28/5 درصد سهام شرکت سنگ آهن بافق واگذار شد/سر بی کلاه بافق از سهام مهمترین قطب اقتصادی شهرستان

دسته: اخبار ویژه
۱۲ دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

هیئت وزیران در نشست چهارشنبه 8 اردیبهشت ۹۵ انتقال بلوک 28.5 درصدی سنگ آهن مرکزی به سازمان تامین اجتماعی که دو سال قبل به فولاد خوزستان واگذار شده بود، را  تصویب کرد که این تصویب نامه روز چهارشنبه 15 اردیبهشت ماه 95 با شماره 17382 از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

در این تصویب نامه آمده است که « سهام واگذار شده شرکت سنگ آهن مرکزی ایران به شرکت فولاد خوزستان به درخواست و توافق خریدار با همان شرایط واگذار شده به سازمان تامین اجتماعی منتقل می‌شود.

بدهی سازمان تامین اجتماعی به دولت بابت این واگذاری شامل ثمن معامله (اعم از حصه نقدی و اقساطی) و سایر تعهدات مالی مربوط به میزان مورد تایید سازمان خصوصی سازی ، از طریق صدور اوراق تسویه خزانه موضوع بند (ی) تبصره (6) قانون بودجه سال 1394 کل کشور ، از محل مطالبات قطعی شده تا پایان سال 1394 کل کشور ، از محل مطالبات قطعی شده تا پایان سال 1392 سازمان تامی اجتماعی از دولت ( به میزان مورد تایید سازمان حسابرسی) قابل تسویه می باشد.»

در این تصویب نامه آمده است که: « وجه التزام ناشی از تاخیر در تادیه ثمن معامله به میزان مازاد بر سود سهام تقسیم شده بعد از واگذاری سهام به شرکت فولاد خوزستان با تصویب هیات واگذاری برای سازمان تامین اجتماعی منظور نخواهد شد.

با تصویب قانون بودجه سال 1395 کل کشور ، اوراق تسویه صادر شده ، از تاریخ یکم فروردین ماه 1395 بر اساس قانون یاد شده اعمال حساب می شود.»

*تصویر  ابلاغیه معاون رییس جمهور در باره انتقال سهام سنگ آهن مرکزی به شستا

به گزارش فارس، فولاد خوزستان با شرکت در عرضه سهام سنگ آهن مرکزی در تاریخ 29 اردیبهشت ماه  93که سازمان خصوصی سازی از طریق بازار سوم فرابورس روی میز فرش گذاشته بود، توانست با پرداخت حصه نقدی این دارایی در 12 خرداد ماه همان سال  بلوک 28 و نیم درصدی سهام کارخانه سنگ آهن مرکزی ایران را به مالکیت خود درآورد.

بعد از این واگذاری اما گفته می شود فولاد خوزستان برای حضور در ترکیب هیات مدیره با سنگ اندازی های بسیاری مواجه بوده است.

عبدالمجید شریفی در هنگام تملک سهام مدیریتی سنگ آهن مرکزی، هدف از خرید این دارایی را «تحقق برنامه استراتژیک برای تامین پایدار مواد اولیه» فولاد خوزستان اعلام کرده بود.

به گفته وی خرید سهام فولاد خوزستان «جهت تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری بسیار موثر» بوده و به ادعای او « خرید سهام واحدهای یاد شده در چارچوب اجرای استراتژی‌های توسعه این شرکت تا تحقق ظرفیت تولید پنج میلیون تن شمش فولاد در سال صورت گرفته است. »

به گزارش فارس سازمان تامین اجتماعی به طور مستقیم هم اکنون مالک 2.8 درصدی سهام شرکت فولاد خوزستان است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
ف . ص این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام . خواستم متن آخر خبر را تصحیح کنم ((( سازمان تأمین اجتماعی به طور مستقیم هم اکنون مالک 28.5 درصدی سهام شرکت سنگ آهن مرکزی است )))) نه سهام شرکمت فولاد خوزستان .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا رو شکر، از یک جهت اینکه سنگ آهن از بلاتکلیفی در می آد و دیگه میشه مثل چادرملو کار کرد و توسعه داد…. از طرف دیگه اگر مشکلی هست و میخواهند مردم این 28 درصد دولتی بمونه، نماینده بومی داریم که مطمئنا میتونه اونو برگردونه، همانطور که قبلا اینکارا رو کرده

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هشدار نسبت به ورشکستگی و فروپاشی سازمان تأمین اجتماعی در آینده
خبرگزاری تسنیم: معاون فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما از شش ماه پیش تاکنون بیش از ۴۰ یادداشت در مطبوعات و رسانه‌ها منتشر کرده و نسبت به فروپاشی سازمان تأمین اجتماعی در آینده هشدار داده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، منصور اعتصامی ظهر امروز در پنجمین همایش تکریم کارفرمایان نمونه تأمین اجتماعی استان لرستان، اظهار داشت: 93 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است.

وی افزود: این بدهی‌ها از سال 84 به بعد شکل کلی گرفته بدین شکل که با صدور دستورهایی بنا بود که دولت در بخش‌های مختلف تقبل کرد که 23 درصد حق کارفرما را پرداخت کند ولی آن را واریز کرد و در سال 93 این بدهی 15 هزار میلیارد تومان افزایش داشت اما این روند تا چه موقع می‌خواهد ادامه پیدا کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد: مجموع ارزش تمام دارایی سازمان تأمین اجتماعی حدود 200 هزار میلیارد تومان بوده درحالی‌که بدهی بین نسلی سازمان 550 هزار میلیارد تومان است که در یک دوره 10 ساله باید پرداخت کند و به عبارتی سازمان 250 هزار میلیارد تومان کسر دارد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردی که سال گذشته انجام شد، براساس آمار به‌طور میانگین هر خانوار ایرانی دو میلیون و 130 هزار تومان در هرماه درآمد داشته درحالی‌که هزینه‌های جاری زندگی آن‌ها دو میلیون و 310 هزار تومان بوده است، یعنی هر ایرانی در طول سال 93، حدود 200 هزار تومان به جیب خود بدهکار بوده که این مشکل در لرستان با 28.5 درصد بیکاری، به‌مراتب شدیدتر بوده است.
http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/05/22/827800/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A3%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87
یاد قضیه ی تیم فوتبال یزدی می افتم که قبلا به سنگ آهن واگذار شد تا بدهی های این تیم پرداخت شود . فکر کنم قضیه ی واگذاری سنگ آهن به تامین اجتماعی از همین جنس باشد . البته این بار سنگ آهن به تامین اجتماعی واگذار شد تا گوشه ای از بدهی های دولت به این سازمان پرداخت شود .

  داوود 2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  از شما بعید است که استناد به رسانه ی دروغگویی چون تسنیم می کنین که سیاه نمایی دولت روحانی را در دستور کار دارد

فرشاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

صباغیان کجایی عزیز.. فروختن رفت که… چی شد پس؟؟

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عجب چرا پس چی شد

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

1-روحانی یک فرد حوزوی است .
همه ی ما می دانیم مجموعه ی اقتصادی آستان قدس رضوی به کجا وابسته است و چه مجموعه ی اقتصادی عظیمی است .
از آقای روحانی درخواست دارم برای پرداخت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی از آستان قدس رضوی کمک بگیرد و بعضی از دارایی های آن را به سازمان تامین اجتماعی واگذارد کند . با این اقدام نیازی به واگذاری تنها دارایی بافق -سنگ آهن- به تامین اجتماعی نیست . درست نیست بدهی را یک عده دیگر بالا آورده باشند و تاوانش را مردم محروم بافق بپردازند .
امسال سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است . افرادی که دم از اقتصاد مقاومتی می زنند باید ابتدا از دارایی های خود شروع کنند و در این راستا قدم بردارند .
2-اگر واگذاری سنگ آهن به تامین اجتماعی بدتر از واگذاری آن به فولاد خوزستان نباشد بهتر نیست . دلیلش را هم در بالا گفتم .(زیرا تامین اجتماعی با مشکلات بسیاری که دارد ، تنها می آید که ببرد)
3-صباغیان در تبلیغات انتخاباتی خود لغو واگذاری سنگ آهن را یکی از دستاوردهای خود قلمداد کرده بود و اینک باید جوابگو باشد .

  داوود 2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  داووود عزیز، از شما که رشته اقتصادخوندی بعیده، دولتی بودن در هر سیستمی، بهمعنای مریض بودن اقتصاد است…. 40 سال دولتی بودن، چه دردی رو برای بافقی ها دوا کرد مگه؟ در ضمن، شما که می گی تتنها دارایی مردم بافق، باید بدونیم و بپذیریم که دارایی دولت، دارایی مردم نیست… من خوش بین هستم به اینکه وقتی تامین اجتماعی، همون صندوق بازنشیستگی فولاد، کل سنگ آهن را در ید قدرت خود داشته باشد، با همت مردم و نماینده ای که انتخاب کرده اند، می تونیم، امتیازهای بیشماری رو بگیریم… مثل چادرملو که مقررات دست و پاگیر دولتی درش حاکم نیست و سه تا کارخانه فولاد زده تا حالا…. پس بجای اینکه مثل ناآگاهان بریم هی بگیم میخوایم دولتی باشیم، یا معدن مال ماست(که خنده داره مثل حسن تشکری که می گفت هبه کنن به بافق) بریم از وزیر رفاه و دکتر نوربخش که رئیس سازمان تاامین اجتماعی هست و بافق هم خدمت کرده چندین سال و خیلی به بافق علاقه منده، مهندس سید حمید کلانتری که استاندار یزد بود و الان معاون وزیر نیرو هست و از کسانی است که کمک بسیاری به مرحوم دهستانی کرد برای ساخت و توسعه بافق، امتیاز بگیریم برای توسعه بافق، مگر با یک امضای مهندس دریه مدیر عامل قبلی صندوق نبود که 50 میلیارد کار رو دادن به معدنچیان بافق و این شرکت و سهامداراش رو نجات دادند، اگر دولتی بود، مگه میشد مناقصه برگزار نکرده اینکار رو کرد…. بریم عاقل شیم حالا دیگه

   داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

   1-سوال : آیا نظام اسلامی در ایران برقرار نیست ؟؟؟؟
   اگر جواب شما بله است ، پس دولت فعلی نیز دولت اسلامی است .
   بنا بر منابع فقهی وقف نیز در اختیار دولت اسلامی قرار دارد و یکی از موارد استفاده ی موقوفات در راه تامین اجتماعی است .
   گفته می شود مجموعه ی آستان قدس رضوی از موقوفات ایجاد شده است . پس دولت اسلامی بیاید از این موقوفات در راه تامین اجتماعی استفاده کند .
   اگر خیر و برکتی در واگذاری به تامین اجتماعی است ، پس بهتر است همین آقایونی که امپراطوری مالی در خراسان ایجاد کردند از آن بهره برند . مردم بافق این خیر و برکت را نمی خواهند . تا دلتان هم بخواهد معدن متعلق به مجموعه ی اقتصادی آستان قدس رضوی است . خوب یکی از آن ها را واگذار کنند .
   2-اگر شما می گویید دولتی بودن اقتصاد نشانه ی مریض بودن آن است . من عکس این ادعا را دارم . حتی در مورد همین ایران می توان مثال تاریخی برای شما بیاورم .
   در زمان قاجار ایران کاملا خصوصی بود . یک سری سرمایه دار بودند که اکثر زمین های کشاورزی ایران را در اختیار داشتند(توجه کنید در آن زمان عمده اقتصاد ایران کشاورزی بود) . این افراد از حمایت مراکز مذهبی هم برخوردار بودند زیرا که به عناوین مختلف به این مراکز پول می دادند . در آن زمان مردم عادی هیچ نقشی جز کارگری در اقتصاد نداشتند . زمینی هم از خود نداشتند.
   رضا شاه آمد و با زور این زمینهای سرمایه داران را گرفت . البته با نام اعلی الحضرت رضا شاه ثبت داد . توجه داشته باشیم واژه ی اعلی حضرت رضا شاه بار حقوقی دارد و حاکی مالکیت دولت است .
   دیدیم که در زمان رضا شاه سازندگی های خوبی صورت گرفت و قابل مقایسه با زمان قاجار نبود . سازندگیهایی که زیر سایه ی مالکیت دولتی صورت گرفت .
   اکر قرار بود سیستم خصوصی سازی و سرمایه داری در ایران جواب بدهد در زمان قاجار جواب داده بود . نتیجه ی سیستم سرمایه داری در زمان قاجار فلاکت مردم و کوچک شدن ایران بود . پس تاریخ به ما می آموزد که مخالف خصوصی سازی باشیم . در ایران خصوصی سازی ضرر دارد .حداقل ثروتهای عمومی نباید خصوصی شود .
   در شرایط امروز کشور تنها یک بخش را می توانم به عنوان نمونه ی طرح اقتصادی ملی نام ببرم و آن قرارگاه خاتم الانبیا است . اگر قرار بود از واگذاری سنگ آهن سنگ آهن به جایی حمایت کنم ، از واگذاری آن به این قرار گاه حمایت می کردم .
   3-در مورد واگذاری به صندوق فولاد و پیشرفت طرحهای جوار معدنی نیز به قدر کافی صحبت شده است و دوستان کاملا آگاهی دارند . پس اینکه صندوق بدون مناقصه 50 میلیارد به معدنچیان داد دلیل قانع کننده ای برای مفید بودن واگذاری سنگ آهن به فولاد نیست .

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عجب اینها که میگفتن اصلا سهام به فولاد خوزستان داده نشده پس چطور تو ابلاغیه گفته شده با درخواست خریدار و با همان شرایط به تامین اجتماعی داده شده؟ اگهفولاد صاحب28/5 درصد نبوده چطور درخواست واگذاری چیزی رو داشته که مالکش نبوده؟ همه این دوسال سرکار بودیم!!!!

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
آقای صباغیان شما که در تبلیغات خود از این آیکون استفاده کردید الان موقع عمل کردن به آن است البته اگر سر حرف خود هنوز هم ایستاده اید اگر نه که هیچ

سال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایون بی خیال