لزوم اعتبار بخشی به جایگاه زنان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در راستای ارتقا سطح فرهنگی جامعه

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۳ فروردین ۱۳۹۵

رییس دفتر بانوان و خانواده فرمانداری گفت: برنامه‌های هفته زن با محوریت تقویت نقش و جایگاه زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی و با الگوگیری از سبک زندگی و سیره حضرت فاطمه (س) برگزار می شوند.

ناهید مظفری افزود: با همکاری فرمانداری‌و دستگاه‌های اجرایی شهرستان بیش از یکصد ویژه‌ برنامه مختلف در سطح شهرستان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر پیش بینی شده است.
رییس دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری بافق برگزاری کارگاه‌های آموزشی در راستای تحکیم و تعالی خانواده، برپایی کارگاه‌های آموزشی در راستای پرداختن به موضوع سلامت بانوان، برگزاری مراسم جشن میلاد کوثر برگزاری نمایشگاه‌ صنایع دستی
و توانمندی‌های زنان را از جمله برنامه های این هفته برشمرد و ضمن تاکید بر لزوم اعتبار بخشی به جایگاه زنان به عنوان سرمایه‌های اجتماعی در راستای ارتقا سطح فرهنگی جامعه افزود: در دولت تدبیر و امید فعالیت‌های حوزه زنان بیشتر حول محور آموزش و افزایش سطح آگاهی و توانمند سازی زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مورد توجه بوده است.
ما برای برنامه ریزی در این امر به اعتبارات ویژه ای نیاز داریم.
این مسئول تصریح کرد: برای استفاده از ظرفیت زنان توانمند در جامعه باید قوانین وضع شود تا زن بتواند با حفظ نقش مادری توانمندی های خود را نیز عرضه در جامعه بکار گیرد و در عین حال وظیفه مادری و همسری خود را نیز عمل کند.
وی با بیان اینکه ما با کم توجهی به مسایل زنان و خانواده باعث افزایش آسیب های اجتماعی خواهیم شد بیان کرد: برپایی نمایشگاههای دائمی برای عرضه تولیدات زنان سرپرست خانواده نیز موردی است که بارها تاکید شده و نیازمند توجه بیشتر مسئولان بخصوص شهرداری و شورای شهر میباشد.

مظفری دیدار با خانواده های شهدای زن، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه بانوان در رشته های مختلف، برگزاری جشنواره صبحانه سالم با رویکرد سادگی و سلامتی را از دیگر برنامه های این هفته در بافق عنوان کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها: