رسوخ در دل ها، رمز موفقیت، “تکرار میکنم” رسوخ در دلها

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
با تثبیت قانون کسب حداقل 25 درصد آرا برای ورود مستقیم به مجلس، تقریبا بر همگان آشکار بود که نتیجه انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه مهریز، در دور دوم مشخص می شود.
از بین کاندیدها، احتمال راهیابی به دور دوم برای آقایان فرهمند و زارع زاده به دلیل سابقه نمایندگی اشان و از سوی دیگر آقایان بابایی و زارع بیدکی به دلیل حمایت احزاب و گروه ها، و در آخر آقای صباغیان بخاطر کسب رای بالا در انتخابات مجلس گذشته، از سایر کاندیدها بیشتر به نظر می رسید. از میان افراد مذکور این شانس برای آقای فرهمند، به دلیل حسن عملکرد و جمعیت بالای حوزه ابرکوه از سایرین بیشتر بود اما پس از اعلام نتایج، عدم راهیابی آقای فرهمند به دور دوم قابل پیشبینی نبود. (شاید بتوان 5000 رایی که از حوزه ابرکوه بواسطه فعالیت گروه ها و افراد سیاسی اصولگرا، از سبد رای آقای فرهمند کسر و به سبد رای آقای بابایی اضافه گردید را مهمترین عامل آن دانست)
از سوی دیگر با توجه به عدم حضور آقای صباغیان در لیست های انتخاباتی احزاب، عدم سابقه نمایندگی ادوار گذشته مجلس، نزدیک نبودن به نهادهای قدرت و ثروت و همچنین هزینه های تبلیغاتی بسیار اندک وی، کسب 27500 رای با اختلاف بیش از 4500 رای با نفر دوم، نیز قابل پیش بینی نبود. قطعاً عوامل مهمی نیز در کسب این نتیجه تاثیرگذار بوده اند که اهم آنها عبارتند از:
1- در شهرستان های بافق و بهاباد علی رغم تعدد کاندیدها، قریب به 80 درصد آرا به نفع آقای صباغیان به داخل صندوق ها ریخته شد. که این امر ناشی از اعتماد و شناخت کامل مردم نسبت ایشان بوده است و با توجه شناخت روزافزون مردم سایر شهرهای این حوزه نسبت به ایشان، امکان تکرار این نتیجه دور از ذهن نیست.
2- از دیگر عوامل موثر در رای بالای ایشان می توان به فعالیت های فراجناحی ایشان که هم مورد پذیرش اصولگرایان و هم اصلاح طلبان بوده است اشاره نمود و انتصاب ایشان به جریان های تندروی اصولگرا و اصلاح طلب، اجحاف در شخصیت مستقل و فراجناحی ایشان است.
3- در انتخابات اسفند 94 این حقیقت که مهمترین دلیل پیروزی، رسوخ در دلهاست به اثبات رسید و ما شاهد آن بودیم که با صرف تعداد اندکی پوستر و یا یک پیام ویدیویی، می توان بر تبلیغات گسترده رقیب فائق آمد. به نظر می رسد که رای بالای آقای صباغیان نیز از این جرگه مستثنی نبوده است. پس واضح و مبرهن است کشاورزانی که خود شاهد احقاق حقوق از دست رفته خویش، بدون دریافت هیچگونه حق الوكاله ای بوده اند و یا معلمانی که شاهد پیگیری مجدانه حقوق صنفی خود توسط معلمی شجاع بوده اند، بی شک ایشان را بدون هیچ تبلیغی اصلح دانسته اند.
با توجه به تاثیر عوامل مذکور و همچنین احتمال حمایت لیست امید از آقای صباغیان به عنوان کاندید مستقل و به استناد اینکه در انتخابات مجلس هشتم و نهم حوزه انتخابیه مهریز، فردی پیروز میدان بوده است که در دور اول بیشترین آرا را کسب کرده بوده، به نظر می رسد که نماینده بعدی این حوزه آقای صباغیان باشند.
به امید ایرانی سبز و آباد
حامد فخاری زاده بافقی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۵:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشن از این تحلیل ها نکنیدباعث تفرقه و کاهش اراء صباغیان میشه

علیرضا کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۷:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دکتر ممنن سپاس از تحلیل خوبتان

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار عالی آقای دکتر

مهديزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با توجه به درج خبر حمايت شوراي اصلاح طالبان استان از آقاي صباغيان احتمال دارد همان بلايي که سر آقاي فرهمند در ابرکوه آمد، در بافق هم اتفاق بيافتد که حمايت گروه هاي سياسي از محمد رضا بابايي باعث شد 5000 راي فرهمند در ابرکوه برود بسمت بابايي و احتمال اين خطر در بافق و بهاباد هم وجود دارد که بخاطر حمايت هاي حزبي راي آقاي صباغيان از دور اول کمتر شود و بنظر بنده اگر آقاي صباغيان بصورت مستقل باشن راي بالاتري مي آورند.

محمد رضابرزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۶:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای بافقی تنها دلیلی که می تواند برای کلیه جناحهای سیاسی صباغیان را جذاب کند روح صداقت،مردم داری، عدالت خواهی به معنای واقعی، شجاعت دیگر صفات وی می باشد. خواهشا شما تفرقه نیاندازید مردم خدشان تصمصم خواهند گرفت

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي برزگري عزيز
شايد در مورد مردم بافق وبهاباد درست باشد ولي بايد ساير شهرها را در نظر داشت مثلا در ابرکوه در دور اول نماينده اصلاح طلبان (زارع بيدکي)فقط 2300 راي آورد ولي بابايي نماينده اصول گرايان 5000 راي آورد بنابراين چون راي ساير شهرستان ها هم تعيين کننده است با يد با هوشياري عمل شود و گول اصلاح طلبان را نخوريم