هدف گروه معرفی مناطق کمتر شناخته شده کشور است

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
یکشنبه - ۲۲ فروردین ۱۳۹۵

سرپرست و عضو گروه کوهنوردی سالار یزد (کسنویه):
هدف گروه معرفی مناطق کمتر شناخته شده کشور است
سرپرست و عضو گروه کوهنوردی سالار یزد (کسنویه) گفت: هدف گروه کوهنوردی معرفی مناطق کمتر شناخته شده یا ناشناخته کشور است.
حمید رضا سالاری در گفتگویی تلفنی با خبرنگار”بافق فردا” اظهار داشت: بنده حدود 20 سال است که در عرصه ورزش کوهنوردی فعالیت داشته و سرپرست دو گروه کوهنوردی، (سازمان نظام مهندسی استان و سالار یزد) می باشم.
وی افزود: برنامه های کوهنوردی به صورت 6 ماهه اجرایی می شود.
علیرغم برخی کوهنوردانی که کوههای مطرح را مد نظر دارند. گروه سالار یزد کوه هایی را که تاکنون صعود نکرده و کمتر شناخته شده است انتخاب می نماید.
سالاری ادامه داد: سعی شده بیشتر با کوهنوردان یا هیئت های کوهنوردی شهرستان ها و استانهای مختلف کشور هماهنگی صورت گیرد. برخی اوقات افراد از طریق “وبلاگ” ما را به روستای خود دعوت می کنند یا اینکه مکان های مورد نظر خود را معرفی می نمایند. معمولاً در شهرستانهای کوچک استقبال بیشتری از گروه کوهنوردی انجام می شود.
سرپرست گروه کوهنوردی سالار یزد تصریح کرد: هر ماه یک بار برنامه کوهنوردی در خارج از استان داریم.
وی هدف از تشکیل گروه را ایجاد روحیه نشاط در بین افراد جامعه دانست و بیان کرد: کوهنوردی ورزشی است که پیر و جوان نمی شناسد. رقابت در آن وجود ندارد با رفاقت، همدلی و همراهی افراد در کنار یکدیگر قرار می گیرند و از فضای دلنشین لذت می برند.
حمید رضا سالاری گفت: صعود در کوه های بافق، بهاباد، منطقه سبزدشت، میل باجگان، روستاهای شادکام و قطرم انجام گرفته است.
در این هفته به پیشنهاد محمد علی دهقانی زاده که کار خبری در سایت های استان را انجام می دهد چشمه “پیروزی” بافق انتخاب شد. اما به علت اینکه بارندگی در این منطقه کمتر بود و چشمه آب نداشت با هماهنگی رییس هیئت کوهنوردی شهرستان بافق و “ماشاالله شمس الدینی” یکی از کوهنوردان بافقی به کوه های قطرم و دره” زههو”رفتیم. دره” زههو” سنگاب های جالبی داشت.
وی ضمن تقدیر از میزبانی مسئولین شهرستان عنوان کرد: پیاده روی در شن زارهای روستای صادق آباد، زیارت آستان مقدس امامزاده عبدالله و بازدید از پارک زیبای آبشار از دیگر برنامه های این هفته گروه کوهنوردی سالار یزد بود.
گفتنی است: دره “زههو” در دو کیلومتری قطرم واقع شده و دومین دهنه قبل از روستا است. تفرجگاهی طبیعی و بکر می باشد.
“زههو” به معنای از زه آب گرفته شده است. در این مکان آب از شیارهای کوه جاری و روان می باشد.انواع گیاهان دارویی مانند کاکوتی، آویشن، کلپور،اسفند، هنگ، قولنجان و… در این مکان می روید

1     2

4

5

7


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
جناب آقای سالاری و همنوردان عزیز ازاینکه برنامه کوهنوردی این ماه خودرا در روستای قطرم به اجرا گذاشتید ازشما تقدیر و تشکر مینمایم و همچنین خوشحالم از اینکه با شما و گروه منسجم و پویای شما آشنا شدم امیدوارم بازهم شاهد حضور شما کوهنوردان در شهرستان بافق و مناطق دیدنی این شهر وروستاهای اطراف باشیم.
اطلاعات بیشتر در لینک:
http://salargroup.blogsky.com/1391/07/18/post-59/
و لینک اصلی گروه:
http://salargroup.blogsky.com/

محمود خواجه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام واحترام خدمت اقایان سالاری. ویکایک اعضای. محترم گروه کوهنوردی سالار:
ازاینکه توفیق همنوردی شما را داشتم بی نهایت خوشحالم امیدوارم مجددا در صعودهای بعدی شما را زیارت نمایم.

حمید رضا سالاری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام، اینجانب هم به نوبه خود از طرف جمع گروه سالار مخصوصاً جمع شرکت کننده دربرنامه روز جمعه 95/1/20 به دره زههو منطقه روستای ییلاقی شهرستان بافق ازهننوردان بافقی، مخصوصا حاجی کاظم خواجه ای وماشاالا شمس الدینی تقدیر و تشکر نموده وامیدوارم در برنامه های آینده گروه،باز هم سفری به بافق داشته باشیم