جمله بانک رفاه دارد.(با عرض معذرت ) . منتظر پیشنهاد دوستان هستیم.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۵:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کار هنری باید تحسین عموم را در پی داشته باشه اگر نداره یا باید به مردم بگید … یا اگر این انتقادات وارده اصلاح بشه و یا اگر فقط اهل هنر میفهمن جای این مجسمه ظاهرا باید در خانه هنرمندان باشد ضمنا در مورد مجسمه استاد زیاد گیری نیست اون چیزی که تو ذوق بیننده میزنه عدم تناسب اون با فضاست هرچند مجسمه عالی باشه مسائل جانبی اون در نصب از ارزش هنری اون کم میکنه در این کار هنری اون چیزی که بیشتر نمود داره سنگ زیر پای شاعر است

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقای زعیمیان واقعا به نکات خوبی اشاره کردین ،جدا از تمام این حرفها بعداز افتتاح این مجسمه خود شهردار و فرماندار محترم این نکات به ذهنشون نیومده که سریع ایرادات آن را رفع کنن یا واقعا” فک کردن مردم سرشون نمیشه همینم از سرشون زیاده!!!!!!

ملک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلامخدمت همشهریان عزیز…
هنوز هم به نظر بنده مجسمه ای که تنها ((((سر و گردن )))آن از بالای دیوار منزل استادگرانقدر و فرهیخته بافق جناب آقای توکلی روبروی ورزشگاه نمایان است بیشتر جلب توجه میکند
چرا ؟؟چرا ازآن مجسمه استفاده نشد؟؟؟

کاظم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نکات بسیار خوبی اشاره شده و بخصوص در مورد نکته سوم که اندازه و حجم مجسمه بطور کلی کوچک ساخته شده و با پایه سنگی بزرگ ، باعث شده این اثر خیلی خوب به چشم نیاید. ولی در مجموع کار بسیار خوبی بوده واز دست اندرکاران و بخصوص شهرداری تشکر میشود.

غریب اشنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من نمیدونم چه فکری کردن که همچین سکوی زشتی واسه این تندیس وحشی بافقی ساختن
جناب اقای مهندس عفتی همون بهتر که نیستی ببینی واسه تندیس به این زیبایی که دستور ساختش رو داده بودی چه سکوی نامناسبی ساختن که اصلا برازنده همچین تندیسی نیست

تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام غریب اشنا احسنت به تو

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نمی دونم چرا از مجسمه وحشی بافقی که هنرمند بافقی ساخته استفاده نکردن البته از نزدیک اونو ندیدم اما هربار از خیابان اداره تربیت بدنی رد میشم اونو میبینم

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و درود
اقای عفتی خداقوت
بالاخره مجسمه نصب شد
خدا قوت نصابان با سلیقه .

فاطمه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. نصب این مجسمه اینجا اصلا کار درستی نبود. اصلا نمیشه دید.
میشد به روش های بهتری وحشی بافقی رو به نسل های بعدی شناساند مثلا دوبیت هایی ایشونو روی دیوارهای رنگ و رورفته شهر بنویسن تا هم شهر جون بگیره و چهره شهر زیبا بشه و هم مردم با اشعار این بزرگوار آشنا بشن.
میشد به جای اینکه این همه واسه این مجسمه خرج بشه یه فکری به حال چاله چوله های شهر بکنن یا حتی میتونن دست اندازا رو بیشتر کنن(هههه)
یا اصلا به جای همه اینا چرا یه فکری به حال این پارکا نمیشه که 4تا خانواده اوقات فراغتشون به درستی بگذره
امیداورم مسئولین این کامنتا رو ببینن و از همه مهمتر انتقاد پذیر باشن.
به امید شهری زیبا

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۵:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
انشاالله که هر چه زودتر شهرداری فکری برای این موضوع بکنه

