گاوهای شیردهی که در بافق سلاخی می شوند

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
شنبه - ۱۴ فروردین ۱۳۹۵

گفتگو با دامداران بافقی:
عدم خرید شیر در بافق باعث ذبح گاوهای شیرده شده است
بالا بودن قیمت نهاده های دامی وعلوفه و عدم خرید شیر در بافق گاوداران و دامداران این شهرستان را بر آن داشت تا به اجبار دست به ذبح گاوهای شیرده خود زنند.
محمد غفاری یکی از دامداران بافقی که حدود 20 راس گاو شیرده دارد و تاکنون 4 راس از آنان را به همین علت ذبح کرده است در گفتگویی با خبرنگار”بافق فردا” گفت: شیر از یزد به بافق حمل می شود و مغازه داران بافقی به علت این که قیمت آن در مقایسه با قیمت شیر در بافق کیلویی 200 تومان کمتر است آن را خریداری می کنند.
وی افزود: گاوهای زیادی شیرده در بافق ذبح شده اند. به ادارات مربوطه نیز مراجعه شده اما کسی پاسخگو نبود. اگر بدین روال پیش برود تمامی گاوها را ذبح خواهم کرد. حتی فردی از یزد مغازه ای در بافق راه اندازی کرده و شیر از یزد می آورد.
غفاری ادامه داد: دامدار بافقی باید برای تهیه خوراک دام کیلویی 1500 تومان پرداخت کند در صورتی که همان خوراک در یزد به قیمت هر کیلو 850 تومان به فروش می رسد. جهاد کشاورزی در سال خوراک حواله ای نمی دهد تا از یزد بیاوریم و به صرفه باشد.
این دامدار بافقی که به شغل قصابی نیز مشغول است در بخشی دیگر از سخنان خود اشاره ای به مشکلات صنف قصاب های بافقی نمود و بیان کرد: خودم یکی از قصاب های بافقی هستم و روزانه بالاترین فروش گوشت را در بافق دارم اما تاکنون برای حمل گوشت از کشتارگاه بافق با مشکل روبرو هستم. ماشین حمل گوشت برای قصاب ها فراهم نمی کنند.
مهدی کارگران یکی دیگر از دامداران و گاوداران در این گفتگو اظهار داشت: به علت اینکه شیر از یزد به بافق وارد می شود و مغازه داری هم شیر خود را به بستنی فروشی ها و مغازه ها با قیمت ارزان می فروشد فروش شیر، گاوداران شهرستان با مشکل روبرو شده است.
وی افزود: لااقل اگر این شیر در تابستان توسط بستنی فروشی ها خریداری می شد مشکلات دامداران نیز کمتر بود. و مجبور به ذبح دام های خود نبودند. تعدادی تمام سرمایه خود را برای احداث دامداری ها و پرورش گاو شیرده هزینه کرده اند و در حال حاضر با این مشکلات روبرو هستند.
وی تصریح کرد: صبح امروز جلسه ای با حضور فرماندار، رییس اداره صنعت،معدن و تجارت،رییس جهاد کشاورزی و بخشدار در محل فرمانداری برگزار شد پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد شرکت تعاونی تشکیل و نسبت به جمع آوری شیرهای گاوداران اقدام کند.
مهدی کارگران گفت: امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل رفع شود و نسبت به خرید شیر گاوداران بافقی تدبیری اندیشیده شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ماکه همیشه برای گرفتن شیر تو صف باید وایسیم.
کارخانه فرآوری شیراحداث کنند.نه اینکه مثل ی کارخونه که درباقرآباداحداث شدوفقط وامش گرفته شدوبعداعلام ورشکستگی وتمام.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در مورد قصابیها همه میدانیم که بعضی از قصابها گوسفندان خود را در مکانها ی غیر بهداشتی ودر طویله ها و آغول های شخص و بعضا” خیلی کثیف ذبح میکنند و به نظر میرسد شبکه بهداشت هم هیچ نظارتی ندارد ..اگه کسی هم قبول ندارد اسم بردنشون زیاد سخت نیست .خواهشمندیم رسیدگی شود.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نکته قابل تامل در خصوص تامین گوشت شهرستان این است که ذبح صورت گرفته در کشتارگاه کمتر از نیمی از نیاز شهرستان را هم تامین نمی کند که یکی از دلایل آن ذبح در مکان هایی غیر از کشتارگاه است که بعضا برخی از این مکان ها بسیار کثیف و آلوده می باشد.

