کلید پیروزی: همدلی سایر کاندیداها، شبکه های موبایل، جلب نظر مردم سایر شهرها

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
شنبه - ۱۴ فروردین ۱۳۹۵

کلید پیروزی: همدلی سایر کاندیداها، شبکه های موبایل، جلب مردم سایر شهرها

نتیجه انتخابات هفتم اسفند برای بافقی‌ها بوی امید آغشته به بیم می‌دهد. از یک طرف خوشحالیم که از میان انبوه کاندیداها، یک بافقی بالاترین رای را آورده است و از سوی دیگر، نگرانیم از اینکه رای کاندیداهای حذف‌شده جذب رقیب همشهری‌مان شود و بازی سرنوشت را دوباره ببازیم.

از نظر من، فارغ از اینکه نتیجه دور دوم و سرنوشت نماینده نهایی چه شود، نتیجه انتخابات دور اول، بسیار روحیه‌بخش و شادکننده بود. من در پی تعیین کاندیدای برتر و اصلح نیستم و صلاحیت آن را هم ندارم، ولی رای بامعنی مردم بهاباد و بافق به یک کاندیدا نشان از رشد سیاسی مردم و پخته‌شدن جهت‌گیری‌های آنها است. مردم بافق و بهاباد به این نتیجه رسیده‌اند که همه مشکلات سابق آنها از نزاع‌های بی‌معنی گذشته بوده است. این مردم، عمل خود را در سابقه خود موثر می‌دانند و جبر روزگار به آنها آموخته است که تفرقه‌های نعمتی-حیدری گذشته را فراموش کنند و در کنار یکدیگر بایستند. میوه این نهال پرثمر را قطعا در آینده بافق و بهاباد خواهیم دید؛ چه مجلس دهم به ما برسد و چه نرسد.

اما، بردن دور دوم انتخابات مجلس و راه‌یافتن جناب صباغیان به مجلس، باردهی این نهال نوپا را تسریع خواهد کرد. پیروزی در دور دوم نیازمند همدلی و همراهی بافقی‌ها و بهابادی‌هاست:

1-بنده به عنوان یک عضو کوچک از این جامعه چندده‌هزار نفری عاجزانه خواهشمندم تمام کاندیداهای بومی دور اول در قالب یک اعلامیه، پشتیبانی خود را از آقای صباغیان اعلام کنند و مردم را به حمایت از ایشان دعوت کنند. این پشتیبانی حتما در دلگرمی و شور مردم ثمراتی خواهد داشت.

2-لازم است تیم تبلیغاتی آقای صباغیان از پتانسیل بسیار قوی شبکه‌های موبایل (مانند تلگرام و…) استفاده کنند.گستردگی و دسترسی بالای شبکه‌های موبایل، دست‌یابی سریع و مطمئن به اخبار ستاد انتخابات را فراهم می‌کند.تشکیل گروه‌هایی برای مناظره بین موافقان و مخالفان، اعلام برنامه‌ها و مواضع انتخاباتی و… انگیزه‌های خفته مردم را برای رای‌دهی، آشکار و تقویت می‌کند.

3-برای جلب رای مردم سایر شهرستان‌های حوزه انتخابیه، لازم است با سفر به این شهرستان‌ها و انجام جلسات رودررو با معتمدان و آحاد مردم، حمایت از خواسته‌های آنها تضمین شود. مردم سایر شهرها باید بدانند که صباغیان فقط دغدغه مردم بهاباد و بافق را ندارد و نیازهای آنها را هم در نظر دارد؛ تنها در این صورت می‌توان به آرای سایر شهرها امید داشت.

4-رسانه‌های گروهی بهاباد و بافق باید تمام خبرهای ستاد آقای صباغیان را بدون ملاحظات قومی و قبیله‌ای و سیاسی پوشش دهند و در این راه، هیچ کوتاهی نداشته باشند.

 

بازی سرنوشت پیش رو و توپ در زمین ماست؛ بیایید این بازی را کامل کنیم.

 

ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم؛ بیگمان خداوندآنچه قومى دارند رادگرگون نكند،مگرآنكه آنچه دردلهايشاند ارند،دگرگون كنند

 

عباس عسکری

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله ماپیروزیم

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از آقای عسکری.امیدوارم مردم بافق وبهابادیک باردیگر مثل دوره اول اتحاد وهمدلی خود را نشان دهند

آزاده بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگرآقای صباغیان رای آورد ورای اورا همانند رای (خانم خالقی) دراصفهان باطل کردند چه کنیم؟

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای مهندس عسکری . جانا سخن از زبان ما می گویی. انشاءالله بافق سرفراز خواهد شد

ص این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری، با احترام، پیشنهاداتی که دادید کاملا شعارگونه و برای جلب نظر رای در یک شهرستان برای شورای شهر، بد نیست. این پیشنهادها، هیچکدام نمی تواند گره ای باز کند، تنها کاری که صباغیان برای برنده شدن می تواند انجام دهد، جلب نظر اصلاح طلبان، و تشویق آنان به رای دادن است چرا که با حضور یک کاندید اصولگرا و یک کاندیدای مستقل، اصلاح طلبان دلیلی برای رای دادن ندارند. بلکه می خوهند با عدم شرکت در انتخابات ، در دور دوم نشان دهند که رای اصولگرایانی نظیر بابایی و حتی همین صباغیان (چون از نظر اصلاح طلبان وی اصولگراست) به اندازه ای نیست که بیرزد. یعنی همان سی درصد کل آرا… منظور این است که در صورتی که اصلاح طلبان شرکت نکننند تنها چیزی بین 45 تا 55 هزار رای انداخته می شود که مطمئنا در این صورت سهم آرای بابایی بین 30 تا 35 هزار و سهم صباغیان 15 تا 20 هزار رای خواهد بود. اما اگر صباغیان با اصلاح طلبان همدل شود، مطمئنا بیش از سی هزار رای خفته، بیدار می شوند و دلیلی برای رای دادن پیدا می کنند….

شس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تیتر باحالی زدین: “جلب مردم سایر شهرها” خخخخخ ……….یعنی حکم جلبشون رو بگیریم که نرن رای بدن…. بابا “جلب نظر مردم سایر شهرها” نه جلب خودشون