به راستی تکلیف ما چیست؟!

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

یکی از سنت های الهی، مورد آزمون قرار دادن بشریت است که به واسطه این امتحان نتایجی مثل مشخص شدن سره از ناسره به دست خواهد آمد.
بشریت از بدو تاریخ تاکنون در شرایط مختلف مورد آزمایش ها و اتمام حجت های گوناگونی قرار گرفته است تا حقایق روشن شود و در این برهه زمانی وشرایط کنونی عصر غیبت نیز، آزمون ها، حادثه ها و فتنه هایی رخ داده و خواهد داد که موفقیت در این آزمون ها نیازمند راهبری عالم و بصیر است که در اتفاقات و حوادث رنگارنگ دچار گمراهی و تحیّر نگردد؛ حضرت حجت (عج)، راهکار رهایی از تحیّر ها و سر درگمی ها در اتفاقات دوره ی غیبت را به انگشت اشاره ی الهی خویش نشان داده اند، و آن راهکار همانا تمسک به « ولایت فقیه » است: « وَ أَمَّا الْحَوَادِثُ الْوَاقِعَةُ فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَى رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ وَ أَنَا حُجَّةُ اللَّهِ »؛ در حوادث واقعه و امور و قضایای سانحه، به راویان حدیث ما رجوع نمائید؛ زیرا که آنها حجت ما بر شمایند و من حجت خدا بر همه.
در حدیث فوق، امام زمان (عج) ضمن اینکه راهکار رهایی از حوادث را بیان می فرمایند، با امت اتمام حجت سنگینی می کنند که در نبود من، گوشتان به دهان ولی فقیه باشد و نگاهتان به خط ولایت.
آری، در شرایط غیبت این گونه مورد امتحان قرار گرفته ایم و این طور با ما اتمام حجت شده است و تکلیف را بر ما روشن نموده تا از مسیر ولایت منحرف نشویم.
بدین صورت که اگر به مطالبات مختلف ولی فقیه، رهبر فرزانه انقلاب از جمله ” شرکت در انتخابات و برگزیدن اصلح ” به شیوه ی ” نظری و عملی ” لبیک گفتیم، در امتحان پیروز شدیم و به تکلیف خود عمل کردیم؛ که سربلندی در این آزمایش، موفقیتِ در آزمون لبیک گفتن به حکومت مهدوی را در بر خواهد داشت. در غیر این صورت، وِل معطلیم!
همچنین باید در لبیک گفتن به مطالبات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… مقام عظمای ولایت، این کلام رهبری را مد نظر داشته باشیم که ” هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی رود ” و این شیوه را سر لوحه ی کار خود قرار دهیم و به صورت تشکیلاتی مطالبات رهبری را رصد کنیم و در هر لباسی ( لباس روحانیت، دانشجو، بسیجی، معلم، کشاورز و … ) که قرار داریم؛ به قدر توان خود جهت اجرایی شدن این دغدغه ها گام برداریم.
همچنین در این مسیر، اختلاف نظرها و سلیقه ها باید حل و فصل شود و من ها به ما تبدیل شود؛ زیرا هدفی والا مبنی بر توجه به دغدغه های ولی فقیه – که مورد اشاره امام زمان (عج) می باشد – وجود دارد و نباید گذاشت این اختلاف سلیقه ها ما را از مسیر خارج یا حرکت ما را سست کند.
در این امتحان و محک است که مرد میدان مشخص می شود. آری همه باید پا به رکاب در میدان عمل وارد شویم و
لباس خاکی بر تن کنیم و پشت خاکریز خط مقدم قرار بگیریم و با لبیک گفتن “عملی” از خط ولایت دفاع کنیم.
عباسعلی محمدی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
قف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی توی این متن، کلمه ی “ول معطلیم” رو باید به نام احمد شاملو، سکه زد… بابا کلمه ی عالی هست. یعنی مرحبا به آقای محمدی

سفلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۳:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تکلیف امروز رای به مهندس جواد تشکری است زیرا که او ولایی است و بر خلاف بعضی ها فقط حرف نمی زند . با شناختی که از آقای محمدی دارم ، او نیز مهندس تشکری فردی مناسب برای مجلس می داند و به او رای خواهد داد .
تکلیف ما امروز رای به تشکری است

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما تا به امروز بازیچه بزرگترهاو حزب و گروه شده ایم دیگر بس است بزرگترها تا کوچک نشده اند برخیزند و حرکتی کنند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جاهایی دیگه همینطور دارن پارتی بازی میشه که اگر با چشمان خودمان نمیدیم میگن الکی هست اخه این مسلمانی هست خدایش بگو کسی این مطلب را میخونه یاپست را میخونه پس خبرنگار شدی برای چی که گره ای از یک هم وطن برداری لطفا