برگزاری نشست ستاد شئونات فرهنگی و مذهبی بافق

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ جلسه ستاد شئونات فرهنگی و مذهبی بافق با محوریت برگزاری مراسم اعتکاف با حضور امام جمعه و فرماندار بافق، رییس اداره تبلیغات اسلامی و جمعی از اعضای این ستاد در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بافق در این جلسه با اشاره به اهداف برگزاری آیین اعتکاف در شهرستان گفت:هدف از برگزاری مراسم اعتکاف اهمیت جایگاه این آیین و عمل هایی که در فصل نیایش رسیده و همچنین توصیه و تاکیدات مقام معظم رهبری در برگزاری اعتکاف می باشد.

حجت الاسلام علی روحانی در ادامه به بیان سفارشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در بهره گیری از فضای معنوی اعتکاف در جهت تبین سیره ائمه اطهار(ع) و همچنین موضوعات روز جامعه پرداخت و عنوان کرد:بیان موضوعات دینی،فرهنگی و اجتماعی جامعه،تبیین محور های اساسی اقتصاد مقاومتی و شعار امسال ، بیان سیره زندگانی ائمه اطهار (ع) از جمله مهمترین مباحثی است که در این ایام در بین معتکفین به آن پرداخته خواهد شد.

سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق نیز در این نشست بر لزوم حفظ فضای معنوی اعتکاف و حال و هوای خلوت با خدا و تقویت کیفی برنامه های این مراسم در جهت برگزاری هرچه باشکوه تراین مراسم به عنوان یکی از مهمترین و موثرترین برنامه های فرهنگی شهرستان تاکید کرد.

در ادامه این جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری هر چه باشکوه تر این آیین پرداختند.

گفتنی است آیین اعتکاف شهرستان بافق از سوی اداره تبلیغات اسلامی با همکاری موسسه فرهنگی بیت الرضا و موسسه قرآنی کوثر ولایت برگزار می شود.

IMG_0770 IMG_0775 اعتکاف 95


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.با تشکر از مسئولین این برنامه . ولی این جلسه ارتباط ان با عنوان مطرح شده چیست. اعتکاف یکی از برنامه های موثر در هدایت جوانان و ارزشی شدن انهاست که خوشبختانه چند سالی است مورد توجه قرار گرفته است . اماواقعا اگر دستگاه های دولتی به برنامه های خلاقانه جهت حفظ و تحکیم فرهنگ بومی و اسلامی جامعه می پرداختند چه می شد. در شهر ما بی حجابی به سمت جلو حرکت می کند برنامه ما چیست که حداقل همین جا متوقفش کنیم .متاسفانه همه جا شده گزارش دادن و صدور مجوز و …. فکری باید کرد .باید وسط میدان امد .

ای داد بیداد... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
خواهش می کنم مدیران ادارات دولتی دست از تعارف و رودربایسی بردارن
چرا باید در ارگان های دولتی ما ، به مسائل اسلامی بی توجهی بشود
دید مردم را با کارهایتان نسبت به اسلام و مقدساتش عوض نکنید…

ز.ک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نام خدای خوبیها
یامن ارجوه لکل خیر .ضمن تشکر از مسئولین محترم شهرستان مبنی بر برنامه ریزی جهت هرچه بهتر برگزار شدن برنامه اعتکاف .لطفا در این مراسم پرفیض که در هر مکان برگزار میشود بیشتر روی مسئله ای که دوستمان در نظر اول اعمال کردند کار شود و فرهنگ حجاب و عفاف را درست و ارزش حجاب را به موقع به فرزندانمان گوشزد کنیم و مسئولان بدانند اگر همسر و فرزندانشان این مسئله را رعایت نکنند و برایشان کمرنگ باشد مطمئنا دیگرانی که فلان مسئول را الگوی خود قرار داده هرگز نمیتوانند به زور به حجاب و عفاف بکشانند امید آن روزی که چادری با معرفت بشویم و بمانیم بر ارزشهای اسلامی و پایمان بر این ارثیه مادرمان زهرا س نلغزد ان شاالله .

AH.B این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.عجب اسم قشنگ و بامعنی داره این ستاد…