پرستاران بیمارستان بافق صبورترین پرستار هستند

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

گفتگو با همشهریان بافقی:
پرستاران بیمارستان بافق صبورترین پرستار هستند
به مناسبت سالروز تولد اسوه صبر و استقامت حضرت زینب(س) و روز پرستار خبرنگار” بافق فردا” به سراغ بیماران بیمارستان ولیعصر (عج) بافق رفت و با آنان در رابطه با عملکرد و رفتار پرستاران این بیمارستان به گفتگو نشست.
علیرضا بنازاده راننده “دامپتراک” و نیروی شرکت شهداب که حدود یک سال و چهار ماه است هفته ای سه بار و هر بار 4 ساعتی در بخش دیالیز بیمارستان به سر می برد می گوید: پرستاران این بخش بسیار دلسوز هستند. با اخلاق و رفتاری خوش با بیمار برخورد دارند.
وی می افزاید: بیماران دیالیزی به دلیل این که ساعات زیادی را باید بر روی تخت بیمارستان به سر برند نیاز به همراهی و همدلی دارند. تا این همراهی التیام بخش دردهای آنان باشد.
بنازداه با بیان نام پرستاران بخش دیالیز ادامه می دهد: رسیدگی پرستاران به بیمار در حد عالی است. “زهرا باقری”، “عزت کاظمی”، “طیبه شمس الدینی” و “عشرت رنجبر” حتی خدمات بخش “زهرا حسنی نژاد” و “ناصر غلامزاده” از هیچ گونه مساعدتی برای بیمار دریغ نمی کنند. و موردی هم در طول این یکسال و چند ماهی که من به بخش دیالیز مراجعه می کنم به وجود نیامده است.
فاطمه دهقانزاده بغداد آبادی بیمار بخش داخلی که چند سالی است از مشکل ریه رنج می برد بیان می کند: به دلیل بیماری که دارم ماهی یک بار باید در بیمارستان بستری شوم .خدا را شکر که تاکنون هیچ رفتار ناشایستی از هیچ یک از پرسنل بخش مشاهده نشده است.
وی تصریح می کند: پرستار در هر جای دنیا باشد زحمتکش،یار و یاور بیمار است.

 

IMG_2830
مادر علی اکبرشریعتی که فرزندش چهار روزی به علت سرماخوردگی و تب شدید در بخش اطفال بستری بود چنین می گوید: فکر می کنم سخت ترین کار بیمارستان در این بخش باشد. یک طرف نگاه معصومانه کودکان بیمار و سمتی دیگر بیقراری و حساسیت مادران باعث می شود پرستاران بخش از استرس بیشتری برخوردار باشند.
در این چند روزی که فرزندم بستری است کوتاهی از جانب هیچکدام به چشم نخورد. تعداد معدودی ازپرستاران هستند که با صدا زدن به بالین بیمار می آیند. این را هم من به حساب حساسیت مادران می گذارم. چرا که مادر در هنگام مشاهده کودک بیمارش خود نیز بیقرار است. “لیلاحسینی ابراهیمی” و صدیقه کریمی” و ” افسانه حاجی حسنی ” پرستاران این بخش با برقراری صمیمیت به کودک دارو می دهند. “لیلاحسینی ابراهیمی” هنگامی که به داخل اتاق می آید با بیان کلماتی چون خاله جان ، پسر قشنگ ، حالت چطوره و… باعث آرامش کودک و حتی مادر می شود.
وی عنوان می کند:رگ گیری کودکان کاری بس دشوار است و ای کاش اجازه می دادند مادر بالای سر کودک بماند. ما در آن زمان ترس و واهمه بیشتری داریم. دعا می کنم خداوند اجر و پاداش تمام زحمات را به آنان بدهد.

 

 

IMG_2832
“نجمه محمدی” مادر یکی از کودکان که به علت تب شدید کودکش از جوادیه نوق به بیمارستان بافق مراجعه کرده است در این گفتگو می گوید: سال قبل فرزندم به علت تب شدید در بیمارستان رفسنجان بستری شد. ولی وجداناً رسیدگی در این بیمارستان و خصوصا در این بخش بسیار خوب است. چون در این شهر غریب هستم نمی توانم نام پرستاران را بیان کنم اما خوش اخلاقی و خوش رفتاری پرستاران بخش اطفال قابل تقدیر است. دوست دارم اعلام کنم پرستاران بیمارستان بافق صبورترین هستند.

 

IMG_2833
در ادامه یدالله ابوالحسنی بیمار دیابتی بیمار بخش “سی سی یو” اظهار می دارد: من شده ام مشتری همیشگی . هر از چند گاهی در بیمارستان بستری می شوم. پرستاران دلسوز و صبور هستند. ” فاطمه جواهری” پرستار بخش سی سی یو یکی ازبهترین های عالم است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲۹
برچسب ها: