با رای خود بسازیم فردای بهتری را

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
شنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
تحلیل انتخابات  کار فوق العاده مشکلی است علی الخصوص اگر قرار باشد قبل از برگزاری انتخابات تحلیلی ارائه دهید  ونتیجه ای را پیش بینی کنید .
دلیل آن هم کاملا مشخص است چون مردم ایران مردمی احساساتی هستند و نمی توان رفتار آن ها را پیش بینی کرد و همواره باید صبرکرد تا تنور انتخابات داغ شود و التهاب و هیجان انتخابات بالا بگیرد و تمام رقبا برگ های خود را رو کنند تا بتوان حدس زد که چه برنامه ای دارند  ودقیقا به همین علت است که  هرچه به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می شویم تصویر نماینده پیروز, شفاف تر می شود و پازل انتخابات تقریبا قبلا از اعلام نتایج تکمیل می شود.
شهر ما در یک پیچ تاریخی حساس یا نقطه عطفی مهم  قرار گرفته است و قرار است که بعد از سی و هفت سال اولین نماینده را از این خطه به مجلس بفرستیم و تاریخ ساز شویم و بدون شک این پیروزی در میزان پیشرفت های آینده شهرمان مثمر ثمر خواهد بودوراههای بسیاری را برایمان هموار می سازدودردهای کهنه ما را تا حدودی التیام می بخشد.
مطالبی که در این جا نگاشته می شود فقط یک تحلیل است  که نگارنده با توجه به شناخت و میزان آگاهی خود  آن را بیان می کندو اصراری بر تحقق یا عدم تحقق آن ندارد چون بازیگران اصلی صحنه اتنخابات مردم هستند که سرنوشت را تعیین می کنند.
 هرفرد می تواند تحلیل خود را بیان کند و یا راههای موفقیت  آقای صباغیان را عنوان کند و هر کاری که از دستش برمی آید برای پیروز شدن وی به کار برد و اگر هم کاری از دستش برنمی آید به تخریب نپردازد و دیگران را دلسرد و ناامید نسازد و بازی را از همین الان تمام شده به حساب نیاورد و فقط سکوت کند تا مردم یک بار دیگر انتخاب خود را انجام دهند.
 به نظر نگارنده برگ برنده  ما در این انتخابات  ؛ شکست جناحی است که تمام قد از آقای بابایی حمایت کرده است .
بابایی تنها نامزدی بود که رسما از طریق شورای مرکزی اصولگرایان  معرفی شدوتوانست خود را به دور دوم بکشاند.
اصولگرایان در انتخابات هفتم اسفند نشان دادند که به طور جدی در مسیر ریزش قرار دارند: هم ریزش آرا و هم ریزش افراد. جریان اصولگرایی، یکی از دو جریان اصلی سیاسی کشور است که به واسطه ندانم کاری، خودخواهی و زیاده طلبی گروهی افراط گرا در حال اضمحلال است و اصولگرایان استان یزد هم از این قاعده مستثنی نیستندو بعید به نظر می رسد که بابایی خود را اصولگرای مطلق معرفی کند بلکه به نظر می رسد که می خواهد خود را اصولگرای معتدل یا متمایل به اصطلاح طلبان نشان دهد که این خود نتیجه شکست قطعی تفکر اصولگرایی است که واهمه شدیدی از انتخاب مردم دارند.
اما استقلال آقای صباغیان در این دوره می تواند به نفع او تمام شود و فکر کنم اصرا ر دوستان بر حمایت اصلاح طلبان از وی خطر بزرگی باشد که نتیجه را به ضرر ما تمام می کند. نباید از هول حلیم در دیگ بیفتیم و فکر کنیم حال که اصولگرایان وجهه ای در میان مردم ندارند ومردم از اصولگرایان روی گردانند پس لباس اصلاح طلبی به قامت صباغیان بپوشانیم  و اورا اصلاح طلب جا بزنیم تا مردم به سوی او متمایل  شوند.
  آقای صباغیان در دور اول با شعار استقلال وارد شده است وخود را کاندیدای مستقل معرفی کرده است و باید این استقلال را تا آخرحفظ کندو خود را وامدار این جناح و آن جناح نکند, هرچند که نگارنده مطمئن است صباغیان خود را کاندیدای اصلاح طلبان نخواهد دانست و بر استقلال خود پا خواهد فشرد که این همان برگ برنده وی خواهد بود چون تغییر رویه در این مقطع به نظر نمی رسد تاثیر شگرفی در نتیجه انتخابات  داشته باشد .
صباغیان باید بیشتر برروی مواضع عدالت خواهی ومردمی بودن خود تکیه کند و خود را در دام سیاست بازی جناح ها نیاندازد هرچندکه وی چنین کاری را انجام نخواهد داد.
 
 مطمئنا اصلاح طلبان از پیروزی صباغیان بیشتر منتفع می شوند چون کاندیدای مستقل بهتر از یک اصولگراست  واگر هم قاطعانه از او حمایت نکنند ولی ترجیح می دهند که صباغیان به مجلس برود.
فقط یک نکته می ماند که نباید از آن غفلت کرد و آن این است که در این دوره ,مردم شهرستان های دیگر بیشتر به اطرافیان و طرفداران کاندیداها نگاه می کنند و عیار تفکرات فرد را در میزان قدرت طرفداران وی می دانند .باید مراقب باشیم و ببینیم که چه کسانی از صباغیان  در شهرستان های دیگر حمایت می کنندو باید افرادی را برگزید که مورد تایید قاطبه مردم باشند نه این که در مقابل مردم ایستاده باشند.
 برای رسیدن به این مهم باید چهره های شاخصی از همشهریان خودمان پا در میدان بگذارند و تمام قد از آقای صباغیان حمایت کنند همان گونه که دکتر فروز نیا در دوره قبل دخیل عباس را به مجلس برد  و مردم به علت اعتمادی که به دکتر فروز نیا داشتند به دخیل عباس زارع زاده رای دادند .
نکته آخر این که همه مردم بافق و بهاباد را باید برای شرکت در انتخابات ترغیب کرد و از همه بخواهیم که یک بار دیگر پای صندوق های رای بیایند و حماسه خود در هفت اسفند را تکرار کنند که در این دوره حتی یک رای هم می تواند سرنوشت انتخابات را تغییر دهد.
دکترحسین ارجمند

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
پیروزی از آن ماست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
آقای دکتر ارجمند مطلب شما کاملا صحیح است ولی نباید دست روی دست گذاشت و وقت را تلف کرد.پس کجان چهره های شاخص شهرمون؟ هنوزوقتش نرسیده که بیان وسط؟؟؟
امـال دکتر برخورداری.دکتر میرغنی زاده . دکتر فتاحی .دکتر صدر و…..
بافق چهره شاخص استانی و کشوری کم ندارد ولی باید ازشون درخواست بشه سریعتر و زودتر وارد بشن و اعلام حمایت کنن.
به امید خدا و با اتحاد و بینش مردم ما پیروزیم

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرمی رسدمستقل بودن برای آقای صباغیان امتیاز بزرگی است که نباید باحمایت وامضای چندنفربه خطربیفتد

پیروزی از آن ماست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت دکتر ارجمند
بافق چهره های شاخص استانی و کشوری کم ندارد ولی باید از انها دعوت کرد تا هرچه زودتر وارد میدان شوند که الان هم دیر شده است.
پس کجان؟؟؟حالا چه کسانی باید این افراد شاخص را دور هم جمع کنن.
امثال دکتر برخورداری و میرغنی زاده و فتاحی و صدر………

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۸:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تحلیل خوب و واقع بینانه ای بود. احسنت دکتر ارجمند

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با درود خدمت آقای دکتر
خیلی سپاسگزاریم
انشالله با همت مردم عزیز آقای صباغیان با آرای بالا راهی مجلس خواهند شد