313 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عالی بود

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
خیلی خیلی ممونیم. خدا قوت به خاطر ساخت این تمثال و به خاطر آسفالت خیابان امام خمینی.
ولی از آن سو خیابان اصلی شهر را خراب می کنند و نزدیک سال نو پر رفت و آمدترین قسمت یک خیابان اصلی را به خاطر چند مغازه دار صاحب نفوذ و سرمایه دار می بندند؛ و چهره ی شهر را به هم می ریزند . آقای پورفلاح از شهر بی منار گفته بودند .منارش را ساختند . حالا شد شهر بی صاحب. این چه مدل بازسازی و تخریب است که با یکدیگر همخوانی ندارد. آنقدر از وقوع این واقعه دل مردم شهر به درد آمده است که هر خودرویی از این قسمت عبور می کند ناخودآگاه آن درد در زبانش جاری می شود و می گوید آخر برای چه و برای که بایستی اینگونه در تنگنا قرار بگیریم ؟ خداوند هدایتشان کند .من که نمی دانم از بابت کدام تدبیر و درایت بوده است که برخی با عنوان مسئول و کارشناس و …. روی کار آمده اند . یا در پی دریافت چه هزینه ی گزافی حاضر شده اند اینچنین چهره ی شهر را در هم بکوبند.
خدا هدایتشان کند انشاا…

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از همه دست اندرکاران نصب مجسمه شهردار محترم و طراح و دیگر عزیزان تشکر می کنم

سيد عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بايد سليقه و ذوق هنري در كار داشت وفقط سرعت عمل و…ملاك نباشه

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مجسمه!!!!!!!

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اصلا مجسمه به دل نمینشیند..امیدوارم هرچه سریعتر از روی این سنگها برداشته شود..شب هم که میشه انگار فقط نورپردازی برای سنگها صورت گرفته و مجسمه مدنظر نبوده..واقعا زشته

m.j این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۳:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مده از خنده فریب و مزن از غمزه خدنگ

رو که ما را به تو من بعد نه صلح است و نه جنگ

غمزه گو ناوک خود بیهده زن پس مفکن

که دل و جان دگر ساختم از آهن و سنگ

عذرم این بس اگر از کوی تو رفتم که نماند

نام نیکی که توانم بدلش ساخت به ننگ

بلبل آن به که فریب گل رعنا نخورد

که دو روزیست وفاداری یاران دو رنگ

آه حسرت نه به آیینه وحشی آن کرد

که توان بردنش از صیقل ابروی تو زنگ

Mahla bachari این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۵:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان عزیز…
خیلی وقته دنبال عکس این مجسمه وحشی بافقی و سازندش بودم… که امشب خوشبختانه اونو بدست آوردم و متوجه شدم هنرمند عزیز جناب استاد جعفر نجیبی زحمت این کار رو کشیدن….
بنده فقط خواستم یک چیزی رو ب عرض دوستان برسانم…
پایه سنگی ک زیر پای مجسمه وحشی بافقی هست… کار دست داداش کوچیک خدا بیامرز بنده، عباس بچاری لفته، است…. 😢
درسال ۹۴ با نظارت جناب نجیبی داداشم این سنگ رو با مشقت و سختی زیاد… و البته شور و شوق و هیجان خاصی تراشید… یک سال بعد… در آبان ۹۵ داداشم بر اثر سکته مغزی… در سن ۲۵سالگی… دار فانی را وداع گفت…
شاید بنظر بیشتر عزیزان این پایه زیبایی خاصی نداره… ولی در چشم ماها… زیباترین اثر و زیباترین تراش و زیباترین یادبود از آن غنچه نوشکفته ما هست…
دعا میکنم تا سالیان سال این اثر پا بر جا بماند و همیشه یاد و خاطره داداش عزیزتر از جانمان رو زنده نگه دارد
بازهم ببخشید از اینکه وقت شمارو گرفتم… تندرست و سلامت و دلشاد و موفق باشید انشالله 🌷