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۷:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام واحترام
پیروتاییدکامنت بافقی، فروردین ۱۵, ۱۳۹۵ at ۱۲:۴۷ ب.ظ بنده هم دیده ام که بعضیهابخاطراینکه کشتارگاه نروندوهزینه نکننددامهای خودرادرطویله وآغولهای خودبصورت پنهانی وبعضادامهای لاغروضعیف وشایدمریض راذبخ می کنندوجالب اینکه گوشتهاراهم درقصابیشان به فروش می رسانندومتاسفانه نظارتی هم نیست .لطفاپیگیری ورسیدگی بفرمایید.باتشکروامتنان لازم

داود/D این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام . چه خوب بود تدبیری اندیشیده میشد تا شیر به این خوبی که حداقل طبیعی بودنش گویای همه چیز است بین کودکان مدارس که نسل بعدی این شهرستان هستند توزیع می شد . اینجوری لا اقل مشکل نداشتن مسئولین با ذکاوت شهرستان در آینده هم حل میشد.( شیرهای پاکتی که با مواد نگهدارنده به حلق این طفلای معصوم ریخته میشود چه ثمر دارد ) شهرهای دیگر بدلیل وسعت و عدم دسترسی آسان به محصولات طبیعی چاره ای جز این ندارند که از محصولات ماندگار استفاده کنند ما که نباید مثه اونها باشیم .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام نظری که درمورد تعاونی دادین خوبه ولی به شرط اینکه دوسه نفری هستن که درهمون گاوداری شیر شون را تبدیل به ماست وچیزهای دیگه میکنند وهیچ کس نیست ک جلوشون رو بگیره نه بهداشتی نه نظارتی.اول به اون قضیه پیگیری کنید بعد درمورد شرکت تعاونی و شیرتون بحث وگفتگو کنید.ممنون انشاا… به نظرم فکر کنید ودرموردش بحثی داشته باشین.

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چگونه گوشت سالم بگیریم
بعداز گزارش سلاخی گاوهای شیری کامنتهایی مبنی بر ذبح غیر بهداشتی و غیر قانونی در آغول ها و مکانهای آلوده نوشته شد. باتشکر از صنف قصابهای با انصاف واقعا” جای تاسف دارد که برخی از قصابیها جهت گریز از پرداخت مبلغ ناچیزی از حق الزحمه کشتارگاه وبه خاطر کشتار هرنوع گوسفند غیر سالمی حاضرند با جان مردم بازی کنند .واقعا جای تاسف است
حال گلایه از نظارت واحد بهداشت و شهرداری بافق است چرا نظارت نیست .شاید بعد از خواندن مطلب خواهند گفت کسی تا بحال گزارشی نداده .یعنی حتما” باید مردم از وقت و کارشان بزنندو فقط به دنبال گزارش دهی باشند.البته در مورد خود مغازه ها باید بگویم دست شما درد نکنه خوب پیگیری میشود یعنی ظاهر کار را خوب حفظ میکنید.اما در مورد گوشتی که بدون مهرو لاک وارد بعضی مغازه ها میشود نیز باید به طور جدی پیگیر ی گردد.
نمیدانم شاید هم نیاز باشد مردم کمپینی با هدف اصلاح موضوع و با نام از (قصابیها گوشت نخرید) ایجاد کنند یا واقعا” شبکه بهداشت شماره ای مستقیم اعلام کنند تا مردم قصابهای بی انصاف را اعلام کنند.به هرحال مریضی در بافق خود به خود و به دلایل خیلی زیاد در حال جوشیدن است پس همه دست به دست هم بدیم و با جلوگیری از ورود گوشتهای غیر بهداشتی و ناسالم وکشتارهای خیلی خیلی کثیف جلوگیری کنیم .یا علی گفتیم وعشق آغاز شد

بافقی اصل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا بعضی از قصابی ها مراعات نمیکنن .مثل قصابی…. که واقعا وقتی میریزد تو آغوشش و محل قصابی می بینی از هرچی گوشتها سیر میشی