گزارشی خواندنی از دانش آموزان و مدیر یکی از مدارس بافق درباره معلم نمونه

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

گفتگو با دانش آموزان دبیرستان رضوان :
به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و هفته معلم خبرنگار ” بافق فردا ” در بین دانش آموزان بافقی حضور یافت تا نظرات آنان را در مورد خصوصیات یک معلم نمونه جویا شود. در ابتدای امر دانش آموزان برخی از مدارس حاضر به پاسخگویی در این رابطه نشدند.
خجالت بیان نظرات آنان را آزار می داد. بالاخره خبرنگار ما موفق شد تا با کمک مدیر مدرسه با دانش آموزان دبیرستان رضوان به گفتگو بنشیند.
سميرا قلی زاده دانش آموز کلاس نهم در این باره گفت: تلاش و دلسوزی تمامی معلمین قابل تحسین و سپاسگزاری است. اما معلم نمونه کسی است که بتواند با داشتن اخلاقی نیکو و برقرار نمودن رابطه صمیمانه و دوستانه با دانش آموز ارتباط برقرار کند.

 

212
وی ادامه داد: رفتار و منش معلم می تواند در آینده و سرنوشت دانش آموز تاثیر گذار باشد. به گونه ای که دانش آموز را همچون فرزند خود بداند.
امروز به خود می بالم که بگویم از هیچکدام از معلمان این مدرسه نارضایتی ندارم. و به خاطر تمام تلاش هایی که در مدت برایم کشیدند از آنان قدردانی می کنم.
قلی زاده در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد نام معلمی را بیان کنید که از همه نظر صفات مذکور را دارا باشد عنوان کرد: بله، با توجه به احترامی که به تمامی دبیرانم می گذارم اما خانم اشرفی معلم زبان برای من الگو و نمونه است.
در ادامه ریحانه حمامی زاده دانش آموز پایه هشتم در این گفتگو گفت: دینداری یک معلم در مرحله اول از اهمیت خاصی برخوردار است. معلم علاوه بر دانایی باید بتواند الگو و سرمشق خوبی برای دانش آموزان باشد. و راههای تامین نیازهای عاطفی، اجتماعی و عقلی را بداند. تمام دانش آموزان از دید و نظر او یکسان باشند.

 

22

 
وی اضافه کرد: دانش آموز خوب و درس خوان که برای همه محترم است هنر این است که دست یک دانش آموز ضعیف را به گرمی فشارد و به او برای حل مشکلاتش کمک کرد. رحم دل بودن از دیگر صفات یک معلم نمونه و بارز است. باید بتواند با این حسن از خطای قابل گذشت با مروت و جوانمردی بگذرد. به اعتقاد من معصومه السادات بهشتی زاده معلم کار و فناوری بهترین است.
محدثه دهقانزاده دانش آموز کلاس نهم نیز در این مصاحبه و گفتگو چنین اظهار داشت: به نظر من اخلاق خوب داشتن، گذشت و ایثار می تواند به معلم در رسیدن به اهداف عالیه کمک کند. فراهم نمودن محیطی شاد و جذاب برای دانش آموزان در یادگیری بهتر کارساز است.

333
وی تصریح کرد: یک معلم نمونه مشکلات داخلی کلاس را در همان کلاس حل خواهد هرگز اجازه نمی دهد.آبروی دانش آموز خود جلوی تمامی دانش آموزان و معلمان برود.
معلمی یعنی عشق، عطوفت و مهربانی که تمامی آن را در معلم خوبم صديقه کریمی مربی علوم و آمادگی دفاعی مشاهده می کنم.

در ادامه این گفتگو خبرنگار ما به سراغ مدیر مدرسه رفت و از وی خواست تا به این سوال پاسخ دهد.
وی ضمن معرفی خود عنوان کرد :فاطمه پوراسماعیلی هستم. 28 سال سابقه خدمت داشته و به مدت 24 سال در مدرسه رضوان مشغول به فعالیت می باشم.
معلم نمونه کسی است که از تمامی وجود برای دانش آموزان خود خدمت کند. و آنان را همانند فرزندان خود بداند. راه معاشرت و ارتباط برقرار کردن را بداند و با تمامی دانش آموزان مدرسه رفتاری یکسان داشته باشد.

44
پوراسماعیلی با خنده می گوید: گرچه شغل من ایجاب می کند در کنار مهربانی جدی نیز باشم. و تمام بچه ها مرا به عنوان یک مدیر سختگیر می شناسند اما با تمام وجود دختران خودم را دوست دارم. غم آنان غم من و شادی آنان شادی من است.
مدیر دبیرستان رضوان اضافه کرد: معلمی یعنی هنر عشق ورزیدن و برای رضای خدا گام برداشتن. چنانچه خدا را بر تمامی اعمال و رفتار خود حاضر و ناظر بدانیم نمونه خواهیم بود.
در دنیا برای یک معلم چیزی ارزشمند تر از آن نیست که دانش آموزش در وقت خدای نکرده بیماری و کسالت پرستار یا پزشکش باشد.
وی یادآور شد:شاهد موفقیت دانش آموز بودن و او را در درجات عالی مشاهده کردن یعنی عشق، زندگی.
دوست دارم از اینجا اعلام کنم که تمامی دانش آموزانم را دوست داشته و دارم. اما کاش بدانند به قول خودشان سختگیری یعنی دلسوزی یعنی اینکه دخترم را دوست دارم.
وی گفت: دوست ندارم غم و غصه چهره معصومانه دانش آموزان را در برگیرد. کاش بدانند در این دنیای الان باید محکم و استوار بود تا استوار و محکم ماند.
به امید روز موفقیت و نمونه شدن تمامی دانش آموزانم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشید , واقعا خانم پوراسمائیلی مدیر موفقی هستند .

همکارفرهنگی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشید.آفرین به خانم پوراسماعیلی اگرچهارتامدیرمثل شماباشن مدارس بافق اینقدربامشکلات روبرونبود

نفس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خانم کریمی معلم ما هم بودن خیلی خوبن خدایی

محمد رضا رضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سرکار خانم پوراسماعیلی درود برشما وممنون از زحمات شما.انشاالله موفق باشید

رضاسلوکی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خوبه